Originalus sprendimas – virtuvės „sala“

Dažna šeimininkė svajoja atnaujinti virtuvę. Atsisakius kai kurių sienų ir padidinus virtuvės plotą sujungiant ją su kitu kambariu, pavyzdžiui, svetaine, ši zona gali tapti svarbiausia namų vieta. Na, o joje įkūrus „salą“ (universalią, kompaktišką kilnojamąją virtuvę – didelį stalą), virtuvė neatpažįstamai atsinaujins ir taps svarbia maisto ruošos ar susibūrimų vieta.

Sprendimas

Kaip tai padaryti, pataria garsi interjero dizainerė Coral Nafie. Taigi padidinti virtuvės darbinę vietą galima joje įrengus savotišką „salą“. Tai gali būti paprasčiausias staliukas arba įmantrus, pagal jūsų norus sukonstruotas virtuvės centras.

Patogu ir praktiška

Įrengus „salą“ pagyvės virtuvė, atsiras daugiau vietos maisto ruošai, kitiems darbams. Be to, šis sprendimas gali padėti sujungti virtuvę su likusia būsto erdve.

Virtuvės „salelės“ dažniausiai yra paprasčiausia išeitis norint suteikti šiai patalpai šiek tiek elegancijos. Tokios architektūrinės detalės kaip atviros lentynos, skirtingų pakopų paviršiai gali sukurti savitą virtuvės interjerą.

Kartais virtuvės „salos“ vaidmenį atlieka paprasčiausias staliukas ar spintelė atviromis kojelėmis, bet vis dažniau tokios „salos“ kuriamos taip, kad būtų kuo praktiškesnės šeimininkei. Taip sukonstruojamas virtuvės centras, aplink kurį verda šeimos gyvenimas.

Virtuvės „salos“ dažnai kuriamos pagal kliento poreikius: su papildomomis lentynėlėmis, stalčiais, kriaukle, kaitlente, antra indų plovykle, orkaite ar netgi nedideliu šaldytuvu.

Paprastesnė ar daugiafunkcė?

Pačios paprasčiausios virtuvinės „salelės“ dažniausiai turi vieną plokščią paviršių – paprastą stalviršį.

O štai daugiafunkcė „sala“ paprastai turi keletą plokštumų, pritaikytų maisto gaminimui, patiekalų serviravimui. Be to, joje įmontuojama speciali kabykla taurėms, lentynėlės, ant kurių laikomos knygos apie maistą, baras ir kiti jūsų patogumui sukurti elementai. Visi jie išdėstomi taip, kad būtų nesunkiai ir greitai pasiekiami.

Ką turėtumėte žinoti?

Norėdami įsirengti virtuvėje tokią „salą“ gerai pagalvokite, ar galite tai sau leisti. Jos negalima konstruoti bet kurioje virtuvės vietoje. Pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kokias „sala“ atliks funkcijas. Ar reikės papildomų lentynų ir spintelių? O gal norite turėti ir papildomą kriauklę ar kaitlentę?

Svarstydami, kaip tai įgyvendinti, susiraskite maždaug tokio dydžio bei formos dėžių ir sudėliokite savo virtuvėje taip, kaip įsivaizduojate ten pat įrengtą „salą“. Pabandykite šalia tų dėžių pagyventi savaitę kitą ir pažiūrėti, ar tikrai jums tai būtų patogu ir priimtina.

Jei ši papildomai išskirta erdvė pasirodys kiek per didelė, paeksperimentuokite modeliuodami įvairius „salos“ variantus. Pabandykite sukurti ilgesnę, bet siauresnę „salą“ užapvalintais kampais arba atvirkščiai – klasikinių ir griežtų linijų erdvę. Pagalvokite apie dviejų pakopų barą ir kitus įmanomus variantus. Taip daug lengviau suprasite, ko norite ir ko iš tiesų jums reikia.

Palikite pakankamai erdvės

Tarp „salos“ ir kitų stacionarių virtuvinių spintelių turėtų likti ne mažesnė kaip pusės metro pločio erdvė, kuria galėtumėte laisvai judėti. Jei virtuvinę „salą“ planuojate konstruoti prie sienos, laisvos vietos užteks ir mažiau. Palikti vietos rekomenduojama ir tuo atveju, jei „sala“ bus šalia šaldytuvo, indų plovyklės ar viryklės – kad galėtume patogiai ir saugiai naudotis visais virtuvės įrenginiais.

Virtuvinės „salos“ aukštį derėtų nustatyti atsižvelgiant į tai, kokiame aukštyje yra kiti plokšti virtuvės paviršiai – jie turėtų derėti tarpusavyje, t.y. būti panašiame aukštyje. Virtuvinė „sala“ turėtų būti aukštesnė nei valgymui skirta zona – taip patogiau ruošti maistą. Aukštesnis paprastai būna ir baras, prie kurio statomos tam pritaikytos kėdės.

Vieta tarp kriauklės, šaldytuvo ir viryklės virtuvėje turėtų sudaryti trikampį. Taigi ruošdamiesi konstruoti virtuvinę „salą“ stenkitės nesuardyti šio trikampio ir neiškelti jo į virtuvės centrą.

Pasidaryk pats

Kilnojamoji virtuvinė „sala“ yra universali ir patogi. Ji gali būti konstruojama su ratukais arba su paprastomis kojelėmis. Dažniausiai tokios kilnojamosios „salelės“ turi plieninį, medinį ar plytelėmis išklijuotą stalviršį. Įmanomas šių medžiagų derinys.

Virtuvinės „salos“ gali būti bet kokio stiliaus, bet geriau, kad derėtų prie jau esamo virtuvės interjero. Galite rinktis tradicinį, modernų ar net kaimišką stilių, „sala“ gali būti su ratukais ar be jų, sukonstruota iš galybės įrenginių ar tik iš kelių – nelygu skonis ir poreikiai.

Jei vadovaujatės principu „pasidaryk pats“, virtuvinę „salą“ puikiausiai susikursite ir patys. Svarbiausia žinoti, kokių ji bus matmenų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Originalus sprendimas – virtuvės „sala“"

  1. Lukrecija

    Tai geriausia vieta įrengti „salą“ yra prie viryklės ? Šiaip pati idėja labai sudomino, nes manau, kad tai vizualiai didina erdvę 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.