LKL čempionatas: „Šiauliams” trūksta vienos pergalės

„Šiaulių” krepšininkai per antrąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serijos rungtynes namie 99:89 (27:23, 31:29, 26:21, 15:16) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną”. Dabar šiauliečiams iki bronzos apdovanojimų trūksta vienintelės pergalės. Pirmąsias rungtynes uostamiestyje „Šiaulių” krepšininkai laimėjo rezultatu 76:73.

Šiauliuose po 2 kėlinių šeimininkai pirmavo 6 taškais (58:52), o antro kėlinio viduryje padidino savo persvarą iki 13 taškų (78:65). „Neptūnas” neketino pasiduoti ir iki mačo pabaigos likus žaisti 2 min. po Mindaugo Mockaus tritaškio sumažino atsilikimą vos iki 2 taškų (87:89). Vis dėlto tai buvo viskas, ką varžovų aikštėje pavyko pasiekti klaipėdiečiams. Netrukus Evaldas Dainys suklydo perduodamas kamuolį, o greitą šiauliečių ataką neleistinai sustabdęs „Neptūno” įžaidėjas Aidas Viskontas buvo nubaustas nesportine pražanga. Taip „Šiauliai” pradėjo spurtą 8:0 ir nulėmė rungtynių baigtį savo naudai.

Paskutinę mačo minutę tarp abiejų komandų lyderių kilo konfliktas. „Neptūno” puolėjas Vaidotas Pridotkas smogė į krūtinę Dariui Pakamaniui, dėl to kilo susistumdymas ir abiem žaidėjams buvo skirtos techninės pražangos. Po kelių akimirkų sėsdamas ant atsarginių žaidėjų suolo D.Pakamanis savo skriaudikui dar parodė nepadorų gestą ir „užsidirbo” antrą techninę pražangą.

„Koją mums pakišo patirties stoka, – po mačo prisipažino „Neptūno” vyriausiasis treneris Robertas Kuncaitis. – Mačo pabaigoje galėjome pavyti varžovus, bet ne taip surengėme ataką. Praradę kamuolį gavome nesportinę pražangą ir paleidome iniciatyvą.”

Trečiosios ir galbūt paskutinės mažojo finalo serijos rungtynės rytoj bus žaidžiamos Klaipėdoje.

——————————————————————————–

Rungtynių statistika

ŠIAULIAI – NEPTŪNAS 99:89 (27:22, 31:29, 26:21, 15:16). Šiauliai: Pakamanis 29 (7/8 dvit., 3/4 trit., 5/6 baudų), Ruikis 16 (4/8 tritaškių), Klimavičius 14, Mažutis 9, Čepulis 9, Prekevičius 6, Masiulis 4, Vaičiūnas 4, Kieža 4, Pauliukėnas 4. Neptūnas”: Pridotkas 26 (12 atk. k.), Dorsey 18, Anisimovas 14, Mockus 9, Dainys 8, Stanevičius 6, Viskontas 4, Kasiulevičius 2. Ežerskis 2. Taiklumas: dvitaškiai 23/37 (62) ir 25/48 (52), tritaškiai 10/20 (50) ir 4/16 (25), baudos 23/28 (82) ir 27/34 (79). Atkovoti kamuoliai 29 ir 31, perimti kamuoliai 8 ir 9, klaidos 18 ir 18, blokuoti metimai 3 ir 0.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .