„Dar nematyti „Bitlai” – Viasat History kanalu!

„The Beatles” – buvę vietinės reikšmės širdžių ėdikai vos per kelerius metus tapo pasaulinio garso žvaigždėmis, kuriomis žavėjosi ne tik minios paprastų mirtingųjų, bet ir pasaulio galingieji.
25 tūkstančiai gerbėjų, šaltoką 1966 metų rugpjūčio vakarą susirinkę į pirmosios pasaulyje tokio populiarumo sulaukusios grupės koncertą, nė neįtarė, kad šis jų dievaičių pasirodymas bus paskutinis. Tačiau pasiekę pačią šlovės viršūnę „Bitlai” nusprendė iš jos pasitraukti. Gerbėjams ši žinia buvo netikėtai, tačiau ženklus, bylojusius apie tokį supergrupės likimą, galima buvo stebėti nuo pat jos susikūrimo – tai, kuo šaunioji ketveriukė skyrėsi nuo kitų to metų muzikantų, tai, kas paprastus vaikinus iš Liverpulio pavertė ryškiausiomis žvaigždėmis, veliau atsisuko prieš juos pačius.
Iki šio lemtingo vakaro „The Beatles” jau buvo surengę daugiau nei 1400 koncertų, sukurę penkiolika hitų, karaliavusių topų viršūnėse, įrašę 7 albumus, pardavę 200 milijonų savo muzikos įrašų ir keturiskart su koncertiniais turais apkeliavę pasaulį.
Įspūdingi, gyvi pasirodymai buvo savotiška „The Beatles” vizitinė kortelė. Vos susibūrę jei linksmino, jaudino ir žavėjo klausytojus ankštuose naktiniuose klubuose, neretai įsikūrusiuose rūsiuose. Muzikantai dažnai grodavo aštuonias valandas, o po to važiuodavo dar keturias į kitą koncertą, kitame klube. Pasauliniai koncertiniai turai „Bitlams” tebuvo tie patys pasirodymai, tik atstumai, kuriuos tekdavo įveikti, jau buvo didesni.
Grupės vadybininkas šiuos turus planuodavo paskubomis, rašydamas ant paprastų vokų, kuriuose gerbėjos siuntė savo laiškus, ir „bitlai” skrisdavo į bet kurį pasaulio kampelį, nepaisydami uraganų, užsidegusių lėktuvo variklių ar netikėtai išlūžusių orlaivio durų ir nuolat ekstrasensų jiems pranašaujamos mirties. Matant kaip šiuolaikinės roko grupės rengia savo pasirodymus, toks „The Beatles” naivumas ir lengvapėdiškumas tiesiog gniaužia kvapą. Stebina ne tai, kaip jie vykdavo į koncertus, o tai, kad jie apskritai pasiekdavo tikslą. Niekas ligšiol neįstengė ir net nesistengė pakartoti to, ką padarė „Bitlai”.
Tačiau chaotiški, bet jaudinantys 1964-1965 m. koncertiniai turai 1966-aisiais virto tikra beprotybe. „Bitlų” naivumas ir entuziazmas nebegalėjo atsverti jiems keliamų reikalavimų. Jie neįtikėtinai stengėsi ir darė tiesiog stebūklus, tačiau visur suspėti jau buvo nebeįmanoma. Naivūs ir nepatyrę buvo ne tik grupės vadybininkas Epsteinas ir patys „The Beatles”, bet ir policija, ir viešųjų ryšių specialistai, ir prodiuseriai, dažniausiai neturėję nė menkiausio supratimo, kaip valdyti sudėtingą situaciją.
Visur, kur tik benukeliautų, „bitlai” sėjo tikrą beprotybę. Japonijoje jie sulaukė grasinimų susidoroti. Honkonge „The Beatles” buvo paskirtas namų areštas, o Filipinų vyriausybė visą grupę suėmė ir jėga deportavo iš šalies. Jungtinėse Amerikos Valstijose jiems ne tik teko susidurti su įtūžusiais protestuotojais, bet ir groti pliaupiant lietui, kai vienam iš scenos darbininkų buvo prisakyta nedelsianti išjungti elektros srovę, jei tik jam pasirodytų, kad vieną iš grupės narių nutrenkė elektra. Gerbėjai nuolat įsiverždavo į sceną, kur grodavo „The Beatles”, vaikinams iš Liverpulio nuolat grasindavo mirtimi, o spauda dar labiau išpūsdavo visus incidentus ir skandalus.
Ir visgi dešimtmetis nuo 1956 iki 1966 metų „Bitlams” buvo neįtikėtinas. Keturi paprasti vaikinukai iš industrinio miestelio, išgyvenančio pokario laikus, sugebėjo ne tik sukurti nepaprastą, savitą muziką, bet ir užkariauti visą pasaulį. Turėdami vos keletą draugų, jie privertė visą žmoniją, pamėgti tai, kas patiko jiems.
Liudytojų pasakojimai ir dar niekur nematyti, atviri grupės narių interviu atskleidžia žavingą ir intymų „Bitlų” pasaulį, kuriame jie gyveno ištisą dešimtmetį.
Dokumentinis filmas „Dar nematyti „Bitlai”, kuriame pateikti dar niekada nerodyti kadrai ir nuotraukos iš asmeninių „The Beatles” archyvų, draugų, gerbėjų ir artimųjų pasakojimai, pateikia unikalų istorinį tyrimą, kaip per dešimtį metų pasikeitė ne tik pirmoji populiariausia roko grupė, bet ir visas pasaulis.
„Dar nematyti „Bitlai” – kovo 24 dieną 23.00 val. per Viasat History.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.