Sveikam miegui ir geram poilsiui

Lovą renkamės pagal jos išvaizdą, o prieš pirkdami čiužinį įsitikinkite, ar gulėti ant jo jums patogu

Šiandien bene vieni paklausiausių čiužinių – spyruokliniai ir lateksiniai. Taip pat vis didesnio susidomėjimo sulaukia ortopediniai čiužiniai, kurie neseniai dar buvo naujiena.

Spyruokliniai lenkia savo pirmtakus

Šie čiužiniai būna dvejopi – stambiomis ir smulkiomis spyruoklėmis. Dabar tokiuose čiužiniuose įtaisomos specialios medžiaginės kišenėlės kiekvienai spyruoklei. Jos tarpusavyje nesiliečia, todėl neskleidžia jokio garso. Vadinasi, galima miegoti tyliai ir ramiai.

Spyruoklinių čiužinių viršutinis sluoksnis paprastai gaminamas iš porolono arba latekso. Viršutinės medžiagos storis priklauso nuo to, kokio minkštumo čiužinio pageidausite.

Spyruoklės iš vidaus sutvirtinamos metaliniais rėmeliais, dėl to čiužinys nepraranda originalios formos ir negali deformuotis.

Kaip rinktis?

Norint išsirinkti gerą čiužinį patartina paisyti ne draugų patarimų, o atsižvelgti į tai, ant kokio čiužinio būtų geriausia ilsėtis kūnui. Patariama išbandyti kiekvieną patikusį čiužinį ir rinktis tą, kuris jums atrodys patogiausias. Nebijokite atsigulti ant kiekvieno jų ne tik ant nugaros, bet ir kitomis pozomis.

Ramiam miegui – ortopedinis

Sakoma, kad gerai išsimiegoti galima tik patogioje lovoje. Tačiau didesni nei lovai reikalavimai keliami čiužiniui. Itin konfortiški, prie kūno formos anatomiškai prisitaikantys ortopediniai čiužiniai skirti nugaros, sprando skausmų kankinamiems žmonėms.

Bendrovės „Studio moderna” atstovų teigimu, tokie čiužiniai pagaminti iš elastingo ir tvirto poliuretano, dėl to gaminio forma nesikeičia net po daugelio naudojimo metų (čiužiniuose nėra laikui bėgant susidėvinčių spyruoklių). Miegant ant jų stuburas visuomet išlaiko taisyklingą padėtį.

Minėtos bendrovės siūlomi „Dormeo” čiužiniai padengti natūralia medvilne. Gera danga juos apsaugo nuo alerginės reakcijos, taip pat astmos priepuolių, kvėpavimo sutrikimus sukeliančių dulkių erkučių, bakterijų ir grybelių sukėlėjų. Dėl unikalios molekulinės struktūros tokie čiužiniai gerai praleidžia orą, o papildomą ventiliaciją garantuoja šonuose įtaisytos specialios vėdinimo angos.

Lateksiniai lengvai prisitaiko

Lateksinių čiužinius dažniausiai sudaro yra apie 20 proc. kaučiuko, kuris suteikia jiems elastingumo, neleidžia deformuotis, neskleidžia garso. Jie lengvai prisitaiko prie gulinčiojo, yra higieniški.

Pats čiužinys suskirstytas į 3, 5 arba 7 zonas (priklauso nuo modelio). Jos pakaitomis išdėstytos pagal kietumą ir minkštumą. Šios zonos prisitaiko prie kūno, tolygiai paskirstomas jo svoris, todėl miegančiojo stuburas ilsisi S raidės formos padėtyje, o tai leidžia žmogui gerai išsimiegoti.

Lateksiniuose čiužiniuose yra daug skylučių, kurios palengvina jo ventiliaciją, išlaiko optimalų šilumos ir drėgmės santykį.

Minėtų čiužinių kainos panašios, paprastai jos priklauso nuo gaminio dydžio, užvalkalo medžiagos, gamintojo ir pan.. Pavyzdžiui, viengulis spyruoklinis arba lateksinis čiužinys (90×200 cm) dažniausiai kainuoja nuo 500, o dvigulis (140×200 cm) – nuo 1000 litų. Ortopedinis čiužinys gali atsieiti nuo 300 litų ir daugiau.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.