Teisė į laimingą vaikystę atvaizduota Lietuvos vaikų piešiniuose

Pastarosiomis dienomis viešbučio ir konferencijų centro „Karolina” koridoriai ir konferencijų salės virto milžiniškomis vaikų piešinių mozaikomis. Taip šis pastatas pasipuošė organizacijos „Gelbėkit vaikus” skelbto vaikų piešinių konkurso „Aš moku augti” baigiamojo renginio proga, kadangi čia, pirmo aukšto konferencijų salėje, šiandien vyko konkurso laureatų apdovanojimai.
Vaikų piešinių konkursas „Aš moku augti” buvo skirtas visiems Lietuvos vaikams. Pasak organizacijos generalinės sekretorės Loretos Trakinskienės, pagrindinė konkurso idėja – įtraukti į kultūrinę veiklą kiekvieną vaiką. „Mūsų organizacija stengiasi, kad Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos principai ne tik taptų žinomi visiems vaikams ir suaugusiesiems, bet ir būtų įgyvendinami. Todėl norėjome, kad savo teisę į kūrybinį gyvenimą per piešinius išreikštų vaikai, gyvenantys su tėvais ir be tėvų, augantys didžiuosiuose miestuose ir atokiausiuose kaimuose, besidžiaugiantys vaikystės prabanga ir tie, kurie jos niekada nematė”, – kalbėjo L.Trakinskienė.
Piešinių konkurso organizatoriai džiaugėsi, kad konkursas susilaukė tokio vaikų dėmesio. Buvo gauta daugiau nei 1600 piešinių, kuriuos siuntė nuo pačių mažiausių iki mokyklas bebaigiančių vaikų. Tai sudarė nemažai sunkumų kompetentingai konkurso vertinimo komisijai, kurią sudarė tokie žinomi menininkai, kaip Eglė Babilaitė Sitas, Dalia Kasčiūnaitė, Arūnė Tornau, Jurga Januškevičiūtė Šiugždienė, Vytenis Lingys, Linas Cicėnas bei konkurso rėmėjų AB „Lietuvos telekomas” ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro atstovai. Pasak vertinimo komisijos pirmininkės Eglės Babilaitės Sitas, vaikų saviraiška piešiniuose atvira, nuoširdžiai naivi, tik kur ne kur atspindinti socialinės realybės niūriąsias spalvas. „Neįspęsti į manierų ar įmantrių meninės kalbos ir technikų ratą, visi jų išgyvenimai, džiaugsmai ir lūkesčiai matomi kaip ant delno. Todėl ir vertinti buvo sunku. Vieni vaikai sužavėjo poetiška simbolių kalba, kiti – profesionaliu dėmių išdėstymu lape ir lakonišku požiūriu į tapybą, o treti – paversdami savo teisę augti į daugiaprasmį ženklą”, – taip vaikų piešinius apibūdino E. Babilaitė Sitas.
Įveikusi 1600 konkurentų, vaikų piešinių konkurso nugalėtoja tapo devynmetė Justė Razbadauskytė iš Vilniaus, kurios piešinys itin spalvingai ir išraiškingai atspindėjo konkurso temą „Aš moku augti”. Nugalėtoja buvo apdovanota naujuoju „Siemens” telefonu. Antrąją vietą užėmė trylikametė Eglė Predkelytė, kuri šią vasarą galės apsilankyti kelionių agentūros „West Express” organizuojamoje kelionėje į Krokuvą, Akvaparką ir Varšuvą; trečiąją – septynmetis Skirtautas Špokas, kuriam įteikti bilietai į Nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklį bei AB „Lietuvos telekomo” prizas – 6 mėnesių nemokama internetinė paslauga „Takas iD1”. Dar 19 piešinių konkurso laureatų išdalinti AB „Lietuvos telekomas” įsteigti paguodos prizai bei padovanota ekskursija į „Kraft Food Lietuva” fabriko šokolado mokyklėlę.
Konkurso nugalėtojams ir svečiams viešbutis „Karolina” surengė ne tik apdovanojimų ceremoniją, bet ir nuotaikingą šventę Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga. Kaip teigė viešbučio ir konferencijų centro „Karolina” rinkodaros ir pardavimų direktorė Virginija Stundžė, vaikai visada buvo ir bus išskirtiniai viešbučio svečiai. Po iškilmingo laureatų apdovanojimo renginio dalyviai žiūrėjo režisierės Eglės Storpirštienės vadovaujamos teatrinės studijos „Elementorius” miuziklą pagal Jurgos Čekatauskaitės „Šaldytuvo istorijas”, žaidė boulingą bei lauko tenisą ir kreidelėmis piešė viešbučio fojė.. Viešbučio „Karolina” kolektyvas nuoširdžiai pasistengė, kad vaikai tą dieną pasijustų išskirtinai šventiškai.
Visi vaikų piešinių konkurso „Aš moku augti” darbai bus eksponuojami viešbutyje ir konferencijų centre „Karolina” iki rugsėjo mėnesio.
„Gelbėkit vaikus” – tai 1991 m. įkurta nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė, už vaiko teises kovojanti organizacija, šiuo metu turinti skyrius bemaž 30 šalies miestų ir rajonų. Ji vadovaujasi Tarptautinio Aljanso „Save the Children” vizija, misija ir tikslais, kuriuos 1919 m. inicijavo Anglijos mokytoja E. Jebb, įkūrusi fondą „Save the Children” vaikams remti. Dabar Aljansas turi 27 nares ir vykdo savo vaiko teisių programas daugiau nei 110 pasaulio šalių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.