Sodas jūsų balkone

Balkoną paversti žydinčiu sodu visai nesunku. Reikia tik ryžtis pradėti. Įstiklinti ir atviri balkonai
apželdinami skirtingai. Uždaras balkonas lieka gražus tik jo šeimininkams, atviras džiugina ir praeivių akis. Jam geriausiai tinka svyrantieji augalai.

Dėžės tokiems augalms tvirtinamos išorinėje balkono pusėje. Geriausia nusipirkti vieną dvi nedideles dėžes nei vieną milžinišką. Nuo drėgnos žemės ir augalų ji taps dar sunkesnė. Optimaliausias dėžės dydis – vienas metras, aukštis – 20-25 centimetrai.

Į dėžę galima sustatyti ir vazonuose augančius augalus, bet prieš tai juos reikia su visu vazonu pamerkti į vandenį kelioms valandoms. Taip iš molio išeina oro burbuliukai, jis tampa atsparesnis. Dėžės dugnas turi būti su skylutėmis, o dar geriau – su padėklu, kad vandens perteklius nekapsėtų praeiviams ant galvų. Taip sukuriamas dar ir šiltnamio efektas.

Žemės augalams galima nusipirkti parduotuvėje. Ant dėžės dugno dedamas drenažo sluoksnis, tada – durpės ir gruntas. Patogi naujiena – elastinis vandens akumuliatorius. Tai lengvas kilimėlis, kuris pjaustomas gabaliukais ir dedamas ant dėžės dugno. Taip puikiai sugeriamas vanduo ir pamažu atiduodamas augalams.

Trąšos geriausiai tinka ilgalaikio veikimo. Kai jos įkasamos į žemę, tirpsta pamažu: iš pradžių – azotas, po to kalis, magnis ir fosforas.

Žemės paviršius turi būti 2 cm žemiau nei dėžės kraštas, antraip vanduo ją išplaus. Iš senų vazonų ir dėžių iškaskite dalį pernykščio grunto, pripilkite šviežio. Jei pernai augalus buvo apnikę kenkėjai, teks pakeisti visą žemę.

Nesistenkite į dėžę prisodinti kuo įvairesnių augalų. Saikas duoda geriausių rezultatų. Metro dydžio dėžėje geriausiai atrodo 8-10 augalų dviem eilėmis – svyrančia pirmąja ir aukšta antrąja. Jei norite, kad augalai vyniotųsi viršun, prieš sodindami dėžės viduje įtvirtinkite groteles arba pritaisykite jas prie sienos.

Svarbu ir balkono augalų spalvų gama. Ryškumas čia netinka. Raudonos pelargonijos gražios savaime, nėra reikalo prie jų sodinti geltonžiedžių ar mėlynžiedžių augalų. Prie tamsesnės spalvos žiedų jau tiks ir geltonos, ir baltos spalvos žiedai. Gerai atrodo ir vienos rūšies skirtingų spalvų augalai.

Ir dar. Pasodinę augalus į dėžę ir gerai juos palaistę neskubėkite nešti dėžės į lauką. Tegul kiek pastovi pasvėsyje. Vienmečiai augalai, kurie dažniausiai ir sodinami balkonuose, nelabai pakenčia tiesioginius saulės spinduliuis, Pusiau šešėlyje jie žydi gražiau.

Jei norite apsaugotti augalus nuo karščio, jų nelaistykite – vandens lašeliai ant lapų pritraukia saulės spindulius, ir augalas nudega. Be to, per karščius palietos gėlės intensyviau garina drėgmę ir leipsta. Paprasčiausiai dažniau purenkite žemę – tai tarsi antrasis laistymas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.