Dėl rasistų – pas merą

Chuliganų savivalė Klaipėdos gatvėse pasiekė kritinę ribą – kitataučius studentus nuo skinų ėmėsi saugoti apsaugos tarnybos, o vyriausiasis miesto komisaras susiklosčiusią situaciją vakar skubėjo aptarti su meru.

Pastarosiomis savaitėmis itin agresyviais išpuoliais prieš kitataučius pagarsėję skustagalviai kol kas nusiraminti neketina. Už švarią tautą be kitų tautybių ir rasių žmonių kovojanti jaunimo grupuotė ėmėsi žiaurių veiksmų – per kelias dienas mieste nukentėjo keli užsieniečiai.

Dažniausios chuliganų aukos – pagal pasikeitimų programą vienam semestrui arba visam studijų laikui į uostamiestį atvykę užsieniečiai studentai.

Jausdama atsakomybę už studijuoti į Lietuvą pakviestus užsieniečius, pagalbos iš policijos nesulaukusi aukštoji mokykla nuo skinų ginasi savarankiškai. Jau savaitę prie Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos (LCC) bendrabučio Karklų gatvėje budi saugos tarnybos automobilis.

Policija tiria keturių šios mokyklos studentų pareiškimus. Visi jie užsieniečiai, du iš jų – juodaodžiai. Dėl užpuolimų miesto meras sulaukė net LCC rektoriaus vizito. Jis prašė R.Taraškevičiaus bendradarbiauti su policija, kad problema būtų išspręsta.

Muša net merginas

Tarptautinio universiteto LCC administracija ragina užsieniečius studentus iš auditorijų komplekso Kretingos gatvėje į bendrabutį grįžti pagrindine Manto gatve arba keliese važiuoti taksi.

Pavežti kitaip atrodančius bendramokslius, kurie dėl odos spalvos ar užsienio kalbos gali tapti skinų aukomis, siūlosi ir automobilius vairuojantys vietiniai studentai.

Šiuo metu LCC mokosi 186 užsieniečiai iš viso pasaulio – Kirgizijos, Kazachstano, Tailando, Ganos, Nigerijos, Egipto, Airijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių. Dalis jų jau buvo susidūrę su skustagalvių, kurie net muša užsienietes merginas, žiaurumu.

Universiteto atstovai tikino, kad daugelį metų į Klaipėdą studijuoti atvykstantys kitataučiai anksčiau jautėsi saugesni.

Tyčiojosi parduotuvėje

Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Rasa Birutė Uselienė sakė, kad gandai apie Klaipėdoje vykstančias egzekucijas pasiekė ir sostinę.

„Kitą savaitę Klaipėdoje rengsime didelę šventę, į kurią kviesime ir Vilniuje studijuojančius užsieniečius. Tačiau iš Turkijos ir Portugalijos atvykę studentai bijo atvykti ir kol kas svarsto, ar tai nesukels grėsmės jų saugumui, nes per Velykas jie uostamiestyje jau buvo patyrę smurtą“, – dėl situacijos sunerimusi ji.

Studentų saugumu buvo susirūpinusi ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėja Danutė Vaigauskaitė, kasmet kviečianti užsieniečius atvykti studijuoti tarptautiniame režisierių kurse.

Prieš kelerius metus, kai katedroje mokėsi Zimbabvės ir Ugandos piliečiai, dieną pačiame miesto centre – M.Mažvydo alėjoje – buvo sumuštas juodaodis studentas. Su žiauriomis patyčiomis tiesiog prekybos centre buvo susidūrusi ir kita juodaodė režisūros studentė.

Nuo rugsėjo universitete pradės mokytis švedai, afrikiečiai ir net Šri Lankos piliečiai, kurie gali tapti potencialiais skustagalvių taikiniais.

Laukia sezono

Su meru Rimantu Taraškevičiumi vakar susitikęs Klaipėdos VPK vyriausiasis komisaras Benonas Ivanauskas situaciją aptarti panoro už uždarų durų. Jo pavaduotojas Vytautas Kazlauskas dienraščiui neigė, kad vis dažniau pasikartojantys išpuoliai – rasistiniai.

„Dviejuose atvejuose iš keturių nustatyti įtariamieji. Jie žinomi chuliganai, kurių tikslas – apiplėšti“, – sakė jis.

V.Kazlauskas nenorėjo pripažinti, kad smurto atvejai susiję su rasizmu, tačiau tikino, jog pareigūnai dažniau lankysis probleminiame Kretingos gatvės rajone.

„Nors atskiro policijos posto statyti tikrai neketiname“, – teigė jis.

Padažnėję susidorojimo su užsieniečiais atvejai gali smarkiai pakenkti turistų miestu pretenduojančiai tapti Klaipėdai.

„Turėdami galvoje, kas šiuo metu vyksta mieste, netrukus prasidėsiančio sezono laukiame su nerimu“, – sakė Turizmo ir kultūros informacijos centro vadybininkė Jurgita Neniškienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.