Švedų prodiuseris ketina šlifuoti lietuviškus muzikos deimantus

Švedijos popmuzikos prodiuseris ir dainų kūrėjas Viljamas „Billy” Batas kviečia bendradarbiauti jaunus Lietuvos muzikantus. Dainų „In Your Eyes” ir „Little By Little” autorius nuo šiol laukia lietuvaičių laiškų ir bei demonstracinių įrašų ir neatmeta galimybės parengti pretendentą atstovauti mūsų šaliai jau kitame „Eurovizijos” konkurse.

Praėjusią savaitę Švedijos pramogų verslo legenda vadinamas prodiuseris lankėsi Lietuvoje – čia atvažiavo iš Rygos, kur gyvena viena jo globojama atlikėja.

18-metė Ksenija, kurios tėvai, V. Bato teigimu, yra geri jo draugai, šių metų Latvijos nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją” užėmė trečią vietą. Mergina žada varžytis dėl teisės atstovauti savo šaliai 2006-ųjų konkurse ir jau rengiasi atrankai.

Susitikęs su „Vakarų ekspreso” žurnalistais, V. Batas papasakojo apie savo sumanymą – ieškoti potencialios žvaigždės mūsų šalyje.

Nesuprasti skirtumai

„Su lietuviais bendradarbiauju jau dvejus metus, per šį laiką prisidėjau prie dviejų projektų – Amberlaifo bei Lauros ir „The Lover” rengimo „Eurovizijos” konkursui. Lietuvoje šie projektai buvo sėkmingi, tačiau, deja, tik joje, na, Amberlaifas daugiau ar mažiau žinomas Latvijoje.

Nurodyčiau dvi priežastis, kodėl jiems nepavyko pelnyti populiarumo taptautinėje scenoje: Amberlaifo projektą sugriovė prasta balsavimo sistema nacionalinėje „Eurovizijos” atrankoje, o Laurai ir „The Lovers” paprasčiausiai nepasisekė. Be to, Laura Čepukaitė, iš esmės būdama džiazo dainininkė, ne visada organiškai jaučiasi popatlikėjos vaidmenyje.

Kad ir kaip būtų, po rengimosi „Eurovizijai” tiek Amberlaifas, tiek Laura tapo labiau populiarūs savo šalyje, nei iki tol, – dėstė V. Batas. – Bet aš tikiu, kad lietuviai turi potencijos sugebėti daugiau, nes čia yra daug talentingų žmonių.”

Anot pašnekovo, jauni muzikalūs lietuviai supranta, kokia muzika yra gera – ir ne tik mūsų šalies ribose, bet prodiuseriai, leidybininkai orientuojasi vien į Lietuvos rinką. „Jie nelabai stengiasi suprasti, ką galėtų pateikti už savo šalies ribų”, – pastebi V. Batas.

Tačiau 19-20 metų jaunimas, jo įsitikinimu, jau supranta šį skirtumą. „Taigi manau, kad po vienos kartos čia atsiras vadybininkas, kuris, ko gero, pelnys sėkmę tarptautinėje rinkoje”, – sako prodiuseris.

O dabar, nelaukdamas, kol toks profesionalas iškils į pramogų verslo keterą, V. Batas ketina pats imtis prodiusuoti lietuvius muzikantus. Anot jo, bendradarbiaudamas su prodiuserine kompanija „Cactus PRO” bei Laurą ir „The Lovers” globojančia leidybine kompanija „Koja Records”, lankydamasis mūsų šalyje jis daug sužinojo apie lietuvišką popsceną, ir dabar nori šias žinias pritaikyti.

„Pajūris – muzikos centras”

Indų kilmės V. Batas, gimęs Kenijoje, gyvenęs Airijoje bei JAV, paskutiniuosius 20 metų praleido Švedijoje. Jam prisidėjus, į šios šalies pramogų verslo olimpą iškilo vokalistė Lisa Nilson, jis gali pasigirti tapęs nė vieno hito autoriumi.

Dabar jis sako susižavėjęs Lietuva – tuo ir aiškina savo norą įtraukti lietuvaičius į pasaulio pramogų verslo sūkurį.

„Man patinka jūsų šalis. Mokausi kalbos, geriu „Švyturio” alų, mėgstu krepšinį. Čia puiku,” – šypsojosi pašnekovas, paprašytas paaiškinti, kodėl savo naujajam projektui pretendentų ieškosi būtent čia.

