Pakaunės politikai atsisveikindami smogė gyventojams

Darbą baigianti Kauno rajono taryba per savo paskutinį posėdį naujiems kolegoms ir rinkėjams smogė žemiau juostos: nuo balandžio 1-osios Kauno rajono gyventojams už vandenį teks mokėti net 50 proc. brangiau

Nemalonią „dovaną“ žmonėms parengę politikai įtikinėja, esą tokiam žingsniui vartotojai turėjo ruoštis, mat už vandenį pakaunės gyventojai iki šiol mokėjo pigiausiai. Akivaizdu, kad politikus gyventojų bėdos mažai domino, mat gyvybiškai svarbus klausimas beveik nesukėlė diskusijų.

Nauji tarifai

„Gal komitetuose buvo išsidiskutavę“, – tarpusavy juokavo komunalininkai. „Tai nei blogas, nei geras darbas, kol galėjome, tol laikėmės nedidinę tarifų, bet ilgiau atidėlioti negalima“, – sakė meras Leonardas Gineika.

Iki šiol kubinis metras šalto vandens Kauno rajono gyventojams kainavo 1 litą 60 centų. Tačiau nuo kito mėnesio už kubą šalto geriamo vandens vartotojai mokės 2 litus 24 centus. Bet ir tai dar ne viskas, mat 50 proc. brangs ir kanalizacijos nuotekų priežiūra. Už kubą utilizuotų nuotekų Kauno rajono gyventojai vietoj 1,70 lito nuo balandžio 1-osios turėtų mokėti 2 litus 81 centą. Tokį sprendimą inicijavę Kauno rajono komunalininkai tvirtino, kad vandens branginimą lėmė bendras paslaugos išlaidų padidėjimas.

Nuotekų tinklus tik planuoja

„Verkiant reikėjo ką nors daryti. UAB „Giraitės vandenys“ tarifai nebuvo didinami nuo 1999 metų. Viskas brango, bendrovė vien 2005-aisiais patyrė 393 tūkst. litų nuostolių, už praėjusius metus jų bus dar daugiau“, – LŽ sakė Kauno r. Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Egidijus Katilius.

„Giraitės vandenys“ prižiūri žemutinės Nemuno pusės pakaunės miestelius: Raudondvarį, Karmėlavą, Vandžiogalą ir kitus.

Dėl susikaupusių nuotekų nuolat kenčiantys Karmėlavos gyventojai jau seniai reikalavo, kad vandenį tiekianti bendrovė „Giraitės vandenys“ įrengtų naujus nuotekų tinklus, tačiau šis darbas, kaip paaiškėjo, dar tik planuojamas. Tad išgirdę apie vandens kainų šuolį karmėlaviškiai patenkinti nebuvo.

Įmonėms – pigiau

„Svarbiausia padidinti kainas, o ar pažadus pildys, dar neaišku. Gal ir vėl pareikalaus daugiau pinigų“, – sakė LŽ kalbinti karmėlaviškiai.

Beje, įvairioms ūkinėms reikmėms vandenį naudojančios Kauno rajono įmonės už kubą vandens mokės 7 centais mažiau nei gyventojai. Toks buvo Kauno rajono politikų ir Valstybinės kainų reguliavimo komisijos sprendimas. Iš visų šalies rajonų brangiausiai už vandenį moka kurortinių miestų gyventojai.

Bendrojo plano neparengė

Per paskutinį šios kadencijos tarybos posėdį būta ir daugiau įdomybių. Kadenciją baigiantys Kauno rajono meras ir metus dirbantis administracijos direktorius pristatė politikams metų ataskaitą. Nors meras Leonardas Gineika prieš tarybą stojo paskutinį kartą, ketverius metus su juo dirbę politikai rajono vadovui negailėjo pašaipių pastabų. O į merus pretenduojančiam dabartiniam administracijos direktoriui Valerijui Makūnui buvo priekaištaujama dėl neparengto Kauno rajono bendrojo plano, mat be jo rajono plėtra neįmanoma. Nebalsavę už administracijos direktoriaus ataskaitą koalicijos partneriai konservatoriai kritikavo rajono administraciją dėl didėjančių skolų, kurios šiuo metu siekia per 10 mln. litų.

Tėvynės sąjungos atstovai teigė, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas Kauno rajono meras Leonardas Gineika tarybai pristatė ne tą ataskaitą, kuri buvo teikta svarstyti komitetams.

Savimi patenkintas

Iš 27 tarybos narių balsuoti už mero ataskaitą atsisakė 16 politikų. Pastaboms atremti tinkamų žodžių ieškančiam merui buvę bendražygiai pašaipiai sufleravo: „Sakykite, dėkoju, ir tiek.“

Pats rajono meras savo nuveiktus darbus vertino puikiai. „Aš galiu išeiti ramia sąžine ir iškelta galva. Esu politikas, sugebantis dirbti ir opozicijoje, tad įsitvėręs posto niekada nesilaikiau. Tačiau meras buvau neprastas“, – LŽ sakė Leonardas Gineika. Tiesa, paskutines dienas Kauno rajonui vadovaujančio vyriškio balse jautėsi sunkiai slepiamos abejonių gaidelės.

Kadenciją baigiantys rajono politikai sutarė tik dėl vieno: iš visų šalies rajonų vienintelis Kauno rajonas prisidėjo finansiškai renovuojant švietimo įstaigų ūkinę dalį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.