Iš mirties nagų išplėšė žmonos meilė

Ilgus mėnesius komos būsenoje buvusį vyrą atgaivino žmonos maldos.

Per apiplėšimą sunkiai sužalotas vyriškis, kurio pasveikimu medikai beveik netikėjo, jau kalba ir atpažįsta artimuosius.

Už tai jis gali būti dėkingas tik savo žmonai, nė pusdieniui nesitraukusiai nuo ligonio patalo.

Sulaužė kaukolę

Pernai gruodį, naktį iš 23 į 24-ąją, čečėnas Ruslanas Tutraševas prie Vaidaugų gatvės 7 namo, vos už kvartalo nuo namų buvo žiauriai sumuštas ir apiplėštas.

37 metų vyras pateko į ligoninę suknežinta galva, jį buvo ištikusi koma.

Artimieji apie tai sužinojo tik po kelių dienų.

Mat į ligoninę R.Tutraševas pakliuvo kaip nežinomas asmuo, nes nusikaltėliai pagrobė ne tik jo piniginę, bet ir dokumentus.

Vyras negalėjo pats kvėpuoti, jis geso akyse.

Masažavo ir kalbino

Kai pas vyrą iš Čečėnijos atskubėjo žmona Svetlana, R.Tutraševo svaikata vis blogėjo.

Medikai patarė moteriai nesikankinti ir sutikti išjungti sutuoktinio gyvybę palaikiusius aparatus. Tačiau Svetlana nesitraukė nuo patalo ir tikėjo, kad ištrauks vyrą iš mirties nagų.

S.Tutraševa ne tik vykdė visus medikų nurodymus, bet ir pati kaip mokėjo ir jautė bandė padėti vyrui. Moteris masažuodavo jo rankas ir kojas, kalbino jį, kvietė vardu, ragino nepasiduoti ir meldėsi.

Medikai stebėjosi moters atkaklumu. Kai vyras nevalingai pramerkė akis, Svetlana tai suprato kaip pirmąjį jo sveikatos pagerėjimo požymį.

„Negyvens“, – tarpusavyje kalbėjo ligonį prižiūrėjusios slaugytojos.

Tačiau tąkart jos apsiriko.

Išgabeno į tėvynę

Praėjo keli mėnesiai. R.Tutraševo sveikata pradėjo po truputį gerėti. Iš reanimacijos skyriaus vyras buvo perkeltas į bendrą palatą, o vėliau pasiųstas reabilitacijai į Palangą.

Dabar vyras kalba, atpažįsta saviškius, valdo vieną ranką, prisimena viską, kas atsitiko po sužalojimo. Tačiau jis nepamena nieko iš savo gyvenimo iki nelaimės, dar nevaikšto ir negali apsitarnauti.

S.Tutraševa nenuleidžia rankų. Prieš porą savaičių ji išsivežė vyrą į tėvynę. Moteris nori parodyti penkiems jųdviejų vaikams per plauką gyvą likusį tėtį.

S.Tutraševa tikisi, kad gimtinės vaizdai ir susitikimas su giminaičiais padės sutuoktiniui susigrąžinti atmintį.

Tutraševai į Lietuvą su vaikais atvyko bėgdami nuo karo Čečėnijoje. Ši šeima buvo laikoma viena pavyzdingiausių pabėgėlių šeimų. Penkerius metus jie gyveno Telšiuose.

Visi Tutraševų vaikai ir suaugusieji išmoko lietuvių kalbos, ketino pradėti Klaipėdoje savo verslą.

Klaipėdos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams nepavyko aptikti R.Tutraševo užpuolikų pėdsakų. Byla laikoma „tamsia“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.