Augalai, užauginti vazonuose

Greičiausias būdas turėti gražiai atrodantį sodą – pasodinti vazonuose užaugintų augalų. Tokių augalų nepažeidžiamos šaknys, juos galima sodinti bet kuriuo metų laiku, tačiau tai padaryti reikia tinkamai.

* Perkant vazoninį augalą, reikia žiūrėti, kad jis nebūtų iškastas iš atviros dirvos ir prieš gabenant į parduotuvę įsodintas į vazoną. Patikrinti galima labai paprastai – palengva trūktelėkite už stiebo ir pažiūrėkite, kaip tvirtai augalas laikosi vazone. Jeigu jis lengvai išsitraukia su žemės gniužulu, tai neverta jo pirkti.

* Dirva neturi būti įšalusi arba prisigėrusi drėgmės. Duobės gylis turi būti toks, kad, pasodinus augalą, augalo šaknys su žemės gniužulu būtų užbertos apie 2,5 cm storio žemės mišinio sluoksniu (1 dalis mineralinės dirvos ir 1 dalis durpių). Duobės plotis – iš šonų žemės gniužulą turi dengti 7,5-10 cm storio žemės mišinio sluoksnis. Į dugną įberkite 2,5-3 cm mišinio.

* Valandą prieš sodinimą, gausiai paliekite augalą. Vazoną įstatykite į duobę ir perpjaukite jo šoną. Augalą prilaikant už lajos, atsargiai pašalinkite vazoną, stengdamiesi nesuardyti žemės aplink šaknis.

* Apžiūrėkite žemės gniužulo paviršių. Atsargiai, kad nesuardytumėte gniužulo, nupjaukite ratu augančias arba susipynusias šaknis. Ertmę tarp žemės gniužulo ir duobės sienelių užberkite žemės mišiniu ir suspauskite rankomis.

* Aplink pasodintą augalą padarykite negilią įdubą, kad laikytųsi vanduo, palaistykite.

Balandis

* Atšilus žemei, naikinkite samanas. Kol žolė nesužėlė, veją išgrėbkite geležiniu grėbliu ir patręškite specialiomis trąšomis. Išplikusias vietas atsėkite tokiu pat žolės mišiniu.

* Neišsprogusius vaismedžius ir žemę po jais nupurkškite 5 proc. karbamido ir 2 proc. vario sulfato mišiniu, o sprogstančius pumpurus kitais fungicidais ir insekticidais.

* Balandis – geriausias metas skiepyti ir perskiepyti kaulavaisinius vaismedžius, perskiepyti sėklavaisinius vaismedžius galima balandį-gegužę.

* Sodinkite vaismedžius ir vaiskrūmius. Ypač palankus metas kaulavaisiams. Iki ievų sužaliavimo suraskite vietą nuo rudens likusiems sodinukams.

* Pražydus baltažiedei plukei, sodinkite braškių daigus. Sename braškyne išgrėbkite pernykščius lapus ir juos sudeginkite.

* Sodinkite spygliuočius. Tujos, kadagiai, pušys prigyja gana greitai. Mėnesio antroje pusėje galima persodinti jautresnius augalus. Iškarpykite nudžiūvusias, aplūžusias spygliuočių šakeles, patręškite. Balandis – tinkamiausias mėnuo lauke augantiems spygliuočiams skiepyti.

* Pražydus šalpusniui, pasėkite ankstyvąsias daržoves – morkas, krapus, svogūnus, špinatus, lapines salotas, pipirines, ridikėlius. Žirnių daigai šalnų nebijo, bet jų sėklos šaltoje dirvoje gali supūti nesudygusios.

* Sodinkite krienus, rabarbarus, šparagus, pastarnokus, porų daigus, pelerūnus, vasarinius česnakus.

* Dekoratyvinius krūmus reikia pasodinti iki ievų sužaliavimo. Puošniesiems augalams reikia vietos, kurią nuolat apšviečia saulė. Duobės turi būti tokio dydžio, kad į jas lengvai tilptų krūmų šaknys. Palaistykite.

* Pražydus jazminams morkas, petražoles, pastarnokus, salierus uždenkite agroplėvele – apsaugosite nuo morkinių musių antpuolio.

* Agurkų, kuriuos sėsite į nešildomą šiltnamį, sėklas sėkite paskutinę šio mėnesio dekadą.

* Persodinkite daugiametes gėles: katilėlius, rykštenes, flioksus, bajores, monardas, vienadienes, pentinius. Dauginkite jas kerų dalimis.

* Jau galima nudengti rožes. Arbatines hibridines ir poliantines rožes nukarpykite, palikdami po 2-3 pumpurus ant kiekvienos šakos, silpnus, plonus stiebus pašalinkite. Laipiojančių rožių karpyti nereikia, nes jos žiedus krauna ant pernykščių ūglių. Parko rožėms nukarpykite tik aplūžusias ir senas šakas.

* Šiltnamyje laikas sėti dekoratyvinius kopūstus, periles, ipomėjas, nasturtes, šlamučius.

* Į indus galima sodinti begonijų šakniagumbius. Į dirvą sėkite kosmėjas, laibenius, kvapiuosius pelėžirnius, medetkas. Mėnesio pabaigoje sodinkite kardelių, montberčių gumbasvogūnius.

* Gausiai laistykite, tręškite kambarines gėles. Geriausias laikas persodinti ir dauginti kaktusus.

* Jei kovo mėn. nepersodinote kambarinių gėlių, šį darbą suskubkite padaryti šį mėnesį. Tik lėčiau augančiąsias persodinti galima kas 2-3 metus, bet kasmet reikia pakeisti viršutinį žemės sluoksnį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.