Lenktynių posūkyje – skausmingas krytis

Vakar panevėžietė Daiva Tušlaitė iškeltomis rankomis pergalingai kirto tarptautinių dviračių lenktynių finišo liniją Senvagėje.

Ši garsaus trenerio Valerijaus Konovalovo auklėtinė, pirmavusi ir ankstesniuose etapuose, tapo merginų daugiadienių dviračių lenktynių L.Zilporytės taurei laimėti nugalėtoja.

Ir stabiliausios lenktynių dviratininkės titulą iškovojusi D.Tušlaitė aplenkė puikiai pasirodžiusią Rasą Leleivytę ir Europos čempionę Aleksandrą Burčenkovą.

Vienintelę sensaciją šiose 67,2 km grupinėse lenktynėse su penkiais tarpiniais finišais pateikė vokietaitė Susi Tosch, ji pirmajame tarpiniame finiše buvo antra, antrajame – trečia, o ketvirtajame ir penktajame – pirma. Jai ir atiteko aktyviausiai rungtyniavusiai dviratininkei skirtas prizas. Visus kitus susišlavė lietuvaitės.

Dviračių lenktynių mėgėjus ypač nustebino Svetlana Pauliukaitė, kuri net penkis sunkius paskutinius ratus vedė ir kontroliavo visą lenktynių eigą.

Komandinėje įskaitoje nugalėjusios „Fortūnos-1“ treneris V.Konovalovas „Panevėžio rytui“ dar iki finišo likus dviem ratams džiaugėsi, kad merginos jau laimėjo.

Trasą paženklino krauju

Jau tradicinėmis tapusios ir panevėžiečių mėgstamos lenktynės šiemet ypatingų staigmenų nepateikė.

Vis dėlto vieną skausmingą krytį posūkyje važiuodama miesto gatvėmis patyrė viena lietuvė.

Šeštadienį Marta Sakavickaitė iš „Aušros Gruodis“ komandos priešpaskutiniame lenktynių rate ties Teatro ir Respublikos gatvių sankirta netikėtai griuvo ir paplūdo kraujais. Ją išvežė greitoji.

Kaip vėliau paaiškėjo, šį kartą dviratininkė nepatyrė labai sunkios traumos, tačiau neteko danties.

Mergina lenktynių dau-giau nebetęsė.

Lenktynės prasidėjo praėjusį ketvirtadienį.

Šį kartą į startą stojo 82 dviratininkės, atstovaujančios Lenkijai, Suomijai, Ukrainai, Rusijai, Vokietijai, Italijai, Kazachstanui, Baltarusijai, Olandijai ir Lietuvai. Mūsų šalies sportininkės sudarė net penkias komandas.

Į kovą dėl pasaulio čempionės ir prizininkės, Seulo olimpiados bronzos medalio laimėtojos Laimos Zilporytės prestižinės taurės stojo perspektyviausios Europos dviratininkės.

Panevėžiečiai išvydo šių metų Europos jaunimo čempionę rusę A.Burčenkovą ir Europos sidabro medalio laimėtoją panevėžietę Aušrinę Trebaitę.

Praėjusių metų lenktynių nugalėtojos titulą gynė Šilalės dviratininkė Inga Čilvinaitė, atstovaujanti „Aušros Gruodis“ komandai. D.Tušlaitė pernai buvo antra.

Lydere buvo tik pusdienį

Tarptautinės dviratininkių lenktynės prasidėjo tradiciniu prologu 1,6 kilometro asmeninėmis lenktynėmis laikui. Jose, kaip ir prognozuota, greičiausia buvo Europos čempionė rusė A.Burčenkova, antrojoje vietoje palikusi Vokietijos nacionalinės rinktinės narę Lisą Brennauer ir Italijos rinktinės atstovę Laurą Doria.

Iš lietuvių tik vilnietė R.Leleivytė pasiekė šeštą rezultatą, o panevėžietės A.Trebaitė ir Edita Janeliūnaitė finišo liniją kirto vienuolikta ir dvylikta.

Tačiau jau antroje dienos pusėje, kai dviratininkės rungtyniavo grupinėse 69 kilometrų lenktynėse Vilkija-Čekiškės-Vilkija, lyderės buvo nuvainikuotos.

Stačių įkalnių ir svaiginančių nuokalnių trasoje geriausiai jautėsi sostinės dviratininkė R.Leleivytė, itin sudėtingame trasos pakilime 5 sekundėmis aplenkusi panevėžietę D.Tušlaitę. Trečia liko labai pajėgios Rusijos rinktinės narė Irina Molyčeva.

Pirmavo R.Leleivytė

Po pirmosios lenktynių dienos lydere tapo R.Leleivytė, penkiomis sekundėmis lenkianti D.Tušlaitę ir 32 sekundėmis turėjusi pranašumą prieš I.Molyčevą.

Kalnų etapo lydere irgi tapo R.Leleivytė, antrojoje vietoje palikusi D.Tušlaitę, o trečiojoje – A.Burčenkovą.

