Ukrainos ministras pirmininkas Viktoras Janukovyčius teigia, jog jeigu Konstitucinis teismas pripažins, kad prezidento Viktoro Juščenkos įsakas paleisti Aukščiausiąją Radą neatitinka konstitucijos, apkalta gali būti vienas galimų padarinių valstybės vadovui.
Jeigu Konstitucinio teismo sprendimas bus nenaudingas įsakui – tai, žinoma, turės neigiamų politinių padarinių prezidentui V.Juščenkai. Ir kaip vienas variantų galima apkalta”, – sakė V.Janukovyčius bendroje spaudos konferencijoje su ETPA prezidentu Rene van der Lindenu (Renė van der Lindenu) antradienį Strasbūre.
V.Janukovyčius pažymėjo, kad koalicija kaip kitą variantą pasiūlė prezidentui sureguliuoti politinę krizę teisinėmis priemonėmis.
Premjeras sakė, jog atsižvelgdama į ekspertų pateiktus prezidento įsako paleisti parlamentą vertinimus koalicija mano, kad prezidentas turi galimybę sustabdyti įsako galiojimą iki Konstitucinio teismo sprendimo ir per derybas surasti politinį sprendimą.
V.Janukovyčius pabrėžė, jog koalicija mano, kad „visus klausimus galima išspręsti prie derybų stalo”.
Jis pareiškė koalicijos nuomonę, kad parlamento rinkimai turi vykti konstitucijos nustatytu laiku.
Atsakydamas į klausimą apie Konstitucinio teismo narių kaltinimus korupcija V.Janukovyčius pabrėžė, kad bet koks spaudimas Konstituciniam teismui, juo labiau – šio teismo teisėjams , yra „demokratijos principų, konstitucijos ir įstatymų pažeidimas”.
Komentuodamas pranešimą apie tai, jog ETPA rezoliucijoje pažymima, kad pirmalaikiai rinkimai nėra ekstraordinarinis dalykas, premjeras sakė: „Bet kurie sprendimai turi būti priimami teisinėje plotmėje. Pakeisti teisę politiniu tikslingumu, vadinasi, pažeisti pagrindinį demokratijos principą”.
Balandžio 2 dieną Ukrainos prezidentas pasirašė įsaką nutraukti Rados įgaliojimus ir paskirti pirmalaikius parlamento rinkimus gegužės 27 dieną.
V.Juščenka motyvavo savo įsaką tuo, kad parlamentarai pažeidė konstituciją, sudarydami prezidentui nelojalią daugumą Radoje, o Rados deputatai skundžiasi mėginimais vilkinti teismo procesą.