Lietuva ir Rusija kovos su Baltijos jūros tarša nafta ir kitais kenksmingais produktais

Lietuva ir Rusija kartu kovos su Baltijos jūros tarša nafta ir kitais kenksmingais produktais.

Vilniuje šį savaitgalį posėdžiavusi Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo aplinkos apsaugos srityje jungtinė komisija aptarė su Baltijos jūros apsauga susijusias problemas.

Komisijos nariai pirmiausia apsvarstė Baltijoje esančios Rusijos naftos verslovės D-6 poveikio Kuršių nerijos ekologinei sistemai poprojektinio vertinimo galutinę ataskaitą. Šį vertinimą atliko abiejų šalių ekspertai pagal jungtinės komisijos 2005 m. patvirtintą veiksmų planą.

Ataskaitą pasirašė Lietuvos ir Rusijos delegacijų vadovai – Lietuvos aplinkos ministerijos sekretorius Aleksandras Spruogis ir Rusijos Federacijos gamtos išteklių ministro pavaduotojas Aleksejus Varlamovas. Sutarta, kad iki kito, šeštojo, jungtinės komisijos posėdžio, numatyto 2008 m. pavasarį Maskvoje, bendra darbo grupė parengs planą ataskaitoje pateiktoms rekomendacijoms įgyvendinti.

Delegacijos tarėsi dėl galimybių pasirašyti abiejų šalių susitarimą bendradarbiauti kovojant su Baltijos jūros tarša nafta bei kitomis kenksmingomis medžiagomis ir parengti bendrą ypatingųjų priemonių Baltijos jūros taršos atvejais planą.

Kita posėdžio tema – Baltijos jūros ir Kuršių marių stebėsena, atliekama pagal Lietuvos ir Rusijos patvirtintą bendrą programą. Abiejų šalių delegacijos informavo, kaip stebėsena vykdyta praėjusiais metais, ir sutarė, kad ji bus tęsiama.

Taip pat buvo pasikeista informacija, kaip sekasi derinti Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos vyriausybių susitarimo bendradarbiauti Nemuno baseino vandens telkinių naudojimo ir apsaugos srityje projektą. Jungtinė komisija nutarė kreiptis į Baltarusiją, kad pastaroji paspartintų vidaus procedūras, būtinas šiam dokumentui pasirašyti. Mūsų šalies delegacija pasiūlė, kad jis būtų pasirašomas šiemet spalį per Belgrade vyksiančią 6-ąją ministrų konferenciją „Aplinka – Europai”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.