Prie Klaipėdos vairo gali stoti ir džiazuojantis meras

Į Klaipėdos tarybą patekusių partijų atstovai kol kas buksuoja derybose dėl valdžios pasidalijimo ir vykdo aktyvią politinę žvalgybą.

Vis dėlto politinėje mozaikoje jau ryškėja dvi galimo Klaipėdos mero figūros – prie uostamiesčio vairo gali likti arba dabartinis meras Rimantas Taraškevičius, arba – Seimo narys Vytautas Grubliauskas.

Viską lems Liberalų sąjūdžio, kurie turi vadinamąjį auksinį balsą bei apie juos sukasi derybos, apsisprendimas. Kol kas jie siekia turėti savo merą.

Toliau kandžiojasi

Vakar visas pozicijas išdėstė 7 mandatus iškovoję liberalcentristai, kurie neslėpė nusivylimo tiek dėl itin mažo rinkėjų aktyvumo, tiek dėl rezultatų.

„Tačiau jei rinkimai būtų vykę vienmandatėse apylinkėse, mūsų sąrašo nebūtų užtekę, nes laimėjome visose, išskyrus dvi. Šiandien žvelgiant į sąrašą galime pasakyti, kad stabilią valdžią Klaipėdoje pavyks išlaikyti. Kalbėsimės su visais, išskyrus Rusų sąjungos atstovus, nes šie žmonės yra destruktyvūs”, – sakė uostamiesčio meras bei Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) Klaipėdos skyriaus pirmininkas R. Taraškevičius.

Tačiau vėliau nedviprasmiškai buvo išdėstyta pozicija nesijungti į koaliciją su konservatoriais. Esą jų atstovai Naglis Puteikis, Eugenija Odebrecht bei Kęstutis Gabšys yra nenuspėjami, populistai bei neturi jokios patirties dirbant Taryboje.

„Konservatoriai užsiiminėjo juodosiomis technologijomis. Tai piktina, nes brandūs politikai taip nedaro. Man keista N. Puteikio pozicija dėl vadinamosios atsakomybės koalicijos, į kurią jie siūlo pakviesti ir nacionalbolševikus iš Rusų sąjungos. Tiesiog neįsivaizduoju, kaip konservatoriai galėtų su jais dirbti, nes partija susijungusi su tremtiniais ir politiniais kaliniais”, – teigė LiCS rinkiminio štabo Klaipėdoje vadovas Vidmantas Plečkaitis.

Liberalcentristai atmetė konservatorių kaltinimus, esą dėl mažo rinkėjų aktyvumo kalta miesto valdžia ir teigė, kad atsakomybę turėtų prisiimti visos partijos.

Žvelgia kitaip

Pagal iškovotų mandatų skaičių iniciatyvą derėtis ir lipdyti koaliciją prisiėmę liberalcentristai teigė, kad nutarta vadovautis ne partiniais įsitikinimais, ideologiniais principais, bet žvelgti, kokios yra Taryboje asmenybės ir ar jos gali našiai dirbti miestelėnų labui.

„Mums svarbi ir patirtis, todėl artimiausi partneriai būtų Liberalų sąjūdžio, socialdemokratų, Rusų aljanso atstovai. Su jais pirmiausiai ir derėsimės”, – sakė LiCS derybinės grupės Klaipėdoje vadovė Judita Simonavičiūtė.

Beje, į mero spaudos konferenciją atvykęs socdemų sąrašo Klaipėdoje lyderis Valentinas Greičiūnas nerodė priešiškumo ženklų koalicijai su LiCS ir patvirtino grįžtantis dirbti į Tarybą.

Į šoną nebuvo nustumti ir 4 vietas iškovoję liberaldemokratai, kurie neturi patirties, tačiau nesą destruktyvūs, neva juos galima išmokyti dirbti. Į koaliciją su anksčiau išvardytomis partijomis patys libdemai sutiktų eiti – tai „Vakarų ekspresui” patvirtino jų rinkiminio sąrašo lyderis Valerijonas Bernotas.

„Žvelgiame netradiciškai, todėl galvojame ir apie Darbo partiją. Galimos įvairios koalicijos, valdžia bus marga, nes tokia yra tendencija ir nacionalinėje politikoje. Jei atsirastų labai ryški alternatyva, mes sutiktumėme užleisti Savivaldybės administracijos direktoriaus postą. Aš į mero kėdę pretenduoju rimtai, bet jos nesilaikau”, – sakė R. Taraškevičius.

