Seimas balsuos dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu V.Muntianu

Seimas antradienį rytiniame plenariniame posėdyje balsuos dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu Viktoru Muntianu.

Balsavimą dėl nepasitikėjimo inicijavo opozicinė Liberalų sąjūdžio frakcija, Seimo pirmininką kaltindama nesugebėjimu organizuoti parlamento darbo.

Pagal Seimo statutą, pareikšti nepasitikėjimą Seimo pirmininku reikia ne mažiau kaip pusės parlamentarų – 71 iš 141 – balsų.

Esama situacija rodo, jog liberalų iniciatyva atstatydinti V.Muntianą iš Seimo pirmininko pareigų tikriausiai žlugs, nes ją skeptiškai vertina ne tik valdantieji, bet ir antra pagal dydį opozicinė konservatorių frakcija. Be konservatorių paramos likusioms opozicinėms frakcijoms surinkti pakankamai balsų V.Muntiano atleidimui nepavyktų.

Dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu balsuojama slaptu balsavimu.

Parašus dėl nepasitikėjimo V.Muntianu, kaltindami jį nesugebėjimu organizuoti parlamento darbo, liberalai surinko po to, kai beveik prieš du mėnesius nepavykus patvirtinti darbotvarkės, nevyko posėdis ir pusę dienos Seimo posėdžių salėje tvyrojo chaosas.

Seimo pirmininkas atmeta kaltinimus, vadindamas juos nepagrįstais, bei abejoja liberalų iniciatyvos, kurią vertindamas nevengia ironijos, sėkme.

„Vertinu, kad tai buvo labai sunkus darbas, pagal tai, kokie kaltinimai pareikšti, tai iš tikrųjų labai daug reikėjo kompetencijos ir kūrybos sudaryti visa tai, nes ten trys sakiniai, o tie sakiniai suvesti į tai, kad, pagal Seimo statutą, Seimo pirmininkas vadovauja Seimui, todėl jam reikia pareikšti nepasitikėjimą. Manau, kad pastangų reikėjo labai daug, net pusantro mėnesio, kad surašyti“, – žurnalistams po seniūnų sueigos sakė V.Muntianas.

Seimo liberalai, sukėlę vėją dėl Seime kilusios suirutės ir surinkę parašus, neskubėjo jų pateikti Seimo pirmininko pirmajam pavaduotojui, o daugiau nei mėnesį pralaikė „stalčiuje“, tuo susilaukdami kritikos iš valdančiųjų.

Seimo pirmininkui tai bus jau ne pirmas pasitikėjimo kredito pasitikrinimas parlamente.

Anksčiau jau buvo balsuojama dėl nepasitikėjimo V.Muntianu, kuris kaltintas kišimusi į teismų veiklą, kadangi kvestionavo kelis teismų sprendimus konkrečiose bylose, tačiau tuomet tokia iniciatyva žlugo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.