Futbolas: sezonas pradedamas su estais

Lietuvos futbolo klubai tęsia pasirengimą naujam sezonui. Šių metų A lygos pirmenybes numatoma pradėti balandžio 7-ąją, tačiau jau kovo 6-7 dienomis keturios pajėgiausios pernykščio čempionato komandos – „Kaunas”, Panevėžio „Ekranas”, sostinės „Vėtra”, „Žalgiris” – žais pirmąsias Baltijos lygos varžybas su Estijos ekipomis.

Kovo 6 dieną „Ekranas” sostinės „Sportimos” manieže kovos su Talino TVMK, o „Vėtra” Taline – su „Flora”. Kovo 7-ąją „Kaunas” Vilniuje išbandys jėgas su Narvos „Trans”, „Žalgiris” tądien Taline varžysis su „Levadia”.

„Kauno”, „Vėtros”, „Ekrano”, „Vilniaus” klubai dabar sezonui rengiasi Turkijoje. Šalies čempionai kauniečiai šioje šalyje pirmąsias varžybas 0:1 pralaimėjo Minsko MTZ-RIPO. Kaip žinoma, abu šie klubai priklauso Vladimirui Romanovui. Pirmą kėlinį „Kaunas” žaidė vienos sudėties, antrą – kitos.

Vakar „Kaunas” išbandė jėgas su Dnepropetrovsko „Dnipro” iš Ukrainos. Pergalę rezultatu 2:1 (1:0) iškovojo ukrainiečiai. „Dnipro” pirmavo 2:0, o rezultatą 65 min. sušvelnino Ričardas Beniušis.

„Ekranas”, rungtyniavęs ne stipriausios sudėties, mačą su Kišiniovo „Dacia” iš Moldovos baigė 1:1 (1:1). 3-ią minutę po Donato Petrausko įvarčio panevėžiečiai pirmavo.

Užvakar šalies vicečempionai Turkijoje žaidė jau šeštąsias rungtynes. Šįsyk „Ekranas” 1:2 (0:0) nusileido Ukrainos čempionate 14-ąją vietą užimančiam „Charkiv” klubui. Rezultatą 75-ą minutę buvo išlyginęs Dominykas Galkevičius.

„Vilnius” 0:2 pralaimėjo pernai iš Rusijos „Premjer” lygos iškritusiam Jaroslavlio „Šinnik”.

Praėjusių metų šalies taurės turnyro nugalėtojai Marijampolės „Sūduvos” futbolininkai sezonui rengiasi Kryme. Kurortiniame Ukrainos Aluštos mieste marijampoliečiai dalyvauja aštuonių komandų turnyre.

Pirmasis mačas Donecko „Šachtar” dublerių komandai pralaimėtas 0:1. 27-ą minutę „Sūduvos” saugas Darius Maciulevičius neįmušė 11 metrų baudinio – kamuolys pataikė į virpstą. Antrąsias varžybas „Sūduva” laimėjo 3:1 prieš Komsomolsko „Gorniak-Sport” komandą, rungtyniaujančią Ukrainos antrojoje lygoje. Įvarčius pelnė Maciulevičius, Andrius Urbšys, Tomas Mikuckis (iš 11 m baudinio).

Vilniaus „Žalgiris” šiandien išvyksta Kiprą. Paskelbta, kad „Žalgirio” vartininkų treneriu tapo Rusijos pilietybę turintis Viačeslavas Mogilnas. Pernai šias pareigas ėjo buvęs žinomas vartininkas Vincas Kateiva.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .