Paskelbti „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Kovo 27 d. geriausiems teatrinio sezono menininkams tradiciškai bus įteiktos Kultūros ministerijos įsteigtos profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklas – „Auksinis scenos kryžius“. Šiemet premijų dydis išaugo nuo 40-ies iki 55 MGL (7150 Lt) ir jomis bus apdovanota 17 teatro kūrėjų – dviem daugiau nei anksčiau. Pagaliau atskirti ilgamečiai siamo dvyniai – lėlių teatro ir teatro vaikams kūrėjai. Šiemet taip pat nutarta skirti premiją geriausiam nacionalinės dramaturgijos autoriui.
Padėkos premija už indėlį į Lietuvos teatro meno kultūrą bus paskelbta apdovanojimų metu, kurie vyks Tarptautinę teatro dieną Nacionaliniame dramos teatre.

Ekspertų komisija paskelbė trejetukus „Auksiniams scenos kryžiams“ už 2006–2007 m. teatrinį sezoną gauti. Geriausio režisieriaus kategorijai pristatyti: Eimuntas Nekrošius už „Meno forte“ pastatytą J. W. Goethe‘s „Faustą“; Oskaras Koršunovas už Klaipėdos dramos teatre režisuotą spektaklį „Kelias į Damaską“ pagal A.Strindbergą ir Jonas Vaitkus už W. Gombrowicziaus „Ivona, Burgundo kunigaikštytė“ Valstybiniame jaunimo teatre.

Geriausiais scenografais pretenduoja tapti Gintaras Makarevičius („Ivona, Burgundo kunigaikštytė“, Valstybinis jaunimo teatras), Ramunė Skrebūnaitė („Princesė Turandot“, Šiaulių dramos teatras), Jūratė Paulėkaitė („Kelias į Damaską“, Klaipėdos dramos teatras).

Už geriausią choreografiją nominuotos Anželika Cholina už šokio spektaklį „Otelas“ ir Vesta Grabštaitė už choreografiją A. Giniočio režisuotam spektakliui „Princesė Turandot“ Šiaulių dramos teatre.

Geriausių dramos/muzikinio spektaklio kompozitorių trejetuke konkuruoja Marius Baranauskas už muziką „Menų spaustuvės“ ir Lietuvos šokio informacijos centro projektą „Salamandros sapnas. Paveikslas“, Martynas Bialobžeskis už muziką OKT/Vilniaus miesto teatro spektakliui „kartu“ ir Gintaras Sodeika už muziką to paties teatro kamerinei operai „Vinter“.

Į geriausio dramos aktoriaus vardą pretenduoja Vladas Bagdonas sukūręs Fausto vaidmenį E. Nekrošiaus režisuotame spektaklyje „Faustas“, Rolandas Kazlas, suvaidinęs Karalių Ignotą J. Vaitkaus spektaklyje „Ivona, Burgundo kunigaikštytė“ ir Valentinas Masalskis už Fojerbacho vaidmenį paties režisuotame spektaklyje „Aš, Fojerbachas“.

Geriausia dramos aktore gali tapti Klaipėdos dramos teatro aktorės Nelė Savičenko už Ponios Terbiuš vaidmenį spektaklyje „Paleistuvis“ (rež. P. Gaidys) bei Motinos ir Abatės vaidmenis spektaklyje „Kelias į Damaską“ (rež. O. Koršunovas) ir Eglė Barauskaitė už Damos vaidmenį to paties pavadinimo spektaklyje bei Nijolė Narmontaitė už Kler Harison vaidmenį Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Palaukit, kieno čia gyvenimas“ (rež. J. Vaitkus).

Geriausio antraplanio vyro vaidmens atlikėjo kategorijoje nominuoti: Povilas Budrys (už Dievo ir Vagnerio vaidmenis spektaklyje „Faustas“, Darius Meškauskas už Cezario vaidmenį spektaklyje „Kelias į Damaską“ bei Pranas Piaulokas už Altoumo vaidmenį spektaklyje „Princesė Turandot“.

Dėl geriausio antro plano vaidmens atlikėjos titulo „rungsis“ aktorės Jūratė Budriūnaitė už Adelmos vaidmenį spektaklyje „Princesė Turandot“, Danutė Dirginčiūtė už Grafienės Kudenštain vaidmenį Kauno valstybinio muzikinio teatro operetėje „Grafaitė Marica“ ir Regina Šaltenytė už Sesers vaidmenį spektaklyje „Kelias į Damaską“.
„Auksinį scenos kryžių“ už geriausius darbus operos srityje gauti pretenduoja Laima Jonutytė už Suzuki vaidmenį G. Puccini operoje „Madam Baterflai“ ir Frikos vaidmenį R. Wagnerio operoje „Valkirija“, Sigutė Stonytė už Salomėjos vaidmenį R. Strausso operoje „Salomėja“ ir Irena Zelenkauskaitė už Čio Čio san vaidmenį operoje „Madam Baterflai“.

Operetės geriausiųjų trejetuke – Kauno valstybinio muzikinio teatro operetėje „Grafaitė Marica“ vaidmenis sukūrę Mindaugas Gylys už Tasilo vaidmenį, Živilė Lamauskienė už Lizos vaidmenį ir Raminta Vaicekauskaitė už Maricos vaidmenį.

Geriausiomis baleto ir šokio srityje išrinktos Nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose šokusios Inga Cibulskytė už Džuljetos vaidmenį S. Prokofjevo balete „Romeo ir Džuljeta“, Miki Hamanaka už Auroros vaidmenį P. Čaikovskio balete „Miegančioji gražuolė“ ir Nikijos vaidmenį L. Minkaus balete „Šešėliai“ ir Olga Konošenko už Alyvų fėjos vaidmenį balete „Miegančioji gražuolė“.

Lėlių teatro srityje „Auksiniams scenos kryžiams“ nominuoti: dailininkė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė už kaukes, lėles ir scenografiją spektakliui „Daktaras Dolitlis“ ir aktorius Irmantas Jankaitis už vaidmenis to paties pavadinimo Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklyje.

Teatro vaikams srityje konkuruoja Nailia Adigamova už Magnolijos vaidmenį K. Chačaturiano balete „Čipolinas“, Giedrius Arbačiauskas už vaidmenis jaunimo teatro spektaklyje „Aukso obuolys“, teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktoriai Ieva Stundžytė, Benita Vasauskaitė, Vytautas Leistrumas ir Justas Tertelis už muzikinį spektaklį-improvizaciją „Senelės pasaka“ .

Geriausio Debiuto/Jauno menininko trejetuke – Loreta Juodkaitė už šokio spektaklius „Salamandros sapnas. Paveikslas“ ir „Čia ir dabar“ (Menų spaustuvė), Nomeda Kazlauskaitė – Kazlaus už Brunhildos vaidmenį R. Wagnerio operoje „Valkirija“(Nacionalinis operos ir baleto teatras ir Marija Korenkaitė už Turandot vaidmenį spektaklyje „Princesė Turandot“ (Šiaulių dramos teatras).

Be konkurencijos ekspertai pripažino geriausią Nacionalinės dramaturgijos autorę Daivą Čepauskaitę už pjesę „Pupos“, o geriausiu nacionalinės dramaturgijos pastatymu –OKT / Vilniaus miesto teatre pagal pjesę „Pupos“ autorių Jūratės Paulėkaitės ir Dainiaus Gavenonio sukurtą teatro eksperimentą „kartu“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.