Dabartinė Savivaldybės administracijos direktorė J. Simonavičiūtė pareiškė, kad šios pareigos yra labai atsakingos, o darbas – itin sunkus, todėl ji dar labai gerai pagalvotų, ar nori likti poste.

V. Plečkaitis pripažino, kad jo svajonių Taryba yra tokia, kaip šią kadenciją.

„Baigėsi rinkimai, užteks politikuoti, reikia dirbti. Mes neatmetame ir galimybės dirbti mažumoje. Derybų rezultatai turėtų paaiškėti iki šios savaitės pabaigos, nes balandžio pradžioje vyks pirmasis naujosios Tarybos posėdis”, – sakė V. Plečkaitis.

Džiazuojantis meras

Gana paini ir įdomi situacija kitame derybų fronte – tarp Liberalų sąjūdžio ir konservatorių, kurie pirmąjį oficialių derybų raundą pradės šiandien.

N. Puteikis dar kartą pakartojo, esą jo komanda postų nesivaiko ir pirmenybę teikia programinėms nuostatoms.

„Mes siūlome vienytis liberalcentristams ir liberalams, vadovautis programiniais principais ir atsakomybės jausmu. Asmenybių vaidmuo turėtų būti minimalus”, – „Vakarų ekspresui” sakė jis.

Liberalų derybininkas Artūras Šulcas vakar pareiškė, kad konservatoriai esą iš principo sutinka atiduoti mero postą liberalams, kurie iškėlė tokią sąlygą. Tuomet LiCS būtų priversta trauktis į opoziciją, o valdančiąją daugumą sudarytų liberalai, konservatoriai, socialdemokratai, Rusų aljanso nariai. Tokia koalicija turėtų vieno balso persvarą, tad kvietimą jungtis gali gauti ir Darbo partijos bei liberaldemokratų atstovai.

A. Šulcas dar kartą pakartojo, kad partija siekia mero posto ir kelia griežtą sąlyga LiCS – atsiriboti nuo partijos vado Artūro Zuoko. Liberalcentristai to nesuvokia ir tikina atsiribojantys tik nuo Liberalų sąjūdžiu pasivadinusios organizacijos šmeižto, nes esą neaišku, ar liberalams kenkiama buvo A. Zuoko rankomis.

„Jie turi atsiriboti nuo savo partijos šmeižikiškų veiksmų mūsų atžvilgiu ir A. Zuoko. Jei mes iškovojame mero postą, tuomet pagrindiniu kandidatu būtų V. Grubliauskas. Žinoma, gali būti ir mažumos Taryba”, – mūsų dienraščiui sakė A. Šulcas.

Pats V. Grubliauskas atsargiai vertino tokią galimybę, nes dirbti trapioje, margoje daugumoje būtų sudėtinga.

„Principinis nusistatymas toks – jei manęs labai reikės, mano figūra taptų vienijančiu veiksniu bei garantuotų stabilumą, užkirstų kelią chaosui, atsakomybę aš prisiimčiau. Dabar tikiu, kad tokie patyrę politikai, kaip R. Taraškevičius, ras savyje jėgų nugalėti ambicijas bei dirbti su konservatoriais. Priešingu atveju man, jei būčiau išrinktas meru, būtų sudėtinga dirbti be stipraus užnugario”, – „Vakarų ekspresui” sakė jis.

Be kita ko, liberalai yra iškėlę dar vieną sąlygą – nedirbti su socialdemokratais, jei Taryboje bus verslininkas Rimantas Cibauskas. Kadangi jis mandatą, pirminiais duomenimis, iškovojo, „Vakarų ekspresas” pasiteiravo, ką išrinktasis Tarybos narys mano apie tokius pareiškimus.

„Jie kažko bijo: gal konkurencijos? Arba pavydi? Jei aš būčiau teistas, tada galėtų mane kaltinti kuo nors. Aš galiu viešai viską išaiškinti dėl savo verslo, galėsime viešai diskutuoti, atsakysiu į visus dominančius klausimus. Aš net džiaugiuosi, jeigu bus suteikta tribūna, tačiau jei būsiu šmeižiamas, įžeidinėjamas, – bylinėsiuosi. Norint miestui padaryti gera, nesvarbu, kieno idėją panaudoji. Asmeniniai sąskaitų suvedinėjimai politikoje neturėtų vykti”, – sakė R. Cibauskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

7 atsiliepimai į "Prie Klaipėdos vairo gali stoti ir džiazuojantis meras"

 1. 901

  Kiekvienoje partijoje yra visokių žmonių.Skirtumas tik tas, kad kai kuriose partijose žulikai sudaro daugumą(ypač tose kurios sukurtos jedinstvos ir kgb ir kremliaus pinigais remiamos), o kitose svanaudžių ir vagių yra mažuma, arba nežymus kiekis.`Rinkimų Klaipėdoej nelaimėjo nė viena partija, kad galėtų viena valdyti, todėl ir reikalinga koolicija.Čia ieškoma mažesnės blogybės, todėl skiriasi partneriai, nes skirtingi žmonės.Partijų pavadinimai Lietuvoj nieko nepasako pav. socialdemokratai turėtų vadintis, KPSS PASEKĖJAI, valstiečiai liaudininkai-KOLCHOZINĖS NOMENKLATŪROS partika, darbo partija-VOKIM IR GYVENSIM draugija, dar yra AŠ NUSIPELNIAU GYVENTI GERIAU, JEDINSTVO NA VIEKI ir panašios.Prasigėrusį runkelį nesunku apgauti vis keičiant apsikakojusios partijos pavadinimą, ką sėkmingai ir daro užkietėję kleptomanai ir aferistai.(JEDINSTVENNIKE LOCHANKINA ir KONSOLINIS ABONENTAS, RAUDONASIS ALPINISTAS GREIČIŪNASAS, KORPORATYVINIS BOSASir kiti).

 2. BNS 2007.03.09 | 16:31

  Konkuruojančias koalicijas Klaipėdoje telkia konservatoriai ir liberalcentristai
  INNA Konkuruojančias tarpusavy koalicijas dėl vadovavimo Klaipėdai telkia Tėvynės sąjunga ir dabar valdanti Liberalų ir centro sąjunga.
  Abi politinės jėgos aplink save buria rėmėjus, o kovos baigtį tikriausiai lems partijos „Tvarka ir teisingumas” (liberaldemokratų) pasirinkimas.
  Kaip BNS informavo Klaipėdos konservatorių lyderis N.Puteikis, penktadienį deklaraciją dėl galimos valdančiosios koalicijos pasirašė konservatoriai su Liberalų sąjūdžiu, dalimi liberaldemokratų ir Rusų sąjunga. Suvienijusios jėgas, šios partijos turėtų 14 mandatų taryboje iš 31, o į mero postą siūlytų liberalą Artūrą Šulcą.
  Tačiau 2 iš 4 liberaldemokratų minėtosios sutarties nepasirašė, kadangi neturi savo partijos tarybos įgaliojimų. Jei jie vis dėlto apsipręstų prisijungti prie konservatorių telkiamos valdančiosios koalicijos, ši turėtų trapią 1 balso persvarą.
  „Kai kurios partijos, kad ir konservatorių, mums kartais Vilniaus bei kitose savivaldybėse paramos neteikia, o tokios paramos siekia partijos pirmininkas R.Paksas, todėl kol kas dar esame iki galo neapsiprendę”, – BNS sakė Klaipėdos liberaldemokratų lyderis Valerijonas Bernotas.
  Panašią deklaraciją dėl valdančiosios koalicijos liberalcentristai pasirašė su socialdemokratais, Darbo partija ir partija „Rusų aljansas”. Šios partijos turi 15 mandatų taryboje, tačiau tikisi iš konservatorių buriamos koalicijos persivilioti liberaldemokratus.
  „Aš manau, kad visi dar esame derybose, iki galo nė vienai jėgai nepavyksta susitarti. Šiandien pasirašėme deklaraciją su 3 partijomis, tačiau dar laukiame liberaldemokratų sprendimo, kurį jie turėtų pranešti pasitarę su savo bendrapartiečiais”, – žurnalistams sakė dabartinis uostamiesčio meras liberalcentristas Rimantas Taraškevičius.

 3. Klaipėda, 2007 žiema

  Prie savivaldybės ant apsnigto ir nenuvalyto šaligatvio paslysta ir pargriūna moteris. Kaip tik tuo metu pro šalį ėjęs meras Rimantas Taraškevičius padeda jai atsikelti. Moteris:
  – Ačiū, ačiū, pone mere. Kaip galėčiau atsilyginti?
  – Sekmadienį rinkimai. Balsuokite už mane.
  – Atleiskite, bet aš nukritau ant užpakalio, o ne ant galvos, – atsako moteris ir nuskuba toliau.

 4. Raudonukė

  Leiskim Taraškevičiui pasilsėt, nes nieko, išskyrus interesais susivienijusią savo šutvę nieko nebegirdėjo, leiskim slaugyti uošvę, atvirai, o nesislapstant bendrauti su ženteliu iš buvusios korporacijos- Sigučiu Paulausku ir nebeleiskim po senamiestį karaliauti daugia aukščių monstrų statytojams. Pasiilsėk, Dėde Rimai. O dėl kitų- pasirinkimo nėra, bet gal duokim ir kitiems padirbti, blogiau tikrai nebus. Pirmiausia sutvarkykime šitą arogantišką profsąjunginę ponią Juditą, neveiklius valdininkus, kurie su apsidirbusiu nuo begalinių rūpesčių savo nuosavų statybos firmų UAB „Konsolės“ ir UAB „Klaipėdos monolitas“ naudai Rimuku „darė” ką norėjo, spjaudami ant visų paprastųjų ir dirbdami tik reikalingiems verslininkams pagal to paties Taraškevičiaus nurodymus.

 5. Gerontokratija vs Proveržis

  Klaipėdoje formuojasi dvi grupės:
  1. A.Šulco vadovaujama sąlygiškai pavadinkim Jaunimo (pagal amžiaus vidurkį) – Proveržio koalicija;
  2. R.Taraškevičiaus vadovaujama Gerontokratiškoji (senoliams spaliai byra) – Raudonoji (komuniakos nuo Stalino laiku – vien Valentinas Pavlovičius Greičiūnas ko vertas) – Jedinstvos (antisąjūdinis Klaipėdos aktyvas iš Rusų aljanso) ir – Padugnių (kaip gi tokia kaolycyja gali apsieiti be Antano Boso & Co) susivienijimas.

 6. Programa ar postai?

  Įdomu tai, kad jau iš abiejų Klaipėdos koalicijų pasirašytų dokumentų –susitarimų iškart matosi kas yra kas – JAUNIMO-PROVERŽIO susitarime nekalbama apie postus, o tik apie bendrą programą, tuo tarpu pas GERONTOKRATIŠKĄ- RAUDONOJĄJĄ– JEDINSTVOS – PADUGNIŲ – apie programas – nė žodžio, užtat preambulėje akcentuojama, kad jų tikslas – „suderinti susitariančių šalių interesus“, o pats 1-as punktas šaukte šaukia, kad vadovaudamasi šiuo tikslu Susitariančios šalys susitaria „…teisingai bei proporcingai pasiskirstyti … pareigybes.“

 7. Kiekvienoje partijoje

  yra visokių žmonių. Skirtumas tik tas, kad kai kuriose partijose žulikai sudaro daugumą (ypač tose kurios sukurtos jedinstvos ir kgb ir kremlin pinigais remiamos), o kitose savanaudžių ir vagių yra mažuma, arba nežymus kiekis. Rinkimų Klaipėdoj nelaimėjo nė viena partija, kad galėtų viena valdyti, todėl ir reikalinga koolicija. Čia ieškoma mažesnės blogybės, todėl skiriasi partneriai, nes skirtingi žmonės. Partijų pavadinimai Lietuvoj nieko nepasako pav. socialdemokratai turėtų vadintis KPSS PASEKĖJAI, valstiečiai liaudininkai-KOLCHOZINĖS NOMENKLATŪROS partija, darbo partija-VOKIM IR GYVENSIM draugija, dar yra AŠ NUSIPELNIAU GYVENTI GERIAU, JEDINSTVO NA VIEKI ir panašios. Prasigėrusį runkelį nesunku apgauti vis keičiant apsikakojusios partijos pavadinimą, ką sėkmingai ir daro užkietėję kleptomanai ir aferistai.(JEDINSTVENNIKE LOCHANKINA ir KONSOLINIS ABONENTAS, RAUDONASIS ALPINISTAS GREIČIŪNASAS, KORPORATYVINIS BOSAS ir kiti).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.