Seansas – lyg šėtono šou

Žvejų rūmuose užvakar įvykęs Anatolijaus Kašpirovskio gydymo seansas žmonėms kėlė prieštaringus jausmus.

Kai kuriais atvejais susitikimas su garsiuoju mulkintoju atrodė panašus į humoro vakarą, kitais – į keisto, šėtoniško žmogaus siautėjimą scenoje. Kiti kone šventai tikėjo, kad kiekvienas A.Kašpirovskio žodis ir poelgis – tiesa. Neoficialiomis žiniomis, vien Klaipėdoje „gydytojas“ per dvi su puse valandos trukusį susitikimą galėjo užsidirbti apie 30 tūkstančių litų.

Tačiau buvo ir tikinančių, kad „mago“ prisilietimas tą vakarą išgydė juos nuo kelerius metus kamavusių ligų.

Atėjo šimtai

Per pusę tūkstančio klaipėdiečių, karštai tikėdami žmogaus legendos galiomis, už bilietus į susitikimą su juo mokėjo nuo 40 iki 100 litų. Dar po 120 litų klojo už DVD su įrašytu A.Kašpirovskio „seansu“, po 50 litų – už garsajuostę, po 25 litus – už nuotrauką su jo parašu.

Stalelis, prie kurio buvo pardavinėjami įrašai ir nuotraukos, buvo apgultas ir prieš renginio pradžią, ir po jo. Asistentai iš užkulisių tris kartus nešė garsajuosčių ir DVD prikrautas popierines dėžes.

Klaipėdiečiai į Žvejų rūmus rinkosi anksti. Minkštasuoliai buvo nusėsti vyresnio amžiaus klaipėdiečių, daugiausiai moterų. Žmonės atrodė pavargę ir ligoti. Du A.Kašpirovskio gerbėjus artimieji atvežė neįgaliųjų vežimėliais. Tačiau į renginį atėjo ir jaunų žmonių, tėvai atsivedė vaikus, kai kurie vyrai vilkėjo oficialius kostiumus, o ponios – manto.

Išvaizda stebino

A.Kašpirovskis atvyko likus dvidešimčiai minučių iki renginio pradžios. Vairuotojas psichoterapeutą prie tarnybinio rūmų įėjimo atvežė prabangiu sidabro spalvos BMV visureigiu, ant kurio puikavosi numeris „777“.

Pribloškė itin žemas legendinės asmenybės ūgis. Išlipęs iš automobilio, jis vos siekė jo stogą. Be to, 68 metų vyro veido nevagojo raukšlės. Greičiausiai jis naudojosi grožio specialistų ar chirurgų paslaugomis. Trumpus retėjančius plaukus A.Kašpirovkis dažo ryškiai juodai.

Nenorėdamas demonstruoti savo žemo ūgio, užlipęs į Žvejų rūmų sceną, „magas“ iškart atsisėdo prie ryškia vyno spalvos staltiese uždengto stalo. Vėliau, kai į sceną lipo žmonės, su jais jis kalbėjosi taip pat sėdėdamas. Kai A.Kašpirovskiui tekdavo priartėti prie aukštesnio ūgio klaipėdiečių, jis stengėsi išlaikyti poros metrų atstumą, taip salėje sėdintiems žmonėms sudarydamas įspūdį, kad yra aukštesnis.

Pats sau reklama

Lietuvos sveikatos ministerijos atstovų cirko artistu vadinamą A.Kašpirovskį klaipėdiečiams pristatė kelių minučių garso įrašas. Nuskambėjus griausmingiems Bacho fugos garsams, žiūrovai išklausė reklamą apie „mago“ laimėjimus ir neva išgydytus 10 milijonų ligonių.

Nepasakęs nė žodžio, į sceną išėjęs A.Kašpirovskis sulaukė publikos plojimų.