Prodiuseris tikisi rasti Klaipėdos regione jauną muzikalų žmogų arba grupę ir juos padaryti tarptautinio lygio žvaigždėmis.

„Kiekviena šalis turi miestą, kuris yra jos muzikos centras. Airijoje tai Dublinas, Anglijoje – Liverpulis, Amerikoje – Nešvilis Tenesio valstijoje, o Lietuvoje, mano nuomone, Klaipėda ir visas pajūris”, – sakė jis, aiškindamas, kodėl norėdamas pradėti tokį projektą, kreipėsi į šio regiono žiniasklaidą.

Liepia nesikuklinti

V. Batas sakė laukiantis balsingų ir išvaizdžių 18-25 metų vaikinų bei merginų ar grupių laiškų su trumpu savęs arba savo kolektyvo aprašymu bei nuotraukomis ir demonstracinių įrašų.

Daina, anot jo, nebūtinai turi būti jūsų pačių sukurta – tai gali būti ir perdainuotas Lietuvos arba užsienio grupės kūrinys, galite pasrinkti ir jums labiausiai patinkantį stilių. Profesionalių įrašų prodiuseris taip pat nereikalauja – anot jo, jie gali būti padaryti kad ir buitiniu magnetofonu.

„Aišku, būtų idealu sulaukti vaizdo įrašo, bet jeigu neturite galimybės jį padaryti ir atsiųsti, nereikia. Man svarbiausia išgirsti tikrą jūsų balsą”, – sakė pašnekovas.

Prodiuseris ragina visus muzikalius, kūrybingus bei ambicingus išmėginti savo jėgas ir nebūgštauti, neva neturi patirties.

„Štai prieš porą dienų Šventojoje kalbėjausi su viena mergina. Ji sakė, kad dainuoja, mokosi muzikos. Bet kai paklausiau, kodėl gi, siekdama daugiau, nesikreipia į brolius Bendžius, ji pasakė, kad neturi patirties.

Dar buvau gavęs laišką iš šiauliečių grupės. Jame taip pat kelis kartus buvo pakartota, kad jie neturi patirties. Jūsų šalyje žmonės labai kuklūs.

Šitoks požiūris į savo galimybes yra klaidingas. Jeigu kalbame apie muziką, ji gimsta ne iš patirties, o iš sielos. Patirties įgausi dirbdamas su prodiuseriais. Manau, naujų žvaigždžių ieškojimas primena deimanto šlifavimą. Tu randi jį neapdorotą ir pakoreguoji formą, – patetikos nevengė V. Batas. – Bet ieškau asmenybės, kuri visa savo povyza nebijo parodyti – aš geriausias arba geriausia!”

„Manau, kad kur nors čia yra mergina ar vaikinas, kurie rašo dainas, groja ir galbūt net nesvajoja apie muzikanto karjerą. Galvoja, kad susiras darbą, sukurs šeimą ir gers degtinę penktadienio vakarais, o apie žvaigždes nė minties neturi…” – samprotavo prodiuseris.

Darbas tarptautinei rinkai

V. Batas žada atsakyti į visus laiškus, kuriuos gaus iš jaunų muzikantų. Po kiek laiko planuoja susitikti su, jo nuomone, geriausiais Lietuvoje, o vėliau – pasirašyti kontraktą.

Šiuo atveju atlikėjas galės išvykti į Stokholmą ir repetuos bei mokysis globojamas tenykščių prodiuserių bei įvaizdžio kūrėjų, na, o jo populiarinimą pačioje Lietuvoje planuojama patikėti įrašų kompanijai „Bomba Records”.

Jeigu viskas klostysis gerai, V. Batas žada parengti atlikėją artėjančiai Lietuvos nacionalinei atrankai į „Eurovizijos” dainų konkursą, kuris kitąmet vyks Graikijoje.

Tačiau „Eurovizija”, anot prodiuserio, nėra pagrindinis jo tikslas. „Tai turės būti tiesiog geras produktas tarptautinei muzikos rinkai. Parengiamieji darbai gali užtrukti ir metus”, – sakė jis.

Visi susidomėjusieji V. Bato pasiūlymu savo biografiją, nuotraukas bei dainų įrašus gali siųsti adresu: William Butt, Misty Music AB, BOX 10149, SE 10055 Stockholm, Sweden. Galima kreiptis ir elektroniniu paštu, prie laiško prisegus demonstracinį įrašą mp3 formatu: billybee@telia.com.

Valerija Lebedeva

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.