Prokurorams kilo naujų klausimų

Generalinė prokuratūra laukia papildomų dokumentų iš Darbo partijos

Darbo partija, kurios finansinės veiklos tyrimą atlieka Generalinė prokuratūra, prokurorams privalo pateikti dar vieną pluoštą buhalterinių dokumentų.

Kaip vakar žurnalistams sakė baudžiamosios bylos tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Saulius Verseckas, šių dokumentų laukiama iki kovo 1 d. Prokuroras neatskleidė, kokių veiksmų imtųsi, jeigu reikalaujami dokumentai nebūtų pateikti laiku.

Prieš pusantro mėnesio prokurorai jau skundėsi žiniasklaidai, kad Darbo partija sąmoningai vilkina savo veiklos tyrimą, nepateikdama reikalaujamų finansinių dokumentų. Kaip S.Verseckas teigė vakar, tuomet reikalauti dokumentai galų gale buvo pateikti, tačiau juos išstudijavusiems prokurorams „kilo naujų klausimų”.

Todėl buvo nuspręsta Darbo partijos pareikalauti pateikti papildomus dokumentus.

S.Verseckas vakar žiniasklaidos atstovus taip pat informavo, kad prokuratūra neturi jokių oficialių žinių apie tai, kad Rusijoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas būtų nusprendęs atsisakyti politinio prieglobsčio prašytojo statuso. Pasak pareigūno, Lietuvos generalinė prokuratūra iš Rusijos pastaruoju metu yra gavusi tik vieną oficialų dokumentą – atsisakymą išduoti V.Uspaskichą pagal Lietuvos pateiktą ekstradicijos prašymą.

Praėjusią savaitę V.Uspaskicho advokatas Vytautas Bučius, bendraudamas su žiniasklaida, paskleidė prieštaringas žinias. Anot jo, Rusija ketina išduoti V.Uspaskichą Lietuvai, kadangi jis nebesiekia politinio prieglobsčio šioje šalyje, ir net suvaržė jo judėjimo laisvę. S.Verseckas šios informacijos patvirtinti negalėjo ir tik dar kartą priminė, kad Lietuvos prokuratūra be atsisakymo išduoti V.Uspaskichą daugiau jokių oficialių žinių iš Rusijos neturi. Šiuo metu Lietuvos prokurorai laukia papildomų paaiškinimų iš Rusijos apie atsisakymo išduoti buvusį ūkio ministrą ir Seimo narį motyvus.

S.Verseckas nekomentavo ir viešumą pasiekusių žinių, kad advokatas V.Bučius neva bandė derėtis su Seimo Pirmininku Viktoru Muntianu ir kai kuriais kitais politikais dėl V.Uspaskicho grįžimo į Lietuvą sąlygų. Žiniasklaida skelbia, kad V.Uspaskicho atstovai kalbėjo apie tai, kad bėglys sugrįžtų į Lietuvą pats, jeigu prieš jį nebūtų imtasi jokių juridinių sankcijų. Šiuo metu V.Uspaskichas įtariamas apgaulingu Darbo partijos buhalterinės apskaitos tvarkymu, teismas yra išdavęs jo suėmimo sankciją.

Prokuroras taip pat pareiškė, kad jis pats nesulaukė nei V.Uspaskicho gynėjų, nei jokių politikų pasiūlymų derėtis dėl bėglio grįžimo sąlygų. Pasak S.Versecko, tai, kad V.Uspaskichas nėra pasiekiamas Lietuvos teisėsaugai, nėra kliūtis toliau tirti Darbo partijos bylą. Prokuroras neatmetė galimybės, kad ateityje byla galės būti suskaidyta į smulkesnius epizodus ir jie pasieks teismą, net jeigu V.Uspaskichas taip ir nesugrįš ar nebus sugrąžintas į Lietuvą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Prokurorams kilo naujų klausimų"

 1. vilkelis

  matyt,draugas Viktoras yra kaltas ir
  zino padarytu nusikaltimu esme,todel
  ir bijosi sugrizti,kad neatsidurtu cypeje.
  blogi jo advokatai,kad nepatare nebegti
  i motina Rusija.ar jie nezinojo nusikaltimo aplinkybiu ar norejo is Viktoro uzdirbti dugiau pinigu-atkato?

 2. Drigotas

  Martiškin trud iš tų pažymų ir tyrimų. Uspaskas dominuoja spaudoje ir televizijoje. Tai – geriausias otkatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.