Platesnės „.lt“ domeno galimybės

Kovo 13 dieną pradės galioti nauji .LT domeno procedūriniai pakeitimai, kurie suteiks didesnes galimybes interneto vartotojams.

Panaikinus griežtus domenų įkūrimo reikalavimus, atsiras galimybė įkurti naujus domenus, kurių iki šiol nebuvo galima vartoti dėl galiojančių apribojimų.

Pagrindiniai pokyčiai

Atsisakoma sudėtingos sutarčių su klientais pasirašymo procedūros. Nuo šiol sutartis klientui su visomis sąlygomis bei įsipareigojimais bus matoma internete. Tai leis daug greičiau aktyvuoti sukurtą domeną, bei ženkliai sumažinti pašto išlaidas.

Naikinami dviejų simbolių domenų įkūrimo apribojimai. Šiuo metu, norint įkurti dviejų simbolių domeną, tenka įrodyti teisę į tokį žymenį.

Atsisakoma apribojimo dėl vietovardžių bei asmenvardžių. Vietovardžių pavadinimus galės įkurti bet kuris juridinis ar fizinis asmuo. Iki šiol buvo stengiamasi, kad miestų pavadinimai taptų konkrečių savivaldybių domenų adresais. Pavyzdžiui, Kauno miesto savivaldybė yra įregistravusi adresą kaunas.lt, Vilniaus miesto savivaldybė – vilnius.lt. Nuspręsta, kad norėjusios domenus įsikurti įstaigos tai jau padarė. Nebeliko prasmės saugoti pavadinimų, kurie galbūt visai nebus panaudoti.

Žinomas Lietuvos džiazmenas Vytautas Grubliauskas, pravarde Kongas, jau seniai norėjo įkurti domeną, kurio adresas būtų kongas.lt. Tačiau to padaryti muzikantui neleista, kadangi pasaulyje egzistuoja valstybė tokiu pavadinimu. Logiška, kad Kongo valstybė, iki šiol nepareiškusi noro sukurti domeno kongas.lt, to gali niekada taip ir nepadaryti. Yra ir daugiau pavyzdžių, kai neleista vartoti asmenvardžių ar vietovardžių. Nuo kovo 13 d. šie apribojimai nebegalios. Todėl iki kovo 13 d. domenų įkūrimu turėtų susirūpinti savivaldybės, užsienio šalių diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos bei valstybinės institucijos, kol kas turinčios privilegijas prieš kitus vartotojus.

.LT domeno administratorius nevykdys ir žinomų produktų pavadinimų apsaugos. .LT domeno administratorius atlieka techninę paslaugą, todėl bus žiūrima tik ar domeno pavadinimas nėra įžeidaus turinio ir atitinka galiojančius LR įstatymus.

Nuo kovo 13 d. nebebus tikrinama norinčiųjų įkurti domeną serverio techninė konfigūracija.

Buvo reikalaujama paruošti serverį net tuo atveju, jei internetinis puslapis po domeno įkūrimo neveikdavo. Pasikeitus tvarkai, domeną bus galima tiesiog rezervuoti ir jo nenaudoti. Serverį pakaks paruošti prieš pat domeno aktyvavimą.

Domenų įkūrimo procesas, nors ir bus gerokai paprastesnis, netaps nekontroliuojamu. Yra sudarytas rezervuotų ir blokuotų domenų sąrašas. Jame esantys žodžiai nebus leidžiami įkurti.
Rezervuotų domenų sąrašą šiuo metu sudaro Lietuvos pavadinimas įvairiomis kalbomis. Šis sąrašas bus viešas, ir, reikalui esant, papildytas. Blokuotų domenų sąrašas neskelbiamas, jį sudaro įžeidaus turinio žodžiai. Blokuotas sąrašas bus automatiškai papildomas, atmetus paraišką dėl įžeidaus turinio.

Sukuriama nauja galimybė per mėnesį laiko atkurti domeną, kuris dėl tam tikrų priežasčių buvo panaikintas. Ši procedūra kitaip dar vadinama „domeno karantinu“. Net ir gavus kliento prašymą panaikinti domeną, jis 30 dienų nebus atlaisvinamas. Pasitaikydavo, kai vartotojai, atsisakydami domeno, suklysdavo, o per tą laiką atsilaisvinusį pavadinimą užsisakydavo kitas klientas. Siekiant išvengti tokių nesusipratimų bei nepatogumų, vartotojams bus suteikiama galimybė per mėnesį atkurti panaikintą domeną.

Interneto paslaugų teikėjams yra įvedami akreditavimo kriterijai. Šiuo metu yra apie 100 Interneto paslaugų teikėjų. Priklausomai nuo įkuriamų domenų skaičiaus jiems dabar yra taikoma iki 25 procentų nuolaida nuo bazinės kainos. Įvedus naują tvarką, priklausomai nuo domenų skaičiaus bei jo prieaugio, maksimali nuolaida gali siekti 50 procentų. Bazinė kaina taip pat mažėja. Šiuo metu ji yra 80 litų be PVM, o nuo kovo 13 d. mažėja iki 50 litų be PVM.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.