„Utenos trikotaže“ – maištas prieš SBA

„Utenos trikotažo“ akcininkai protestuoja prieš diktatorišką pagrindinio akcininko – koncerno SBA elgesį kitų bendrovės bendrasavininkių ir pačios įmonės atžvilgiu. Vidaus nesutarimai ėmė kilti į viešumą – antradienį atsistatydinimo pareiškimus pateikė du iš keturių bendrovės valdybos narių – „Utenos trikotažo“ generalinė direktorė Regina Sajienė ir Martynas Česnavičius, „Amber Trust“ atstovas.

„Verslo žinių“ teigimu, trintis tarp SBA koncerno savininko ir didžiausio „Utenos trikotažo“ akcininko Arūno Martinkevičiaus bei kitų šios bendrovės bendrasavininkių ir vadovų vyksta jau geras mėnuo. Valdybą skaldė skirtingas požiūris į verslo valdymą, bendrovės padėtį ir ateitį.

Abu atsistatydinusieji valdybos nariai į platesnes kalbas dar nesileidžia. „Iš valdybos atsistatydinu, nes nesutinku su pagrindinio akcininko vykdoma politika, jis jaučiasi 100 procentų valdantis įmonę, jo nurodymai pažeidžia kitų akcininkų interesus“, – aiškina R. Sajienė.

„Verslo žinios“ teigia, kad A. Martinkevičiaus nemalonėn R. Sajienė pateko, kai nepanoro toliau taikstytis su trikotažo bendrovei primetamomis verslo sąlygomis, nes jomis siekiama tenkinti pagrindinio akcininko apetitą kitų sąskaita. Primesta verslo praktika stabdo įmonės plėtrą ir nesuteikia jokios laisvės įmonės vadovams siekti geresnių veiklos rezultatų. Yra ir akivaizdžių lėšų perpumpavimo faktų. Kasmet „Utenos trikotažas“ pervesdavo koncernui solidžias pinigų sumas už konsultacijas ir kitas paslaugas. M. Česnavičius „Verslo žinioms“ sakė, kad „Amber Trust“ Baltijos valstybėse investavo į 20 įmonių, tačiau su tokia praktika susidūrė pirmą kartą. Šios kompanijos atstovai mano, kad koncernas SBA jokių konsultacijų nėra suteikęs, tad šie pinigai gali būti priverstinė duoklė vienam akcininkui.

Be mokesčių už mistines konsultacijas, SBA savo dalį gauna ir dividendais. Kai kuriais metais jie netgi viršija pelną, tad investicijoms pati bendrovė lėšų neturėjo ir buvo priversta skolintis iš bankų.

„Utenos trikotažo“ valdyboje, be A. Martinkevičiaus, dar liko SBA finansų viceprezidentas Algirdas Šabūnas. Suformuoti naują valdybą turės akcininkų susirinkimas. Nauja valdyba spręs, kas toliau vadovaus bendrovei.

Tuo tarpu pats koncernas SBA trečiadienį išplatino pareiškimą, kad visi sandoriai tarp „Utenos trikotažo“ ir susijusių bendrovių, tarp jų ir koncerno SBA, yra sudaryti remiantis rinkos sąlygomis, Lietuvos įstatymais ir nenusižengiant verslo etikai. „Įmonės vadovas, šiuo atveju – generalinė direktorė Regina Sajienė, yra atsakinga už visų bendrovės sandorių tvirtinimą ir kontrolę. Visa informacija apie sandorius buvo ir yra viešai prieinama „Utenos trikotažo“ akcininkams, o detalios ataskaitos visiems valdybos nariams teikiamos ne rečiau kaip kas ketvirtį“, – tvirtina koncerno atstovai ir teigia, jog „Verslo žinių“ straipsnyje išspausdintos interpretacijos neatitinka tikrovės.

Anot pranešimo, itin keista, kad apie sandorius, kuriuos „Utenos trikotažo“ generalinė direktorė R. Sajienė patvirtino prieš keletą metų, prabilta tuo metu, kai koncernas svarsto galimybę parduoti turimą „Utenos trikotažo“ akcijų paketą. Bendrovės reputacijai kenkianti ir tikrovės neatitinkanti informacija gali sumažinti tekstilės įmonės akcijų kainą ir suteikti galimybę konkuruojantiems asmenims jas nusipirkti pigiau.

SBA taip pat mano, kad tokios informacijos atsiradimą galėjo paskatinti R. Sajienės, „nesugebėjusios užtikrinti bendrovei keliamų tikslų įvykdymo, desperatiškas noras išsilaikyti jai itin dideles pajamas ir įvairias privilegijas garantuojančiame įmonės vadovo poste“.

„Utenos trikotažas“ per pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 1,015 mln. litų neaudituoto grynojo pelno – dukart mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (2,263 mln. litų).

Iš viso pernai „Utenos trikotažas“ uždirbo 6,45 mln. litų grynojo pelno, o pardavimai sudarė 124,81 mln. litų. Šiemet kartu su antrine įmone Ukrainoje „Mrija“ bendrovė planuoja parduoti produkcijos už 140,72 mln. litų ir uždirbti 9,6 mln. litų ikimokestinio pelno.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.