Baltarusijos opozicionierius Kozulinas atsėdės visą bausmės terminą, sako kolonijos atstovas

Buvęs kandidatas į Baltarusijos prezidentus Aleksandras Kozulinas, atliekantis bausmę pataisos kolonijoje „Vitba-3“ pagal kaltinimą piktybiniu chuliganizmu ir šiurkščiu viešosios tvarkos pažeidimu, neteko teisės pasimanyti su giminaičiais.
„Kozulinas neteko teisės trumpai pasimatyti su giminaičiais už tai, kad piktybiškai pažeidinėjo bausmės atlikimo režimą“, – ketvirtadienį pranešė kolonijos administracijos atstovas.

Pasak jo, „vieną dienų po pusryčių Kozlinas sugrįžo į būrį, 10 val. atsigulė į savo lovą ir užmigo, kai pataisos kolonijos darbuotojai jam pasakė, kad tai – režimo pažeidimas, jis ėmė prieštarauti, juos įžeidinėdamas“.

Pagal Baltarusijos baudžiamojo proceso kodeksą, tokie veiksmai kvalifikuojami kai piktybinis bausmės atlikimo režimo pažeidimas, sakė kolonijos administracijos darbuotojas, pažymėdamas, kad „iki to per bausmės atlikimo kolonijoje laiką Kozulinas jau buvo gavęs tris nuobaudas“.

Pagal įstatymus, turėdami tris nuobaudas ir piktybinį režimo pažeidimą nuteistieji negali tikėtis būti paleisti į laisvę pirma laiko ar amnestijos, jeigu nepasitaisys ir šios nuobaudos jiems nebus panaikintos, pažymėjo pataisos kolonijos administracijos atstovas.

Aleksandras Kozulinas buvo nuteistas 2006 metų birželio 13 dieną už „piktybinį chuliganizmą, grupinių veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančių viešąją tvarką, organizavimą arba aktyvų dalyvavimą juose“.

Kovo 25 dieną po prezidento rinkimų jis vadovavo Minske be valdžios leidimo surengtoms opozicijos eitynėms. Panaudodami jėgą ir specialiąsias priemones šią akciją išvaikė VRM specialiosios paskirties padaliniai. Per susirėmimus rimtai nukentėjo keli žmonės.

A.Kozulinas buvo nuteistas pusšeštų metų laisvės atėmimo atliekant bausmę bendrojo režimo kolonijoje. Kolonijoje opozicionierius buvo paskelbęs ilgą bado streiką, per kurį neteko 40 kg svorio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.