Kai kuriuose telkiniuose gali būti apribota verslinė žvejyba

Premjeras Gediminas Kirkilas nusprendė sudaryti darbo grupę žvejybos strategijai parengti. Joje turi būti numatyta, kuriai krypčiai teikti prioritetą, galbūt versline žvejyba užsiiminėti tik kai kuriuose telkiniuose. Vyriausybės vadovas taip pat nuo šiol turės neatlyginamą konsultantą šiuo klausimu Antaną Kondrotą – mėgėjiškos žūklės plėtros tarybos pirmininką.

G. Kirkilas trečiadienį surengtame pasitarime pabrėžė, kad reikia surasti kompromisą tarp verslinės ir mėgėjiškos žvejybos, nors jau šiandien aišku, kad mėgėjiška įgauna vis stipresnes pozicijas. Kita vertus, Vyriausybės vadovas pabrėžė, jog šiuo metu Lietuvoje nėra griežtos žuvų išteklių ir apskaitos sistemos.

Manoma, kad Lietuvoje yra apie 200 tūkst. žvejų mėgėjų, kurie vidaus vandenyse per metus sugauna apie 2300 tonų žuvies. Apie 80 proc. vandens telkinių žvejyba daro didelį poveikį, o tai reiškia, kad be žuvivaisos nepavyks apsieiti.

Pasitarime taip pat kalbėta apie tradicinės žvejybos kryptį, kai žuvys gaudomos tradiciniu būdu, dažniausiai poilsiaujant. Paliesta ir kita žvejybos kryptis, kuri susijusi su turizmo verslu, tai yra rekreacinė komercinė žvejyba, orientuota į dideles, retas žuvis, kalbėta apie galimybes Baltijos priekrantes atiduoti žvejams mėgėjams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.