„Žalgiris“ finalo serijoje išsiveržė į priekį

Penktose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse pergalę po sunkios kovos rezultatu 82:74 (21:13, 25:24, 19:14, 17:24) šventė namuose žaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-2.

Rungtynės prasidėjo tradiciškai – ginčo kamuolį laimėjo kauniečiai, o vėliau ekipos apsikeitė klaidomis puolime. Sužaidus pusantros minutės po Marijono Petravičiaus dėjimo „Lietuvos rytas“ pirmą sykį išsiveržė į priekį (4:3), tačiau žalgiriečiai pelnė 5 taškus iš eilės ir susigrąžino pranašumą (8:4).

Pauliaus Jankūno tritaškis padidino kauniečių persvarą ir sužaidus penkias minutes „Žalgiris“ buvo priekyje 13:6. Pirmąjį tritaškį vilniečiams pataikė Mindaugas Lukauskis, tačiau mažinti skirtumo vilniečiams nesisekė. Nors kauniečiai itin netaikliai metė baudos metimus (7/14), sėkmingi prasiveržimai ir gera kova po krepšiu leido šeimininkams užbaigti kėlinuką turint 8 taškų persvarą (21:13).

Antrajame kėlinuke penkis taškus iš eilės pelnė Andrius Šležas, o sostinės komandos deficitas sumažėjo iki trijų taškų (20:23). Vis dėlto kelios sėkmingos šeimininkų atakos bei trys taiklūs Marko Popovičiaus baudos metimai leido „Žalgiriui“ pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą (32:22).

Komandos pradėjo žaisti greitesnį krepšinį, tačiau daug klydo ir atakavo netaikliai. Po iš viso trijų minutės pertraukėlių sėkmingiau žaidė vilniečiai, kurie pataikė keletą sudėtingų metimų ir sušvelnino atsilikimą iki 5 taškų (29:34). Vis dėlto kauniečiai neleido priešininkams mažinti rezultato ir po dviejų prasiveržimų padidino persvarą iki 9 taškų (40:31).

DeJuano Collinso tritaškis likus dviems minutėms iki didžiosios pertraukos padidino „Žalgirio“ persvarą iki 11 taškų, o po dviejų kėlinukų kauniečiai buvo priekyje 46:36.

Antrąją susitikimo dalį taikliu tolimu metimu pradėjo Kareemas Rushas ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 7 taškų (39:46). Tačiau tritaškiu atsakęs D.Collinsas atsatė 10 taškų persvarą (51:41). Sužaidus beveik pusę kėlinuko kauniečių kontrataką dėjimu užbaigė Jonas Mačiulis, o „Žalgirio“ pranašumas padidėjo iki 13 taškų (54:41).

Vilniečių žaidimą po minutės pertraukėlės pagyvino keturi J.P.Batistos taškai (45:54), tačiau tritaškiu atsakė M.Machado, o galingas Loreno Woodso dėjimas padidino kauniečių persvarą iki 14 taškų (59:45).

Kauniečių pranašumas pasiekė ir 16 taškų, tačiau po dar vienos „Lietuvos ryto“ minutės pertraukėlės sugrįžęs A.Šležas pataikė iš toli, bet skirtumas tarp ekipų ištirpo nežymiai, o prieš lemiamą kėlinuką „Žalgiris“ pirmavo 65:50.

Paskutinį kėlinuką kauniečiai pradėjo pasyviai, tuo tarpu vilniečiai dar nenuleido rankų ir, nors per pusantros minutės susirinko 4 komandines pražangas, mažino skirtumą bei po trijų minučių atsilikinėjo 12 taškų (54:66). Skirtumą iki 10 taškų sumažino A.Šležo tritaškis (57:67), o po minutės A.Jomanto prasiveržimas su pražanga sumažino „Lietuvos ryto“ deficitą iki 6 taškų (62:68). Skirtumas tarp komandų ir toliau mažėjo. Andrius Šležas sumetė abu baudos metimus (64:68).

Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes tolimą metimą pataikė D.Collinsas, o netrukus dvitaškį pridėjo M.Popovičius ir kauniečiai padidino atotrūkį iki 9 taškų (73:64). Vis dėlto žalgiriečių spurtą sustabdė A.Šležo tritaškis (67:73).

Likus žaisti pusantros minutės „Žalgiris“ pirmavo 75:71. M.Machado nepakartojo Vilniaus scenarijaus, kai prametė du svarbius baudos metimus, tačiau tą padarė D.Collinsas.

Tuo tarpu tritaškį ir dvitaškį puolant krepšį prametė A.Šležas, o L.Woodsas pataikė vieną baudos metimą (78:71).

Likus žaisti 21 sekundę K.Rushas pataikė tritaškį (74:78), o prie baudų metimo linijos du kartus stojęs M.Popovičius sumetė visas keturias baudas.

Atkaklią ir intriguojančia dvikovos pabaigą sėkmingiau sužaidęs „Žalgiris“ iškovojo sudėtingą pergalę 82:74.

„Žalgiris“: D.Collinsas – 17 (6 atk. kam.), T.Beardas – 14 (10 atk. kam.), P.Jankūnas – 12, M.Popovičius – 11, L.Woodsas – 10 (10 atk. kam.), M.Machado ir J.Mačiulis – po 7.

„Lietuvos rytas“: A.Jomantas (7 atk. kam.) ir A.Šležas (7 atk. kam.) – po 16, K.Rushas – 12, T.Delininkaitis – 7.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.