Sėkmės koalicijos kontūrai

Kaune rinkimus laimėję konservatoriai tikisi trijų partijų paramos

Kauno konservatoriai, socialdemokratai, krikščionys demokratai ir Liberalų sąjūdžio atstovai žada burti naująją valdančiąją daugumą, kuri jau pavadinta sėkmės koalicija.

„Artimiausiu metu su potencialiais partneriais pasirašysime ketinimų protokolą, kuriame įsipareigosime nesiderėti su kitomis partijomis”, – vakar teigė Tėvynės sąjungos Kauno skyrių sueigos pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Konservatoriai laimėjo 14 iš 41 miesto Tarybos nario mandato. 7 vietos atiteko socialdemokratams, po 4 – partijai „Tvarka ir teisingumas”, Liberalų sąjūdžiui ir liberalcentristams, po 3 – Darbo partijai ir krikščionims demokratams bei 2 – jaunalietuviams.

Į mero kėdę – trys pretendentai

Daugiausiai mandatų būsimojoje miesto Taryboje laimėję Tėvynės sąjungos ir socialdemokratų atstovai vakar patvirtino, kad kol kas dar įmanomi įvairūs koalicijų ir postų dalybų variantai. Realiausiais kandidatais į mero postą laikomi konservatoriai A.Kupčinskas ir Kazimieras Starkevičius bei socialdemokratas Gintautas Labanauskas. Dar prieš rinkimus Tėvynės sąjungos atstovai deklaravo, kad kandidatų sąrašo pirmasis numeris yra kandidatas į merus. Pirmasis buvo įrašytas A.Kupčinskas, tačiau kol kas dar nėra žinomi oficialūs reitingavimo rezultatai. Neoficialiais duomenimis, suskaičiavus apie pusės rinkiminių apylinkių reitingo balsus, A.Kupčinskas vos 10 procentų lenkė K.Starkevičių. Konservatoriai Kaune turės dvigubai daugiau mandatų nei antroje vietoje likę socialdemokratai, todėl rinkimų favoritai labai atsargiai svarstytų galimybę užleisti jiems mero postą.

Jeigu mero postas atitektų socialdemokratams, tuomet mero pirmuoju pavaduotoju taptų A.Kupčinskas, o Savivaldybės administracijos direktoriumi taptų Arūnas Keserauskas.

Kitas variantas: socialdemokratai galėtų pasitenkinti vicemero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus postais.

„Apie konkrečius kandidatus dar anksti kalbėti. Palaukime reitingavimo rezultatų”, – sakė Kauno socialdemokratų lyderis G. Labanauskas.

Socialdemokratai neskuba žadėti

Socialdemokratai, konservatoriai ir Liberalų sąjūdžio atstovai buvo susitikę ir rinkimų naktį, tačiau tikino, kad jokių konkrečių susitarimų nebuvo. „Tiesiog pasikalbėjome apie galimybę formuoti Sėkmės koaliciją”, – tvirtino A.Kupčinskas.

Kauno socialdemokratų lyderis G.Labanauskas patvirtino, kad pirmiausia linkęs derėtis su konservatoriais, tačiau nuo galimų prognozių susilaikė. Teoriškai įmanoma, kad prie būsimosios koalicijos vietoj socialdemokratų prisijungtų du jaunalietuviai. Tuomet valdančiąją daugumą sudarytų 23 miesto Tarybos nariai.

„Kol kas buvo tik naktiniai pokalbiai, tačiau suprantu, kad konservatoriai turi imtis iniciatyvos formuoti naująją koaliciją. Jų vietoje nenorėčiau dirbti be socialdemokratų. Tuomet dauguma būtų trapi. Pirmiausia teks derinti mūsų programas. Taip pat manau, kad mero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus postai turėtų būti padalyti skirtingų partijų atstovams”, – sakė G.Labanauskas.

Mero bendražygiai – nuošalyje

Paaiškėjus rinkimų rezultatams, Kauno meras Arvydas Garbaravičius neslėpė nusivylimo. Net ir gavę vos keturias vietas naujoje miesto Taryboje, liberalcentristai dar neskuba trauktis į opoziciją. Meras užsiminė, kad dar daug kas gali priklausyti ir nuo reitingavimo rezultatų.

Dar rinkimų naktį kai kurie liberalcentristai bandė susitikti su socialdemokratų atstovais, tačiau pastarieji kvietimą ignoravo. „Mes niekam neteikiame pirmumo. Telefonu kalbėjausi su įvairių partijų atstovais. Socialdemokratų pozicija yra svari ir įdomi”, – užuominomis kalbėjo A.Garbaravičius.

Tačiau jis pripažino, kad dabartinėje situacijoje valdančioji koalicija be konservatorių sunkiai įsivaizduojama.

Tuo tarpu trečiąją vietą Kaune laimėjusios partijos „Tvarka ir teisingumas” lyderis Rimas Antanas Ručys džiaugėsi rinkimų rezultatais, tačiau neprognozavo, ar turi galimybių patekti į valdančiąją koaliciją.

„Galime dirbti su bet kuria partija. Tėvynės sąjunga? Galime rasti bendrą kalbą dėl Kauno ir su konservatoriais”, – tikino politikas.

Tiek „Tvarkos ir teisingumo”, tiek Darbo partijos, tiek liberalcentristų galimybės patekti į valdančiąją koaliciją vertinamos gana skeptiškai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.