Palanga, Birštonas ir Neringa vienijasi

Bet kuriuo metų laiku masiškai į Palangą traukiantys poilsiautojai – ne tuščios svajonės, o vizija, kurią imamasi įgyvendinti.

Kada kurortas galės didžiuotis ne tik Lietuvos vasaros sezono sostinės, bet ir susigrąžintu sveikatingumo oazės vardu, kol kas dar spėliojama, tačiau tikimasi, kad šį procesą turėtų paspartinti šią savaitę Palangos, Neringos ir Birštono merų parašais žadamas patvirtinti ryžtas vienyti pajėgas.

Anot Linos Šematulskytės, Palangos savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos, visiškai išspręsti sezoniškumo problemą įmanoma tik atgaivinus sveikatinimosi įstaigas.

„Nūdien Palangos sanatorijų infrastruktūra pasenusi, ją reikia visą keisti ir pritaikyti šiuolaikiniams žmonių poreikiams. Galima tikėtis, kad jau po dvejų metų Palangoje duris atvers mažiausiai trys ar keturi didžiuliai ir modernūs sveikatinimosi centrai“, – sakė L. Šematulskytė.

Jos teigimu, tiek Palanga, tiek kiti Lietuvos kurortai turi senas sveikatinimosi tradicijas, tačiau prarado šiuolaikines jų perteikimo galimybes.

Situacija netrukus turėtų iš esmės keistis, mat šį penktadienį, kovo 2 d., sostinėje bus pasirašyta pirmoji šalies kurortus vienijančios organizacijos steigimo sutartis. Palanga, Birštonas ir Neringa – pirmieji miestai, pareiškę norą dalyvauti Nacionalinės kurortų asociacijos veikloje.

Apie būtinybę vienytis pirmąkart prabilta prieš dvejus metus, kai Palangos kurortas įsiliejo į Europos kurortų asociacijos veiklą, o praėjusiais metais šios organizacijos nariu tapo ir Birštonas.

„Kai į asociaciją pareiškė norą įstoti ir Neringa, tuomet nusprendėme, kad nebūtina visiems kurortams veikti atskirai, geriau – vienytis ir deleguoti į Europos kurortų asociaciją vieną atstovą“,- mūsų dienraščiui sakė L. Šematulskytė.

Susivienijus žadama siekti kurortų ir kurortinių vietovių plėtros, išteklių apsaugos, pritaikymo turizmo reikmėms, įvaizdžio gerinimo bei aktyvesnio tarptautinio bendradarbiavimo. Taip pat – gamtinių gydomųjų veiksnių (mineralinių vandenų, gydomojo purvo, sveikatai palankaus mikroklimato, rekreacinių želdinių, vandens telkinių) pasiūlos gyventojams didinimo.

„Susitelkę galėsime aktyviau dalyvauti rengiant atitinkamus teisės aktus, greičiau diegiant Europos standartus Lietuvoje. Pavyzdžiui, vienas paskutiniųjų Europos kurortų asociacijos projektų – bendri SPA centrų standartai. Lietuvoje panašių reikalavimų kol kas nėra ir bet kuris viešbutis, kurio vadovybė gal net nežino, kas tai yra, gali skelbtis teikiantis SPA paslaugas“, – „Vakarų ekspresui“ sakė Palangos savivaldybės administracijos atstovė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.