Išsekusį direktoriaus rezervą bandys papildyti

Kiekvienais metais Panevėžio miesto savivaldybės biudžete numatytas 100 tūkstančių litų dydžio administracijos direktoriaus rezervas. Taip buvo, kai Savivaldybės administracijai vadovavo Visvaldas Matkevičius, taip yra dabar, kai direktoriumi paskirtas Stasys Karčinskas. Dar 25 tūkstančiai paskolinti Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei.

Skirsto ne pagal paskirtį

Savivaldybės kontrolierę Mariją Danutę Kažukauskienę stebina, kodėl administracijos direktoriaus rezervas dalijamas neracionaliai. „Iš 100 tūkstančių litų jame likę tik daugiau kaip 5 tūkstančiai. Nors yra patvirtintos rezervo naudojimo taisyklės ir jose nėra punkto, kad pinigus galima skirti sportininkams, užėmusiems prizines vietas įvairiose varžybose, – didesnė dalis pinigų atitenka jiems. Be to, iš tos sumos 25 tūkstančius litų Savivaldybė kažkam paskolino“, – aiškino kontrolierė.

Paskolino

Savivaldybės Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Ona Chomentauskienė patvirtino, kad administracijos direktoriaus rezervo lėšos skirstomos vadovaujantis patvirtintomis taisyklėmis. „Jas galima naudoti stichinių nelaimių padariniams likviduoti, skirti nukentėjusiesiems nuo gaisrų, įvairių konkursų, olimpiadų nugalėtojams, jubiliejams. Be to, taisyklėse yra punktas „kitoms reikmėms“. Nemanau, kad skyrę lėšas sportininkams, pažeidėme taisykles. Šiuo metu rezerve yra 5,7 tūkstančio litų“, – teigė finansininkė.

Be to, ji sakė, kad iš administracijos direktoriaus rezervo dalis lėšų – 25 tūkstančiai litų – paskolinta Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės liftui įrengti. „Jie bus grąžinti. Skola atgal į rezervą sugrįš ketvirtąjį ketvirtį.“

Ne tiktai sportininkams

Pasak O.Chomentauskienės, administracijos direktoriaus rezervo lėšos atiteko įvairiems projektams paremti (19,2 tūkst. litų), Panevėžio ligoninės Vaikų skyriuje žaidimų kambariui įrengti (5 tūkst. Lt), kelionėms finansuoti (8,6 tūkst. Lt), Panevėžio bendruomenių rūmams už komunalines paslaugas (3,3 tūkst. Lt), poetės Elenos Mezginaitės kapavietei sutvarkyti (dalinis finansavimas 3,1 tūkst. litų), lopšelio-darželio „Papartis“ avarinei situacijai likviduoti (2,8 tūkst. Lt), vyrų rankinio „Viking Malt-Jaukurai“ komandai (10 tūkst. Lt), lopšelių-darželių pavėsinėms remontuoti (10 tūkst. Lt) ir kitiems renginiams rengti.

Beje, administracijos direktoriaus rezervo skirstymui nereikia Tarybos sprendimo. Pakanka, kad pinigų paskirstymui pritaria kolegija, o paskyrimą patvirtina administracijos direktoriaus S.Karčinsko pasirašytas įsakymas.

Rengia naują dokumentą

O.Chomentauskienės nuomone, administracijos direktoriaus rezervo lėšos tikrai neatitenka vien sportininkams, užėmusiems prizines vietas įvairiose varžybose. „Stengiamės jas dalyti taip, kad jos atitektų tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Be to, Kūno kultūros ir sporto centras (KKSC) rengia sportininkų, pasiekusių gerų rezultatų olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos ir sporto žaidynių Lietuvos čempionatuose, prizinių fondų skyrimo tvarką. Tarybos politikams patvirtinus ją, atsiras lėšų sportininkams prizininkams apdovanoti.“

Kolegija nepritarė

Vakar vykusiame Tarybos kolegijos posėdyje politikams nepatiko KKSC parengtas sprendimo projektas, nes rezervą sportininkams prizininkams apdovanoti buvo siūloma sudaryti iš lėšų, skirtų sporto klubams finansuoti. Buvo siūloma, kad klubai iš gautos sumos rezervo fondui skirtų 8-10 procentų lėšų. Parengtam sprendimo projektui kolegija nepritarė ir KKSC direktoriui įsakė parengti kitą dokumentą, kuriuo vadovaujantis bus sudarytas prizinis fondas, o jam bus ieškoma pinigų.

2008-aisiais didins rezervą

Be to, politikai siūlė kitąmet padidinti administracijos direktoriaus rezervą dar 100 tūkstančių litų, jie būtų skirti sportininkams prizininkams pagerbti. Tuomet administracijos vadovo fondas padidėtų iki 200 tūkst. litų. Bet taip gali atsitikti tik kitais metais.

Vakar sportininkų prizininkų pagerbtuvėse Savivaldybėje miesto meras V.Matuzas sportininkams įteikė tik po padėkos raštą ir gėlytės žiedą. Meras žadėjo, kad pinigų ieškos. Sportininkų pagerbtuvių popietėje sklandė gandas, kad pinigai juos pasieks liepos pradžioje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.