Stabiliausios dviratininkės marškinėlius, surinkusi 17 taškų, apsirengė D.Tušlaitė. Jos pagrindinė varžovė rusaitė A.Burčenkova iškovojo 13 taškų, o trečiąją ir ketvirtąją vietas dalijosi R.Leleivytė bei S.Pauliukaitė, savo taupyklėje turėjusios po 10 taškų.

Greičiausia diena

Penktadienį dviratininkių karavanas persikėlė į Ignalinos trasas. Jos čia į startą stojo du kartus. Rytą buvo duotas 12,5 km asmeninių lenktynių laikui startas, o pavakarę merginos lenktyniavo jau 49 kilometrų grupinėse lenktynėse.

Rytinėse varžybose švytėjo trenerių Antano Jakimavičiaus ir Edmundo Peseckio veidai.

Jų auklėtinė iš „Aušros Gruodis“ komandos S.Pauliukaitė rekordiniu greičiu įveikė 12,5 km distanciją ir net penkiolika sekundžių buvo greitesnė už antrojoje vietoje likusią A.Trebaitę ir trečiąja finišavusią D.Tušlaitę.

Ignalinos trasoje dviratininkės pasiekė ir šių lenktynių greičio rekordą. Jos finišo link skubėjo vidutiniu 40,3 km per valandą greičiu.

Ignalina, atrodo, pagaliau pažadino ir Panevėžio dviratininkių ambicijas. Vakarinėse, grupinėse, lenktynėse šypsena nenuslinko jau ir nuo trenerių Valerijaus Konovalovo ir Algimanto Buivydo veidų.

Jų auklėtinės D.Tušlaitė ir Roberta Pilkauskaitė finišo tiesiojoje tik akimirką nusileido šio etapo nugalėtojai R.Leleivytei.

Toks sėkmingas panevėžiečių finišas joms pelnė ne tik asmeninius prizus, bet ir davė neįkainojamus taškus visai sporto klubo „Fortūna-1“ komandai.

Panevėžietės po pirmosios lenktynių dienos komandinėje įskaitoje tebuvo dešimtos, o po rungčių Ignalinoje jos tvirtai iškopė į pirmąją vietą, antrojoje vietoje palikusios Vokietijos nacionalinės rinktinės nares. Varžoves mūsiškės lenkė daugiau nei 2 minutėmis. Trečios liko Rusijos dviratininkės.

Po dviejų alinančių lenktynių dienų į lyderes išsiveržė D.Tušlaitė, kuri antrojoje vietoje esančią buvusią lenktynių lyderę R.Leleivytę lenkė 2 minutėmis ir 55 sekundėmis.

Stabiliausios dviratininkės marškinėlių niekam neužleido D.Tušlaitė, o kalnų princesės titulą išsaugojo R.Leleivytė.

Varžovių liko mažiau

Šeštadienio popietę grupinių lenktynių 56 kilometrų trasą Panevėžio miesto gatvėmis baigė tik 69 dviratininkės.

Iki tol atkakliai lenktyniaudamos sportininkės „medžiojo“ aktyviausios dviratininkės taškus trijuose tarpiniuose finišuose.

Į pirmąjį tarpinį finišą atskubėjo Lenkijos nacionalinės rinktinės narė Marta Paprocka, akimirksniu aplenkusi Ingą Čilvinaitę iš „Aušros Gruodis“ komandos ir vokietaitę Romy Kasper.

Antrajame tarpiniame finiše jau triumfavo A.Burčenkova, už savęs palikusi savo komandos draugę I.Molyčevą ir vokietę S.Tosch.

Trečiajame tarpiniame finiše vėl greičiausios buvo Rusijos dviratininkės. Pirmoji buvo Jakaterina Novožilova, o antroji – Jekaterina Tretjakova. Įskaitinių taškų kraitį pasipildė ir vokietė S.Tosch, buvusi vėl trečia.

Didžiausią staigmeną šiose lenktynėse pateikė Kazachstano dviratininkė Liubovė Dombitskaja, kuri finišo tiesiojoje tiesiog išplėšė pergalę iš lenkaitės M.Paprockos ir panevėžietės D.Tušlaitės.

Vakar popiet 67,2 km grupinėse lenktynėse Panevėžio miesto gatvėmis paaiškėjo ir šių lenktynių nugalėtojos.

Prieš paskutinį startą lyderės marškinėlius dar vilkėjo D.Tušlaitė. Ji antrojoje vietoje esančią R.Leleivytę lenkė 1 min. 19 sekundžių. Pastarajai ant kulnų mynė A.Burčenkova, atsiliekanti vos 16 sekundžių.

Iš Panevėžio – į Vieną

Pasibaigus lenktynėms šalies moterų rinktinės treneris V.Konovalovas „Panevėžio rytui“ atskleidė ir tų dviratininkių pavardes, kurios jau rugpjūčio 11-14 dienomis Austrijos sostinėje Vienoje dalyvaus pasaulio jaunių (iki 18 metų) dviračių čempionate.

Į rinktinę treneris pakvietė A.Trebaitę, Editą Ungurytę, E.Janeliūnaitę, R.Pilkauskaitę ir R.Leleivytę.

Vidmantas Einoris

„Panevėžio rytas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.