Skirtingi miestai, skirtingi maršrutai

Kelionių kryptis diktuoja oro uostai ir skrydžių bendrovės

Kelionių agentūros „BPC Travel“ duomenimis, vilniečiai šiemet daugiausia skraidė į Londoną, Milaną ir Paryžių. Kauno gyventojai dažniausiai rinkosi skrydžius į Dubliną ir Londoną, bet tik į vieną pusę. Klaipėdiškių mėgstamiausia kelionių kryptis – Kopenhaga ir Amsterdamas.

Populiariausi reisai

„Kelionėms pasirinkti įtakos turi mieste ar arčiausiai jo veikiantis oro uostas, nelygu, kokiomis kryptimis ir kaip dažnai iš jo skraidoma. Kelionių įpročius formuoja skirtinguose oro uostuose dirbančios skrydžių bendrovės. Pavyzdžiui, tik iš Kauno skraidinanti Airijos skrydžių bendrovė, kurios populiariausi reisai – į Londoną ir Dubliną“, – sako „BPC Travel“ generalinis direktorius Gvidas Aukštuolis.

Palyginti su praėjusių metų duomenimis, populiariausių kelionių kryptys, pagal didžiuosius šalies miestus, keitėsi nedaug. Šiemet tarp Vilniaus gyventojų 25 proc. paklausesni lėktuvų bilietai į Paryžių. Sumažėjo skrendančiųjų Milano kryptimi. Kauniečiai pernai, kaip ir šiemet, daugiausia skraidė į Dubliną, o Klaipėdos keliautojai – į Amsterdamą.

Per keturis šių metų mėnesius kelionių agentūra „BPC Travel“ pardavė 28 proc. daugiau lėktuvų bilietų, negu tuo pat praėjusių metų laikotarpiu – 10,4 tūkst., palyginti su 8,2 tūkst. lėktuvų bilietų, parduotų prieš metus. Iš viso per 2006 metus kelionių agentūroje „BPC Travel“ Lietuvos gyventojai įsigijo 27,2 tūkst. lėktuvų bilietų.

„Kelionių oro transportu paklausa kasmet didėja. Tai lemia klientams šiuo metu ypač palankus skrydžių kainos ir paslaugos santykis – į didžiuosius Europos miestus skristi dažnai atsieina pigiau, nei rinktis kitą transporto rūšį“, – tikina G.Aukštuolis. Pasak „BPC Travel“ vadovo, kelionių lėktuvais populiarumą didina auganti gyventojų gerovė ir vis labiau branginamas laikas.

Keliaujama vis daugiau

Kaip rodo Statistikos departamento duomenys, 2006 metais į užsienį vyko 1,4 mln. Lietuvos turistų, – 12 proc. daugiau nei 2005 metais. Didžioji dalis lietuvių keliavo individualiai. Kelionių organizatorių siūlomas keliones 2006 metais rinkosi apie 16 proc. visų išvykusiųjų. Specialistai prognozuoja, kad į užsienį keliaujančių lietuvių skaičius ir toliau didės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.