LKL čempionatas: Šalkus debiutavo pralaimėjimu

Marijampolės „Sūduvos” krepšininkai, vadovaujami naujojo ekipos trenerio Lino Šalkaus, pralaimėjo dvyliktąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes

Lino Šalkaus debiutas prie Marijampolės „Sūduvos” ekipos vairo baigėsi nesėkme. „Šiaulių” gynėjas Mantas Ruikis per tris paskutines mačo su sūduviais minutes pelnė 8 taškus, ir jo vedami „Šiaulių” krepšininkai išvykoje šventė pergalę rezultatu 92:84.

Šiauliečiai likus žaisti 3 minutes pirmavo vos 6 taškais (82:76), ir čia pasirodė Ruikis. Jis pataikė du tritaškius iš eilės, ir svečiai įgijo dviženklę persvarą – 88:78. Du dvitaškius iš eilės pataikęs Marius Valukonis sugrąžino „Sūduvai” viltį, bet Ruikis likus minutei pataikė abu baudos metimus ir įtvirtino „Šiaulių” pergalę.

Po mačo „Šiaulių” ekipos vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys prisipažino tikėjęsis atkaklaus suvalkiečių pasipriešinimo: „Sūduva” trauktis jau nebeturi kur. Daugelį mačų marijampoliečiai po atkaklios kovos pralaimėjo vos keliais taškais, todėl jautėme, kad rungtynės gali būti sunkios”.

Rudys pripažino, kad iš patyrusių krepšininkų sudaryta Marijampolės ekipa jo auklėtiniams kėlė nemažai rūpesčių: „Puolimo grandyje vyrai sužaidė neblogai, tačiau gintis mums ne visada sekėsi – varžovus pernelyg dažnai bandėme stabdyti individualiomis pastangomis”.

Rungtynių statistika

SŪDUVA – ŠIAULIAI 84:92 (20:16, 20:26, 23:24, 21:26). Sūduva: Valukonis 14, Janišius 12, Česnavičius 11, Jasaitis 11, Adomavičius 11, Gabšys 7, Čiūta 5, Tamušauskas 5, Chmieliauskas 4, Žemaitis 4. Šiauliai: Ruikis 20, Pakamanis 16, Kieža 15, Mažutis 14, Vaičiūnas 14 (7 atk. k.), Klimavičius 8 (7 atk. k.), Prekevičius 5 (Pauliukėnas). Taiklumas: dvitaškiai 27/41 (65,9) ir 19/26 (73,1), tritaškiai 7/23 (30,4) ir 12/28 (42,9), baudos 9/14 (64,3) ir 18/22 (81,8). Atkovoti kamuoliai 26 ir 29, rezultatyvūs perdavimai 12 ir 23, perimti kamuoliai 6 ir 12, klaidos 13 ir 15, blokuoti metimai 2 ir 2.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .