Ledo ritulys: dešimt metų brandinta pergalė

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio rinktinė per lemiamas pasaulio II diviziono B grupės čempionato rungtynes Rumunijoje 5:2 palaužė Pietų Korėjos komandą ir iškovojo kelialapį į I divizioną. Pirmą kartą istorijoje šiame divizione žais visos mūsų šalies rinktinės – 18-mečių, 20-mečių ir vyrų.

Vakarykštis mačas su Pietų Korėjos ekipa lietuviams buvo žūtbūtinis, nors prieš paskutinės čempionato dienos varžybas mūsiškiai turėjo 1 tašku daugiau už varžovus. Pasaulio pirmenybėse lygiųjų nebūna, jei nugalėtojai nepaaiškėja per tris kėlinius, skelbiamas pratęsimas ir baudinių serija. Taigi lietuviams reikėjo būtinai laimėti.

Lemiamas mačas mūsų komandai prasidėjo puikiai – pirmo kėlinio pradžioje įvartį pelnė Kauno „Tigrų“ gynėjas Karolis Nekraševičius. Tačiau prieš pat pertrauką korėjiečiai rezultatą išlygino, o per antrą kėlinį išsiveržė į priekį (1:2). Vis dėlto Lietuvos rinktinė pasivijo varžovus ir tiesiog nušlavė juos nuo savo kelio. Tikru komandos didvyriu tapo Liepojos „Metalurgs“ (Latvija) rungtyniaujantis 16 metų puolėjas Povilas Verenis. Jis jau 43-ią minutę išlygino rezultatą, o dar po 10 minučių išvedė lietuvius į priekį (3:2). 55-ą minutę mūsiškių pranašumą įtvirtino kaunietis Daumantas Karalevičius, tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Po 3 minučių teisėjai iš aikštės pašalino vieną mūsų ledo ritulininką, o korėjiečiai pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju. Paskui Pietų Korėjos komanda dar paprašė pertraukėlės.

„Sakiau žaidėjams, kad reikia laimėti ritulio išmetimą ir smūgiuoti į vartus“, – per pertraukėlę duotą nurodymą prisiminė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gracijus Girdauskas.

Jaunieji ledo ritulininkai viską įvykdė beveik idealiai. Tik laimėję išmetimą dar atliko vieną perdavimą. Po jo Verenis iš aikštės vidurio smūgiavo ritulį į tuščius varžovų vartus ir padėjo tašką šiose rungtynėse. Dar po 2 minučių mačas baigėsi ir lietuviai šoko pergalės šokį.

„Nuotaika tikrai puiki, – džiaugėsi Girdauskas. – Rungtynės su korėjiečiais buvo aukšto lygio, nors iš rezultato gali pasirodyti, kad pergalę iškovojome visai nesunkiai. Varžovų komanda labai gera, tad nebuvo lengva. Prieš rungtynes specialiai žvilgtelėjome į korėjiečių paraišką – ten vien 1989-aisiais gimę žaidėjai. Jiems visiems po 18 metų, o mūsų rinktinėje kai kam dar nėra nė 16-os.“

Pelnytą kelialapį į I divizioną (aukščiau yra tik elito grupė – joje rungtyniauja Kanados, Švedijos, Suomijos, Čekijos, Rusijos komandos) treneris pavadino 10 metų brandinta pergale. Būtent prieš tiek laiko Girdauskas Kaune surinko „Tigrų“ ekipą, kurios nariai sudarė mūsų rinktinės pagrindą (12 ledo ritulininkų). Be kauniečių, komandoje dar žaidė šeši Elektrėnų „Energijos“ auklėtiniai ir Andrejus Burakovas iš baltarusių „Gomel“ klubo.

Rungtynių statistika

Lietuva – Pietų Korėja 5:2 (1:1, 0:1, 4:0). Lietuva: Verenis – 3, Nekraševičius, Karalevičius – po 1. Kroatija – Serbija 5:1 (2:0, 3:0, 0:1). Vakar vėlai vakare dar žaidė rumunai ir australai.

V. Komanda P. P.p. Pr.p. Pr. Įvar. Tšk.

1. Lietuva 5 0 0 0 32:9 15
2. Pietų Korėja 3 1 0 1 27:14 11
3. Kroatija 2 0 2 1 24:19 8
4. Australija 0 2 0 2 13:21 4
5. Rumunija 1 0 0 3 11:25 3
6. Serbija 0 0 1 4 10:29 1

Paaiškinimai: V. – vieta, P. – pergalės, P. p. – pergalės po pratęsimo arba baudinių serijos, Pr. p. – pralaimėjimai po pratęsimo arba baudinių serijos, Pr. – pralaimėjimai, Įvar. – pelnytų ir praleistų įvarčių santykis, Tšk. – taškai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.