A lyga: lentelės priekyje – ankšta

Po A lygos V turo šalies futbolo čempionate vėl dvivaldystė – „Kaunas” ir Vilniaus „Žalgiris” turi po 11 taškų. Į trečiąją vietą pakilo „Vilnius”, kurio sąskaitoje 9 taškai.

Čempionų titulą ginantys „Kauno” futbolininkai mačą Marijampolėje su „Sūduva” baigė 1:1. Tai – antrosios kauniečių lygiosios šį sezoną.

„Kauno” puolėjas Ričardas Beniušis įmušė jau 8-ąjį savo įvartį čempionate. Tai įvyko 72-ą minutę. Tačiau jau po trijų minučių „Sūduvos” legionierius iš Brazilijos Willeris Oliveira atkūrė pusiausvyrą.

Marijampoliečių strategas Algimantas Gabrys pažymėjo, jog buvo pasirinkta kontratakų taktika, bet komanda buvo arti pergalės. „Kauno” treneris iš Bulgarijos Angelas Červenkovas pripažino, kad iš Marijampolės galėjo tekti išvykti ir tuščiomis, nes ekipos futbolininkai pernelyg klydo.

„Žalgiris” 1:0 laimėjo prieš Panevėžio „Ekraną”, kuris po trijų iš eilės lygiųjų patyrė pirmą pralaimėjimą. Pergalingą įvartį pirmojo kėlinio viduryje įmušė Edvinas Lukoševičius, krisdamas efektingai smūgiavęs galva. Gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis E.Lukoševičius šį sezoną pelnė tris iš penkių komandos įvarčių.

Pirmąjį kėlinį žalgiriečiai galėjo laimėti didesniu skirtumu, bet po pertraukos pavojingesnės buvo „Ekrano” atakos. Gerų progų išlyginti rezultatą neišnaudojo Vitalijus Kavaliauskas ir Sergejus Pogrebanas. Tačiau varžybas sostinės „Žalgirio” stadione stebėję futbolo specialistai sakė, jog tikėjosi geresnio pernykščio šalies vicečempiono žaidimo. Futbolininkai kartais žaidė šiurkščiai. Dėl to komandų treneriai Saulius Širmelis ir vilnietis Arminas Narbekovas pirmajame kėlinyje net apsižodžiavo, o baigiantis kėliniui tarp futbolininkų vos nekilo muštynės.

„Vilniaus” futbolininkai pirmajame kėlinyje prieš „Šiaulių” komandą turėjo didelę persvarą, kurią įtvirtino dviem taikliais smūgiais. Pirmą įvartį pelnė iš Brazilijos atvykęs Lietuvos pilietybę turintis puolėjas Rodolfo Kumbrevičius. Vilniečių treneris Antanas Vingilys sakė, kad po pertraukos komandos futbolininkai tarsi pamiršo, jog varžybos trunka du kėlinius. Šiauliečiai gavę nemažą veiksmų laisvę sušvelnino rezultatą – puolėjas iš Ukrainos Viktoras Raskovas A lygoje įmušė savo ketvirtą įvartį.

„Rungtynės vyko į vienus vartus”, – kalbėjo „Vėtros” treneris Aleksandras Tarchavovas, po pergalės 3:0 Šilutėje. Klaipėdos „Atlantas” nesugebėjo atrasti rakto nuo debiutanto Visagino „Intero” vartų – mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

V turo statistika

SŪDUVA – KAUNAS 1:1 (0:0). Įvarčiai: 0:1 Beniušis (72), 1:1 Oliveira (75). Įspėtas: Miklinevičius („Sūduva”). Teisėjas – Atmanavičius (Klaipėda). 2600 žiūrovų.

ŽALGIRIS – EKRANAS 1:0 (1:0). Įvartis: 1:0 Lukoševičius (25). Įspėti: Lukoševičius, Ngapounou, Vilėniškis, Mižigurskis (visi – „Žalgiris”), Savėnas, Tomkevičius (abu – „Ekranas”). Teisėjas – Kancleris (Klaipėda). 650 žiūrovų.

ŠILUTĖ – VĖTRA 0:3 (0:1). Įvarčiai: 0:1 Sanajevas (26 į savo vartus), 0:2 Severino (65), 0:3 Jankauskas (86). Įspėti: Milošeskis, Sasnauskas (abu – „Vėtra”). Teisėjas – Kančelskis (Šiauliai). 300 žiūrovų.

VILNIUS – ŠIAULIAI 2:1 (2:0). Įvarčiai: 1:0 Kumbrevičius (23), 2:0 Rodnei (28), 2:1 Raskovas (63). Įspėti: Kumbrevičius („Vilnius”), Kirchneris, Lukoševičius (abu – „Šiauliai”). Teisėjas – Kazlauskas (Kaunas). 500 žiūrovų.

ATLANTAS – INTERAS 0:0. Įspėti: Pokornas, Žvingilas (abu – „Atlantas”), Tučinskis („Interas”). Teisėjas – Malžinskas (Vilnius). 300 žiūrovų.

10. Šilutė 5 0 2 3 2:9 2

Rezultatyviausi žaidėjai: Beniušis (Kaunas) – 8 įvarčiai, Raskovas (Šiauliai) – 4, Aničičius (Atlantas), Lukoševičius (Žalgiris) – po 3.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .