„Vėtra“ po dramatiškos kovos nugalėjo „Šiaulius“

Paskutinėse Lietuvos čempionato pirmojo rato rungtynėse „Vėtra“ namuose susitiko su „Šiaulių“ komanda ir po dramatiškos kovos laimėjo rezultatu 2-1. Abi komandos mačą baigė dešimtyje, o „Vėtros“ puolėjas Rolandas Karčemarskas dėl netikėtai susiklosčiusių aplinkybių dar užėmė vartininko pareigas ir atmušė 11 metrų baudinį.

Vilniaus „Vėtros“ stadionas, 224 žiūrovai

Teisėjas – Viktoras Chileckis

„Vėtra“ 2 – 1 „Šiauliai“

32′ [1 – 0] Egidijus Juška

76′ [2 – 0] Rolandas Karčemarskas

90′ [2 – 1] Aleksandr Zabara

87′ Povilas Valinčius („Vėtra“), 90+3′ Davidas Arlauskis („Šiauliai“) pašalinti iš aikštės

„Vėtra“: V.Žutautas (61′ Valinčius), Sasnauskas, A.Jankauskas, Raliukonis, Skerla, Pedro, Butrimavičius, Panka, Juška (75′ Vėževičius), V.Stankevičius (65′ R.Karčemarskas), Severino

„Šiauliai“: G.Arlauskis; Lapeikis (46′ Zabara), Lunskis, D. Arlauskis, E.Žukauskas; Kirchners, Juodeikis, M.Lukoševičius, Šilėnas (47′ P.Olišauskas); Raskov, Tsiganenko (68′ Viktoravičius)

Į „Vėtros“ startinę vienuolikę grįžo Andrejų Usačiovą gynyboje pakeitęs Algis Jankauskas, o kadangi komandai padėti negalėjo traumuotas Kacinkevičius ir reikalų su viza turintis Stanislavas Kozyrevas, atsarginio vartininko vietą pirmą kartą savo karjeroje pagrindinėje ekipoje užėmė 18-os metų Povilas Valinčius. Tuo tarpu „Šiauliai“ pradėjo mačą įprastos sudėties.

Susitikimo pradžioje nei vienai vienuolikei nepavyko priartėti arčiau varžovų vartų ir išsiskyrė tik pora svečių puolėjo Valerijaus Ciganenkos bandymų iš toli bei Vitalio Stankevičiaus tolimas stiprus baudos smūgis, po kurio kamuolys skriejo pro šalį.

Vis dėlto 32 mačo minutę į priekį pavyko išsiveržti „Vėtros“ futbolininkams – po Lima Severino perdavimo „Šiaulių“ gynėjai nesugebėjo likviduoti pavojaus ir kamuolį pasitaisęs Egidijui Juška iš maždaug 12 metrų tiksliu smūgiu nuginklavo vartininką Giedrių Arlauskį.

Netrukus baudos aikštelėje V.Stankevičiui sukliudė smūgiuoti varžovai, o iki pertraukos „Šiaulių“ vartams dar grasino iš toli šiek tiek netiksliai mušęs A.Jankauskas ir po Mindaugo Pankos perdavimo spaudžiamas gynėjo stipriau smūgiuoti nesugebėjęs G.Butrimavičius.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pavyko pradėti svečiams ir 55 minutę „Šiaulių“ puolėjui Viktorui Raskovui baudos aikštelėje laisvam iššokus vienas prieš vieną „Vėtrą“ nuo įvarčio išgelbėjo smūgį atrėmęs Vaidas Žutautas, o kamuoliui riedant link vartų pakartotinio bandymo šeimininkų gynėjai varžovams nesuteikė.

Dar po minutės į vartus iš baudos aikštelės prieigų nepataikė svečių kapitonas Egidijus Žukauskas, o atsakomojoje „Vėtros“ atakoje smūgis nepavyko V.Stankevičiui.

Sužaidus apie valandą „Vėtra“ neteko vartininko V.Žutauto, kuris patyrė kelio traumą ir mačo tęsti nebegalėjo. Patyrusį „Vėtros“ vartų sargą pakeitė jaunasis P.Valinčius, kuris šį sezoną aikštėje oficialiose varžybose įskaitant ir dublerių čempionatą pasirodė pirmą kartą.

Rungtynėms tęsiantis kamuolį į „Šiaulių“ vartus pasiuntė L.Severino, bet „Vėtros“ puolėjui sužaidus ranka įvartis įskaitytas nebuvo. Jau po kelių minučių pirmasis išbandymas teko P.Valinčiui – „Vėtros“ vartininkas sugavo kamuolį po Aleksandro Zabaros baudos smūgio.

76 minutę „Vėtra“ padvigubino savo pranašumą. L.Severino baudos aikštelės krašte prasiveržė pro du svečių gynėjus ir atidavė perdavimą R.Karčemarskui, kuriam beliko iš 5 metrų nuginkluoti G.Arlauskį – 2-0 šeimininkų naudai.

Svečiai nepasidavė, ir jau po poros minučių P.Valinčiui teko vėl kartą imtis darbo bei gaudyti kamuolį po dar vieno A.Zabaros baudos smūgio. Tačiau 87 minutę jaunasis „Vėtros“ vartininkas suklydo atlikdamas perdavimą ir buvo priverstas baudos aikštelėje griauti kamuolį gavusį V.Raskovą. Teisėjas Viktoras Chileckis pašalino P.Valinčių iš aikštės, tad nebelikus keitimų į „Vėtros“ vartus teko stoti aikštės žaidėjui R.Karčemarskui, kuris kojomis sugebėjo atremti V.Raskovo smūgiuotą 11 metrų baudinį.

Tačiau „Šiauliai“ netrukus surengė dar vieną ataką ir po perdavimo iš krašto galva svečių atsilikimą sušvelnino A.Zabara. Mačo arbitras V.Chileckis pridėjo net aštuonias minutes ir dramatiškoje rungtynių pabaigoje svečiai visomis pajėgomis puolė į priekį, tačiau „Vėtros“ futbolininkai sėkmingai gynėsi ir pasinaudoję atsiradusiomis galimybėmis rengė pavojingas kontratakas.

Vienoje jų už paskutinės vilties pražangą prieš Robertą Vėževičių raudoną kortelę gavo ir Davidas Arlauskis, tad komandos varžybas baigė dešimtyje. Per pridėtinį laiką du kartus progų įmušti trečią „Vėtros“ įvartį neišnaudojo į vartus nepataikęs L.Severino, o „Šiauliams“ paskutinėmis akimirkomis uždirbto baudos smūgio išnaudoti nepavyko.

„Vėtra“ iškovojo pergalę rezultatu 2-1 ir įsitvirtinusi ketvirtoje turnyrinės lentelės sumažino atsilikimą nuo antroje vietoje esančio „Žalgirio“ iki trijų taškų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.