Susiliejo dvi ceremonijos

Vakar tradiciškai per Klaipėdos gimtadienį oficialiai tituluoti, garbės ir pripažinimo ženklais už ypatingus nuopelnus miestui bei jo kultūrai apdovanoti keturi klaipėdiečiai.

Pačioje uostamiesčio širdyje – Pilies muziejuje šiemet į vieną susiliejo dvi iškilmingos ceremonijos.

Garbingi vardai suteikti dar dviem Klaipėdos miesto garbės piliečiams – ilgamečiams sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra” vadovams Onai Skaistutei Idzelevičienei ir Romaldui Idzelevičiui bei naujiems Klaipėdos kultūros magistrams – Dramos teatro vyriausiajam režisieriui Povilui Gaidžiui ir Pilies džiazo festivalio įkūrėjui Vytautui Grubliauskui.

Garbės ir pripažinimo ženklus bei juos patvirtinančius dokumentus laureatams įteikė Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius. „Klaipėda žengdama per 753 metų slenkstį, turi daug kūrybingų ir talentingų žmonių. Iš to didelio būrio išrinkome pačius geriausius”, – sakė meras.

Garsina pasaulyje

Miesto garbės piliečių ženklus priimdami O.S. ir R.Idzelevičiai buvo iki ašarų sujaudinti. „Tie rezultatai, kurių pasiekėme su „Žuvėdra”, yra ne vien mūsų, o mūsų visų – miesto valdžios, Klaipėdos universiteto – bendras darbas. Dėkui už paramą, kad buvote kartu”, – sakė naujoji miesto garbės pilietė O.S.Idzelevičienė.

O.S. ir R. Idzelevičiams uostamiesčio garbės piliečių vardai suteikti Klaipėdos universiteto bendruomenės siūlymu – už mūsų miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje. Jie šiemet mini savo kūrybinės veiklos 40-metį. Abu pagarsėjo kaip treneriai – jų vadovaujama „Žuvėdra” yra daugkartinė Europos ir pasaulio čempionė.

Legenda gyva

Legenda apie žiedo, teikiamo kultūros magistrams, istorija siekia Renesanso laikus. Tai ceremonijos dalyviams priminė ją „užrašęs” poetas Gintaras Grajauskas, taip pat Klaipėdos kultūros magistras. Anot jo, būta įvairiausių hipotezių, iš kur, kaip tas žiedas Klaipėdos pilies teritorijoje atsirado, kam jis priklausė… Didelė tikimybė, kad menininkui. Ir ką tik „moderniai klonuotas”, jis vėl atsidūrė ant dviejų menininkų rankų – kaip tęstinumo, priklausomybės garbingiausiai miesto gildijai ženklas.

P.Gaidys, anot jo kolegų teatralų, – ištisa Klaipėdos teatro epocha. Kiekvienas klaipėdietis gali pasakyti, kas yra ir V.Grubliauskas. „Tai gyva Klaipėdos džiazo legenda”, – iš videoekrano teigė džiazo muzikantas Pranas Narušis.

„Su dideliu jauduliu ir dėkingumu priimu šį apdovanojimą, – kalbėjo režisierius P.Gaidys. – Tokią dieną tokioje vietoje ypač stipriai jaučiu, kad čia – ir mano šaknys. Aš – kaip tas paukštis žieduotas – džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mano „ornitologijos stotis” – Klaipėda.”

Atsiėmęs apdovanojimą V.Grubliauskas tvirtino, kad ši diena – svarbiausia jo gyvenime. „Niekada dar nesijaučiau taip pagerbtas ir taip mylimas”, – šypsodamasis sakė džiazo muzikantas ir Seimo narys. „Tai džiazo ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio pripažinimas, – pabrėžė Klaipėdos pilies džiazo festivalio įkūrėjas ir ilgametis jo organizatorius. – Priimdamas šį kultūros magistro žiedą, žvelgiu į jį kaip į įpareigojimą ateičiai. Niekada neklausiu, ką Klaipėda davė man. Visuomet klausiu savęs, ką aš daviau Klaipėdai.”

Dabar uostamiestis turi jau 12 garbės piliečių ir aštuonis Klaipėdos kultūros magistrus.

Rita Bočiulytė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.