Monotoniškai ir emocingai, kaitaliodamas balso toną, įpindamas humorą, nevengdamas griežtų pasisakymų, kritikuodamas savo oponentus, o ypač – žiniasklaidą, apie save ir savo darbo metodus garsusis hipnotizuotojas kalbėjo ilgiau nei valandą.

„Mano gyvenimo prasmė yra kovoti su trimis blogybėmis, kurias aš vadinu trijų „S“ principu. Kovoju su senatve, kančiomis ir mirtimi („Starost, stradanije, smert“), – negailėjo skambių frazių hipnotizuotojas. – Vienas veikėjas ant paminklo paprašė užrašyti: „Pasaulis gaudė mane, bet nepagavo“. Aš užsirašysiu kitaip:“Aš gydžiau randus ant širdies, ir užteks“, – arogancija tryško hipnotizuotojas.

Dar pusvalandį jis skyrė pasakoti istorijoms apie neva įvykusius stebuklingus pagijimus, kuriuos žmonės patyrė nuolat žiūrėdami jo seansų vaizdajuostes. Kad būtų įtikinamiau, jis prasitarė, kad kai kurios jo laidos, kurias 1989 metais rodė Sovietų Sąjungos televizija, būdavo įrašomos iš anksto.

Kvietė dėkinguosius

Publikai ėmus nuobodžiauti, psichoterapeutas į sceną pakvietė klaipėdiečius, kurie išgijo po jo „seansų“ per televiziją ir nori pareikšti savo dėkingumą.

„Matote, kaip yra – aš Klaipėdoje pirmą kartą, o čia manęs laukia šimtai išgydytų žmonių. Ir kai išvažiuosiu, vis tiek liksiu su jumis. Ypač jei jūs žiūrėsite mano pasirodymų įrašus, kalbėsitės su mano nuotrauka“, – gražbyliavo ir nėmėgino slėpti reklamos A.Kašpirovskis.

Į sceną užlipę vyresnio amžiaus klaipėdiečiai vardijo, kokie negalavimai jų iki šiol nebekamuoja po to, kai jie prieš 17 metų žiūrėjo A.Kašpirovskio „seansus“. Iš susijaudinimo drebančiais balsais žmonės vardijo: praėjo kojų skausmas, dingo kojų pirštų ataugos, neliko įgimto apgamo ant nugaros, sumažėjo žilų plaukų, praėjo nervingumas ir depresija.

Hipnotizuotojas nebuvo patenkintas šiomis istorijomis, todėl tuoj pat puolė vardyti neva daug svaresnius, stebuklui prilygstančius išgijimus, apie kuriuos jam žmonės pasakojo kitose šalyse.

Gargždiškė kvėpuoja

Vakarui einant į pabaigą, į sceną A.Kašpirovskis pakvietė 4 žmones, kurie dėl traumų ar operacijų negali kvėpuoti pro nosį. Į sceną užlipo ir jauna moteris. A.Kašpirovskiui ji sakė, kad jau ketverius metus negali normaliai kvėpuoti. Pernai įvykdyta operacija moteriai nepadėjo. Po to, kai pačiupinėjęs nosį jis keliolikai minučių paguldė merginą ir dar du vyriškius ant scenos grindų, visi trys „gydytieji“ tikino, kad kvėpavimas gerokai palengvėjo. Hipnotizuotojo raginimu, žmonės per nosį kvėpavo į mikrofoną.

Po „seanso“ dienraščio žurnalistė pakalbino „išgydytą“ merginą.

25 metų gargždiške Ieva prisistačiusi moteris yra ištekėjusi, turi nemažai sveikatos problemų. 100 litų sumokėjusi už bilietą antroje eilėje, į renginį ji ėjo norėdama savo akimis įsitikinti A.Kašpirovskio galiomis.

