Kovingose rungtynėse lietuviai nusileido italams

Trečiadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione Lietuvos nacionalinė rinktinė ir pasaulio čempionė Italijos komanda žaidė antrąsias atrankos į 2008-ųjų metų Europos čempionatą tarpusavio rungtynes. Kovingosiose rungtynėse lietuviams nepavyko pakartoti pasisekimo Neapolyje ir teko pripažinti pasaulio čempionės pranašumą.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas

Teisėjas – Pieter Vink (Olandija)

Lietuva – Italija

31′ [0 – 1] Fabio Quagliarella

45′ [0 – 2] Fabio Quagliarella

Lietuva: Paulius Grybauskas; Gediminas Paulauskas (45′ Andrius Gedgaudas), Andrius Skerla, Tomas Žvirgždauskas, Arūnas Klimavičius; Igoris Morinas (39′ Saulius Mikoliūnas), Deividas Šemberas, Mantas Savėnas (Tadas Labukas), Mindaugas Kalonas, Marius Stankevičius; Tomas Danilevičius.

Italija: Gianluigi Buffon; Massimo Oddo, Fabio Cannavaro, Marco Materazzi, Gianluca Zambrotta; Daniele De Rossi (66′ Gennaro Gattuso); Antonio Di Natale (74′ Alessandro Del Piero), Andrea Pirlo, Simone Perrotta (73′ Massimo Ambrosini), Fabio Quagliarella; Filippo Inzaghi.

Lietuvių startinėje sudėtyje lyginant su maču prieš Gruziją buvo du pasikeitimai – diskvalifikuotą Žydrūną Karčemarską vartuose pakeitė Paulius Grybauskas, o saugas Mindaugas Kalonas pasirodė aikštėje vietoje puolėjo Ričardo Beniušio, tad atakos smaigalyje teko rungtyniauti Tomui Danilevičiui.

Italijos rinktinės treneris Roberto Donadoni taip pat nusprendė žaisti vienu puolėju, tačiau jam iš kraštų asistavo atakuojantys Antonio Di Natale ir Fabio Quagliarella. Kaip ir buvo tikimasi, tarp atsarginių liko saugas Gennaro Gattuso.

7 rungtynių minutę nuo kampinio gairelės Manto Savėno pakeltą kamuolį iš baudos išmušti pabandęs Simone Perrotta vos nenukreipė jo į savus vartus – kamuolys praskriejo greta virpsto.

Ramiai ir užtikrintai žaidę lietuviai kartas nuo karto priartėdavo prie italų vartų. Savo laimę iš 12 metrų smūgiuodamas galva pabandė M.Kalonas, tačiau kamuolį nesunkiai sugavo Gianluigi Buffonas. 19 rungtynių minutę prasiveržė M.Stankevičius, tačiau atsidūręs kelių gynėjų apsuptyje griuvo ir prarado kamuolį.

Vėliau keletą pavojingų atakų sukūrė italai. Tolimu smūgiu pramušti lietuvių gynybos užtvaras pabandė S.Perrotta, po kelių akimirkų pavojingai spurtavo A.Di Natale, tačiau pastarajam smūgis nenusisekė.

30 rungtynių minutę sau būdingu stiliumi smarkiu smūgiu iš 30 metrų pavojingai atakavo M.Savėnas ir uždirbo kampinį. Į komandos ataką pasijungė daugiau Lietuvos rinktinės žaidėjų ir tuo pasinaudojo Italijos rinktinės futbolininkai, kurie užklupo Lietuvos gynybą nepasiruošusią – Fabio Quagliarella nepalikdamas šansų vartininkui tolimu smūgiu išvedė italus į priekį.

Lietuviai nenuleido rankų ir toliau gana drąsiai puolė pasaulio čempionės vartus. Savo laimę smūgiu iš toli pabandė M.Kalonas. Kiek vėliau į vartus nepataikė baudos smūgio stojęs mušti M.Stankevičius.

Kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris A.Liubinskas nusprendė į aikštę išleisti šeštadienio mače su Gruzija pasižymėjusį Saulių Mikoliūną, kuris pagyvino žaidimą ir dalyvavo sukuriant pavojingiausią lietuvių išpuolį, kai vienas prieš vartininką išvestas M.Kalonas galėjo išlyginti rezultatą, tačiau du kartus smūgiavo netiksliai. Pirmąsyk pataikė į vartininką, o antrąsyk smūgiavo šalia vartų.

Pasikartojo nerašytą futbolo taisyklė: „neįmuši tu – įmuša tau”. 45 rungtynių minutę antrą kartą Paulių Grybauską puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą nuginklavo F.Quagliarella. Komandos išėjo ilsėtis esant rezultatui 2-0.

Lietuviams nebebuvo, ką prarasti, tad antrojo kėlinio pradžioje nacionalinės rinktinės treneris nusprendė į aikštę vietoje gynėjo G.Paulauską išleisti saugą Andrių Gedgaudą.

Triukšmingų sirgalių palaikomi lietuviai žaidė aktyviau ir nė nemanė nuleisti rankų, tačiau nieko labai pavojingo sukurti nesisekė.

Tuo tarpu 56 rungtynių minutę iš toli gana pavojingai smūgiavo Andrea Pirlo, dar po poros minučių po pastarojo perdavimo puikios progos neišnaudojo aktyviai kairiajame krašte iki keitimo žaidęs Antonio Di Natale.

60 minutę individualių veiksmų dėka, į baudos aikštelę įsiveržė Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilavičius, tačiau paskutinę akimirką jam pritrūko meistriškumo suvaldyti kamuolį, todėl smūgio atlikti nepasisekė.

Po 6 minučių baudos smūgio neišnaudojo M.Kalonas, vėliau dviejų progų neišnaudojo puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Filippo Inzaghi.

Mačo pabaigoje komandos ėmė žaisti dar atviriau, tačiau nei po keitimo pasirodžiusiam Tadui Labukui, kuriam po M.Stankevičiaus aukšto perdavimo į baudos aikštelę nepasisekė nukreipti kamuolio į vartus galva, nei aktyviai rungtyniavusiam T.Danilevičiui po dar vieno baudos smūgio nuginkluoti Gianluigi Buffono nepavyko.

Sukurti lemiamą italų vartų šturmą lietuviams greičiausiai pristigo jėgų. Tad antrąkart iš eilės sensacingai pasipriešinti pasaulio čempionei nepasisekė. Rungtynes rezultatu 2-0 laimėjo „Squadra Azzurra”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .