Kai mylimas žmogus palieka, atrodo, kad gyvenimas tapo nemielas. Kaip tai ištverti?
Išsiskyrimą sunku būna išgyventi net tuomet, kai abiejų jausmai atšalę, ką jau ir sakyti, kai jis arba ji išeina pas kitą.
Pirmasis patarimas – nevaidinti supervyro ar supermoters, kurie tokie stiprūs, kad nereikia jokios pagalbos.
Antrasis – nesistengti negalvoti apie netektį, nemėginti užsimiršti darbe. Skausmą reikia išgyventi. Kitaip jis niekur nedings, o ras vietą giliai pasąmonėje ir primins apie save nelaukta depresija, įvairiais kompleksais ir kitais nemalonumais.
Nevengti liūdesio
Psichologai net pataria mintimis kartoti nemalonią situaciją, kurios nesinori net prisiminti, tol, kol netapsite jai visiškai abejingi. Neverta vengti liūdesio ir ašarų, nuo to žmogus tampa tik gražesnis ir stipresnis.
Daugeliui žmonių meilės išgyvenimai tampa postūmiu kūrybai. Net jei iki tol nemėginta rašyti eilių ar piešti, verta tai išmėginti. Gal atsiskleis užslėpti gabumai, tuomet skaudūs išgyvenimai duos akivaizdžios naudos.
Būtinai reikia su kuo nors išsikalbėti. Kai papasakojama apie esamas problemas, jų tarsi atsikratoma, jos nebeatrodo tokios didelės. Artimieji ir geri draugai beveik visuomet atranda paguodos žodžių, palaiko moraliai, o kartais net ką nors vertingo pataria.
Kai žmogus išsiverkia ir išsisako, galima pagalvoti apie tai, kas gero laukia ateityje. Pavyzdžiui, moteris, kuri vėl tapo laisva, gali sutikti tinkamesnį partnerį. Juk su ankstesniuoju tikriausiai ne visuomet buvo saldu, jei tai baigėsi išsikyrimu.
Dabar galima be sąžinės graužaties nueiti, kur panorėjus, ir flirtuoti su bet kuriuo įdomesniu vyriškiu. Galima rengtis ir pasidažyti taip, kaip šaus į galvą, nesiklausiant partnerio nuomonės. Tik neverta iškart užmegzti rimtesnių santykių, paprastai jie nesusiklosto sėkmingai.
Nepulti į kitą glėbį
Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad ankstesnį mylimąjį lengviausia pamiršti kuo greičiau puolus į kito glėbį. Tik atrodo, kad taip bus lengviau vėl pajusti savo vertę.
Geriau yra bent kurį laiką linksmintis ir flirtuoti neskubant siekti gilesnių jausmų. Jie turi atsirasti palaipsniui ir jiems reikia būti pasirengus.
Gili širdies žaizda dėl ankstesnių santykių tam tikrai nepadeda. Juolab kad būna periodas, kai visi nauji partneriai yra nejučia lyginami su ankstesniuoju.
Tuo laikotarpiu kartais net atrodo, kad jau niekuomet nebepavyks ko nors pamilti, nes niekas kitas nemoka taip žiūrėti, kalbėti, raukyti nosį. Tai taip pat visiškai natūralu ir nereikia bijoti, kad visuomet taip ir bus. Labai verta pagalvoti ir apie ankstesniojo partnerio trūkumus bei priežastis, dėl kurių išsiskyrėte.
Nebristi į tą pačią upę
Žmogaus smegenys yra tokios, kad visa, kas bloga, užsimiršta ir ką nors prisiminę matome tik gerąsias to asmens puses. Polinkis idealizuoti tą, su kuriuo išsiskyrėme, taip pat yra. Ypač tuomet, jei asmeninis gyvenimas ilgai nesusiklosto, to, kuris prarastas, tampa vis labiau gaila. Sustiprėja noras susigrąžinti tą žmogų. Tai vienas pavojingiausių momentų. Ne veltui yra sakoma, kad į tą pačią upę neįmanoma įbristi du kartus. Kartais verta dar kartą susitikti su idealizuojamu asmeniu tam, kad tos iliuzijos išsisklaidytų.
Bene svarbiausia nuolat prisiminti, kad visa, kas geriausia, dar bus ateityje, o ne jau negrįžtamai praėjo. Tas tikrasis ir pats geriausias žmogus dar neturėjo progos ateiti į jūsų gyvenimą.