„Esu skeptikė, netikiu visais iš eilės, bet užlipti į sceną surizikavau. Ir dabar aš kvėpuoju. Jūs nesuprasite, ką tai reiškia. Kiekvieną naktį prabusdavau, nuolat purškalus naudoju. O dabar pirmą kartą po tiek laiko vėl galiu įkvėpti pro nosį“, – neslėpė moteris.

Vakar telefonu mergina taip pat tikino, kad scenoje patirtas „išgijimas“ nepraėjo.

„Mano artimieji tik skėsčioja rankomis. Jie žino, kaip kankinausi dėl nosies, todėl vadina išgijimą dovana, – sakė ji. – Manau, kad Kašpirovskis turi nepaprastų galių. Ir nereikia gilintis, kokių ir kodėl. Man jis padėjo, bet aš pasidaviau jam. Tikiuosi, kad išgijimas bus visam gyvenimui“, – vylėsi ji.

Paguldė ir žurnalistę

Renginio pabaigoje, kai masiniam gydymo seansui į sceną buvo pakviesta kelios dešimtys žmonių, dalyvauti nedideliame eksperimente ryžosi ir dienraščio „Klaipėda“ žurnalistė.

Suskambus raminamai muzikai, sustatęs į eilę po keturis penkis žmones, hipnotizuotojas, priėjęs prie kiekvienos grupės žmonių, paliesdavo kraštinių žmonių riešus ir garsiai riktelėjęs: „Kriskite“ lengvai stumtelėdavo juos.

Dienraščio žurnalistė taip pat nuvirto ant scenos grindų, tačiau ne todėl, kad pajuto hipnotizuojančią „mago“ jėgą. Dėl stumtelėjimo ant jos krito šalia stovėję paaugliai ir nubloškė ant žemės. Nors žurnalistė matė ir girdėjo, kas vyksta aplinkui, galėjo judinti galvą, rankas ir kojas, du ant jos užkritę žmonės neleido atsistoti.

Buvo matyti, kad ne visi šalia gulintieji yra paveikti hipnotizuotojo. Šalia gulėjusios moterys vienu metu ėmė tyliai juoktis, klausdamos viena kitos, ką jos čia ant grindų veikia.

Svarbiausia – pelnas

Kaip dienraščiui „Klaipėda“ teigė bendrovės, organizuojančios A.Kašpirovskio turą per Lietuvą, atstovė Inga Grigaliūnaitė, vakar A.Kašpirovskis susitiko su kauniečiais, šiandien vakare jis pasirodys Šiauliuose. I.Grigaliūnaitės duomenimis, po turo per Lietuvą A.Kašpirovskis trumpam užsuks į Maskvą, o vėliau grįš į Niujorką, kur turi klientų. Vadovė patikino, kad kitąsyk legendinę asmenybę Lietuvoje galima tikėtis pamatyti po dvejų metų.

Į klausimą, ar bendrovės kolektyvo netrikdo tiek daug negatyvių „mago“ veiklos vertinimų, atstovė atsakė nesivaržydama.

„Į šį renginį mes žiūrime kaip į bet kurį kitą. Tai tik vienas iš mūsų projektų. Prilyginame jį Lietuvoje surengtam mago Deivido Koperfildo pasirodymui. Žmonės renkasi – tikėti ar ne, o mūsų tikslas paprastas – pelnas“, – dienraščiui sakė I.Grigaliūnaitė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Seansas – lyg šėtono šou"

  1. Vida

    Eh, kiek daug Lietuvoje neisprususiu ir primityviu zmoniu, argi jiems patiems ne kiek negeda, kad leidzia is saves daryti kvailu avinu banda 🙄 Ir baisiausia, kad buti avinais lietuviams labai patinka. 😕

  2. zmonems

    tokie jau mes esam. Labai jau patikime kitais.
    Gaila zmoniu, kurie ismete tokius pinigus. I teatra nueitu su seima ar siaip kur nors gamtoj ramiai pasisemtu energijos.
    Sveikatos visiems ir stiprybes!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.