Lietuviai pralinksmino Odesos gyventojus

2008 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybų B grupės rungtynėse trečiadienį Lietuvos rinktinė Ukrainos pramogų mieste – Odesoje 0:1 (0:0) nusileido šios šalies komandai.

Rungtynės

Vienintelį įvartį 47-ąją min. įmušė Olegas Gusevas. Jis po Maksimo Kaliničenkos perdavimo niekieno netrukdomas galva nukreipė kamuolį į patį vartų kamputį.

Realiausią progą išvesti šeimininkus į priekį pirmąjį kėlinį turėjo Ukrainos rinktinės kapitonas Andrejus Ševčenka. Londono „Chelsea” (Anglija) klubo puolėjas išbėgo vienas prieš Lietuvos vartininką Paulių Grybauską, tačiau smūgiavo šalia vartų.

Neilgai trukus jau galėjo pasižymėti lietuviai. Tačiau po pakelto kampinio kamuolys, niekieno nepaliestas, perskriejo per ukrainiečių vartininko aikštelę.

38-ąją min. Lietuvos rinktinė netikėtai vos negavo dovanos. Mariui Stankevičiui iš užribio išmetus kamuolį, galva į savo vartų virpstą pataikė Denisas Kučeris.

Jau antrąją antrojo kėlinio minutę Ukrainos futbolininkai surengė vienintelę rezultatyvią ataką.

Net ir išsiveržę į priekį, aikštės šeimininkai ir toliau kontroliavo žaidimo eigą bei susikūrė dar keletą progų pasižymėti.

52-ąją min. rezultatas galėjo padvigubėti, tačiau teisėjai nusprendė, kad kamuolys į Lietuvos rinktinės vartus pateko po to, kai A.Ševčenka buvo gavęs kamuolį būdamas nuošalėje.

Po rungtynių

Lietuvos rinktinės treneris Algimantas Liubinskas sakė, kad jo auklėtiniai kovojo, tačiau pergalei pritrūko įmuštų įvarčių.

„Kovojome tiek su prancūzais, tiek čia, Ukrainoje. Komanda rodo charakterį, tačiau trūksta įvarčių. Galbūt žiūrovų nenuvylėme, tačiau taškus praradome. Žydrūnas Karčemarskas patyrė kelio traumą, bet džiaugiuosi, kad Paulius Grybauskas sužaidė gerai, – sakė A.Liubinskas. – Tačiau neketiname nusiminti, o planuojame ateityje atiminėti taškus iš kitų komandų. Ukrainos komanda – perspektyvi. Futbolo lygis šioje šalyje labai aukštas, jie gali surinkti tris pajėgias rinktines. O mes vos vieną”.

Ukrainos rinktinės strategas Olegas Blochinas pripažino, kad dėl pergalės teko sunkiai pakovoti.

„Džiaugiuosi trimis taškais, kuriuos iškovojome. Lietuviai atrankos varžybose įvarčių praleidžia mažai, todėl ir mums rungtynės buvo sunkios. Pirmame kėlinyje pavojingų atakų išvis nesukūrėme. Manau, mums trūko greičio. Lietuvių žaidimas priminė gruzinų, su kuriais rungtyniavome pernai, žaidimą. Pagal pajėgumą Lietuvos rinktinė nenusileidžia škotams – gera, organizuota komanda. O mes neturime puolėjų”, – sakė O.Blochinas.

Latvių staigmena

Trečiadienį buvo sužaista dvidešimt atrankos rungtynių, kuriose užfiksuota ne viena staigmena. Mūsų kaimynai latviai 0:1 sensacingai svečiuose pralaimėjo nykštukinio Lichtenšteino rinktinei.

Lietuvių pogrupyje, kaip ir tikėtasi, pergalę namuose iškovojo Gruzijos rinktinė. Ji 3:1 palaužė taškų dar neiškovojusią Farerų salų vienuolikę.

Iki šiol labai sėkmingai rungtyniavusi Škotija buvo priversta pripažinti pasaulio čempionų italų pranašumą. Baryje vykusias rungtynes Roberto Donadonio auklėtiniai laimėjo 2:0. Abu įvarčius nugalėtojams pelnė Florencijos „Fiorentina” snaiperis Luka Tonis.

Mūsų pogrupyje prancūzai, ukrainiečiai (po 5 rungtynių) ir škotai (po 6) turi po 12 taškų. Italai po 5 rungtynių – 10. Gruzinai po 6 rungtynių – 6 taškus, o lietuviai – po 5 – 4.

Kitas rungtynes mūsų šalies rinktinė žais birželio 2 dieną Kaune su Gruzijos komanda.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .