Vėlyva diagnostika ir pernelyg lėtas vaistų aprobavimas yra didžiausi daugybinės mielomos gydymo ir priežiūros barjerai

Dvi didžiausios kliūtys daugybinės mielomos gydymui ir priežiūrai yra dėl vėlyvos diagnostikos išsivysčiusi ligos stadija ir pernelyg lėtas vaistų aprobavimas. Tokią išvadą padarė „Myeloma Euronet“, mieloma sergančių pacientų grupių tinklas Europoje, koordinavęs 2006 metų gegužės – spalio mėnesiais vykusį tarptautinį tyrimą.

Tyrimo dalyviai, 95 gydytojai ir 42 pacientai bei jų giminaičiai, daugiausia iš Europos šalių, taip pat akcentavo, kad didžiulė kliūtis mielomos diagnozavimui jų šalyse yra neaiškūs arba nepastebėti ligos simptomai.

„Šio tyrimo tikslas yra ne tik išsiaiškinti, ką didžiausiomis kliūtimis mielomos diagnozavimui, gydymui ir priežiūrai laiko gydytojai, pacientai bei jų giminaičiai, bet ir kokių veiksmų, jų nuomone, reikėtų imtis, kad šios kliūtys būtų pašalintos“,- teigia Anita Waldmann, „Myeloma Euronet“ prezidentė.

Nors dauguma tyrimo dalyvių savo šalių mielomos diagnozavimo, gydymo ir priežūros standartus vertino aukščiausiu ar aukštesniu už vidutinį balu, pacientai ir jų giminaičiai laikėsi nuomonės, kad geresnis sveikatos apsaugos profesionalų švietimas ir informavimas, įskaitant ir bendrosios praktikos gydytojus, yra svarbiausias žingsnis, kurio turėtų būti imtasi tam, kad būtų įveiktos kliūtys, trukdančios mielomos diagnozavimui, gydymui ir priežiūrai.

Šią nuomonę gydytojai palaikė tiek, kiek tai susiję su mielomos diagnozavimu. Jų nuomone, įrangos kainos arba atlyginimo klausimų sprendimas, greitesnis vaistų aprobavimas bei gydymo būdų galimumas ir prieinamumas yra svarbiausi žingsniai, kurie galėtų padėti įveikti mielomos gydymui ir priežiūrai trukdančias kliūtis jų šalyse.

Nuo daugybinės mielomos, nepagydomo, tačiau gydytino kaulų čiulpų vėžio, šiuo metu Europoje kenčia per 77 tūkst. žmonių. Tai viena iš vis dažniau Vakarų pasaulyje pasireiškiančių vėžio formų. Pilną tyrimo ataskaitą galima rasti adresu www.myeloma-euronet.org.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.