Į Kongresų rūmus sugrįš jaunieji muzikos talentai

Šį penktadienį, gegužės 4 d., Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius) ir Lietuvos muzikų rėmimo fondas kviečia į Kongresų rūmuose vyksiantį IX tarptautinio festivalio „Sugrįžimai” koncertą. Tai – jaunųjų talentų vakaras, kuriame kartu su LVSO koncertuos solistė Asmik Grigorian (sopranas), seserys Rinkevičiūtės: smuikininkė Saulė ir pianistė Rūta; diriguos Marius Stravinskij.

„Sugrįžimų” koncerte pasirodysiantys jaunieji atlikėjai, aktyviai koncertuojantys ir tebegilinantys profesines žinias svetur, šį vakarą sugrįš pradžiuginti Lietuvos publiką. Jaunosios muzikų kartos tėvai, Lietuvą pasaulyje garsinantys menininkai, dažniau būnantys scenoje nei žiūrovų salėje, šį vakarą taps klausytojais. Specialiai į M. Stravinskij diriguojamą koncertą atvyko jo mama – Londone gyvenanti garsi pianistė Eleonora Bekova.

Jaunųjų menininkų kelias į muziką formavosi itin kryptingai ir profesionaliai. Visų šių atlikėjų pasaulį muzika supo jau nuo vaikystės – seserys Saulė ir Rūta Rinkevičiūtės, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus bei Lietuvos Rusų dramos teatro vadovės Tatjanos Rinkevičienės dukterys, dar dešimties pasirodė akademinėje scenoje. Asmik Grigorian vokalą lavino pasaulinio lygio operos solistai: motina, dainininkė Irena Milkevičiūtė, neseniai pažymėjusi savo jubiliejų su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, ir tėvas, armėnų tenoras Gehamas Grigorianas. Spalvingoje Mariaus Stravinskij vaikystėje – motinos pianistės E. Bekovos ir tėvo lietuvių pianisto Povilo Stravinsko mokykla. Garsios pavardės tam tikra prasme įpareigoja šiuos jaunus menininkus, o jų kūrybą, meistriškumą ir pasiekimus galima patvirtinti A. Grigorian žodžiais: „nuoširdi duoklė tėvams ir galbūt dievams”.

Pianistė Rūta Rinkevičiūtė jau penktus metus studijuoja vienoje garsiausių ir pripažintų pasaulyje Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Fortepijono meistriškumo ją moko pianistė Ksenija Knorre. Jos sesuo, smuikininkė Saulė, 2003-iaisiais stažavusis Londone pas pasaulinio garso smuiko pedagogę Nataliją Bojarskają, taip pat studijuoja P.Čaikovskio konservatorijoje, garsaus smuikininko Maksimo Fedotovo klasėje. Seserys Rinkevičiūtės dar šių metų vasarį koncertavusios su tėvu, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovu ir vyr. dirigentu Gintaru Rinkevičiumi, orkestro gimtadienio koncerte, penktadienį Lietuvos publikai pasirodys su bendraamžiais muzikos profesionalais.

Asmik Grigorian pastarųjų metų sėkmė atrodo tiesiog svaiginanti – po Violetos vaidmens G. Verdi naujametinėje „Traviatoje” (2005 m.), solistė buvo viena iš jaunųjų operos atlikėjų, pakviestų į G. Puccini „Bohemos” pastatymą, laikomą bene sėkmingiausiu visų laikų operos projektu Lietuvoje. Impozantiškosios Miuzetės partija jai pelnė ne tik publikos simpatijas, bet ir palankius kritikų įvertinimus. Dainininkė koncertavo „Opera Ireland” teatre, jaunos solistės karjeroje jau minėtinas koncertas su prestižiniu BBC simfoniniu orkestru, o Latvijos nacionalinė opera jau pamėgo ir įvertino A. Grigorian vokalinius gebėjimus – šįmet jau antrąkart solistė pakviesta į kaimyninę šalį dainuoti pagrindinį vaidmenį šių metų balandį vykusiame naujame „Traviatos” pastatyme.

„Sugrįžimų” koncerte diriguosiančio Mariaus Stravinskij sėkmės muzikoje rodikliai – pasaulinio garso menininkai, su kuriais jaunam dirigentui teko bendrauti. Jo dėstytojai – dirigentai Igoris Golovchinas, Thonas Sanderlingas ir Geoffrey Boydas. Pasirodymas Londono koncertų salėse – tai menininko veiklos įvertinimas ir pripažinimas, nes M. Stravinskij po sėkmingo debiuto Londone su Fulhamo simfoniniu orkestru, padirigavęs sudėtingą Beethoveno Aštuntąją simfoniją, buvo pakviestas dar vienam pasirodymui su šiuo orkestru. Unikalu ir tai, jog M. Stravinskij karjeroje lygiagrečiai sėkmingai formuojasi dvi atlikėjo kryptys – Marius yra ir aktyviai koncertuojantis smuikininkas, mokęsis pas legendinį lordą Yehudi Menuhiną. Pastaruoju metu Marius subūrė ir vadovauja Akademijos kameriniam ansambliui: turėti savo kolektyvą viename svarbiausių pasaulio miestų – Londone yra nepaprastos sėkmės ženklas. Be to, Akademijos kameriniame ansamblyje griežia geriausi iš geriausių jaunųjų Londono muzikantų – prestižinės Karališkosios muzikos akademijos Londone auklėtiniai. Pasak dirigento motinos E.Bekovos, Marius didžiuojasi savo lietuviška kilme ir džiaugiasi pirmąja galimybe dirbti su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Maloniai kviečiame Jus į šį jaunųjų talentų koncertą vyksiantį gegužės 4 d., penktadienį, 19 val. Vilniaus Kongresų rūmuose. Bilietai platinami bilietai.lt sistemoje ir Vilniaus Kongresų rūmų kasoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.