Sezoną skelbs trimitai

Pajūrio kurortuose vasaros sezonas prasidės jau gegužę, o pasibaigti turėtų rudenį.

Šią savaitę Neringos ir Palangos kurortų vadovai aptarė, kokie turėtų vykti vasaros sezono atidarymo renginiai.

Neringiškiai žada daug naujovių, o palangiškiai planuoja laikytis laiko patikrintų tradicijų.

Aidės trimitai

Pirmieji poilsiautojus pakvies palangiškiai. Jie vasaros sezoną atidarys gegužės 11-13 dienomis.

Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis sakė, kad, kaip ir kasmet, sezono atidarymo metu kurorte aidės daug pučiamųjų orkestrų muzikos.

Šiemet per sezono atidarymą linksmins net trys orkestrai: Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis, penkiasdešimtmetį šiemet švenčiantis „Trimito“ ir Palangos pučiamųjų.

Prie Palangos tilto orkestrai gros per saulės palydas.

Taip pat pučiamieji, kaip ir kasmet, sezono atidarymo šeštadienį 8 valandą ryto žadins palangiškius.

Eismą apribos

Šiemet pirmąkart su atidarymu sutaps žvejų šventė – menkių meškeriojimo varžybos.

Šeštadienio ir sekmadienio rytais Palangoje bus tradicinis kermošius. Gintaro muziejuje bus surengta muziejaus architekto F.Švechteno brėžinių paroda.

N.Stasiulis tikisi, kad per sezono atidarymą vėl pavyks surengti Lietuvos padavėjų čempionatą.

Nebus apsieita ir be vakarinio ugnies, pirotechnikos bei muzikos šou, kurį patogu stebėti nuo jūros tilto. „Šiemet šis šou turėtų trukti ilgiau – nebe 15 minučių, o pusvalandį“, – žadėjo N.Stasiulis.

Planuojama šiemet surengti ir įspūdingesnį kaukių bei įvairių konstrukcijų karnavalą. Pernai jame dalyvavo tik didelės gyvių konstrukcijos iš Ispanijos. Šiemet Palangos gatvėmis turėtų judėti ir iš Prancūzijos bei Australijos atgabentos karnavalinės konstrukcijos.

Vasarą Palangoje automobiliu bus leidžiama važiuoti ne visur. Eismas šiemet bus apribotas nuo Vytauto gatvės iki jūros tilto tarp S.Dariaus ir S.Girėno bei J.Basanavičiaus gatvių. Tačiau dar nenuspręsta, ar eismą tomis gatvėmis apriboti jau sezono atidarymo metu.

Dainuos ir „katinai“

Neringoje vasaros sezonas bus atidarytas savaite vėliau nei Palangoje – gegužės 17-20 dienomis.

Neringos mero pavaduotojas Arūnas Burkšas žadėjo, kad šis atidarymas bus ypatingas.

Preiloje veiks žuvų turgus, Juodkrantėje žadama įrengti žuvų gatvę. Taip pat planuojama per šventę atidaryti ir vadinamuosius blusų turgelius.

Pirmąją sezono atidarymo dieną bus surengta laivų paroda, kurioje, kaip juokavo A.Burkšas, nedalyvaus tik į kitas šalis plaukiantys keltai.

Atidarymo šventė neapsieis ir be koncertų. Vicemeras sakė, kad Neringoje pirmąkart gyvai kartu turėtų koncertuoti vadinamoji „katinų“ porelė – Vilius Tarasovas ir Violeta Riaubiškytė.

Atidarymo metu Neringoje bus ir renginių, skirtų Prūsijos karalienės Luizės apsilankymo Kuršių nerijoje 200 metinėms pažymėti.

Kol kas įvažiavimo į Neringos savivaldybės administruojamą parko teritoriją leidimas lengvajam automobiliui kainuoja 10 litų. Mokestis nekils ir sezono atidarymo metu.

Tik nuo liepos 1 dienos iki rugsėjo, kaip ir pernai bei užpernai, rinkliava padvigubės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.