Filmai apie poetus ir Pakūtą

Palangos kultūros centre „Ramybė“ (Vytauto g. 35) šį savaitgalį bus galima išvysti tris įdomius lietuvių kūrėjų filmus.

Gegužės 26 d. į Palangą užsuksiantis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris-2007“ „Ramybėje“ pristato du Vytauto V. Landsbergio filmus.

14 val. bus rodomas filmas „Švendubrės šamanas“. Tai netoli Druskininkų esančiame Švendubrės kaimelyje gyvenančio atsiskyrėlio, vieno garsiausių Lietuvos poetų modernistų Vytauto P. Bložės kūrybinis portretas.

15 val. bus rodomas naujas, tik šiais metais sukurtas, filmas „Liudvikas“. Tai pasakojimas apie linksmą žmogų – poetą, humoristą ir dramaturgą Liudviką Jakimavičių. Šiame filme Liudvikas pristatomas tarsi geroji mitologinė būtybė – lyg būtų koks rūpestingas Vilniaus kaukas – vaikštantis, stebintis, komentuojantis ir besijuokiantis iš viso to, kas vyksta Vilniuje, Lietuvos gamtoje, Lenkijoje ir kitose nuostabiose Visatos vietose.

Po filmų bus galima pabendrauti ir su pačiais herojais – Vytautu Blože ir Liudviku Jakimavičiumi. Į „Poezijos pavasario“ vakarą Palangoje 17 val. skaityti eiles atvyks poetai Aidas Marčėnas, Alvydas Šlepikas ir poetė iš JAV Vitalija Bogutaitė.

Sekmadienį, gegužės 27 d., 20 val. režisierė Dalia Kanclerytė pristatys dokumentinį filmą „Pakūta mano meilė“. Režisierė Dalia Kanclerytė savo filme pasakoja apie stebuklingą vietą Lietuvoje, kur palūžę žmonės prisikelia gyvenimui. Ši ypatinga vieta – Plungės rajone esantis Pakutuvėnų kaimas. Tiksliau – Pakutuvėnų bendruomenė, kuriai vadovauja pranciškonas brolis Gediminas.

Į Šv. Antano Paduviečio bažnyčią atokioje Žemaitijos vietoje atklydę broliai pranciškonai tikėjosi rasiantys šioje vietoje ramybę. Tačiau netrukus čia ėmė traukti priklausomybių kamuojami žmonės.

„Pakūta mano meilė“ byloja, jog tikėjimas išgydo pačias skaudžiausias sielos žaizdas, išvaduoja iš skausmo, nevilties, užsisklendimo savyje.

Pristatyme dalyvaus pranciškonas kunigas Gediminas Numgaudis ir režisierė Dalia Kanclerytė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.