„Panevėžys“ prašo paramos

Skolų žaidėjams kamuojamas „Panevėžio“ krepšinio klubas griebėsi šiaudo. Panevėžiečiai prašo LKL, SEB BBL ir Lietuvos krepšinio federacijos finansinės paramos.

Panevėžio miesto krepšinio federacija išsiuntė raštus Lietuvos (LKL) ir Baltijos (SEB BBL) krepšinio lygų bei Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovams, prašydama padėti rasti 200-300 tūkst. litų, kurių reikėtų sezonui užbaigti. Pasak Panevėžio miesto krepšinio federacijos prezidento Vlado Jackevičiaus, situacija reprezentaciniame miesto krepšinio klube yra sunki, nes pagrindiniai ekipos rėmėjai delsia pervesti prieš sezoną žadėtas lėšas. Pasak Jackevičiaus, nors algos žaidėjams keletą mėnesių vėluoja, Panevėžio ekipa sezoną LKL ir SEB BBL lygose vis dėlto baigs. „Komandos biudžetas yra vienas mažiausių LKL, tačiau jis siekia apie pusę milijono litų. Vis dar negavome pinigų iš pagrindinių savo rėmėjų, todėl trūksta lėšų atsiskaityti su žaidėjais. Atlyginimai už gruodžio mėnesį krepšininkams jau sumokėti, bet lėšų trūksta. Kol kas esame aklavietėje“, – sakė Jackevičius.

Pasak Panevėžio krepšinio federacijos vadovo, jeigu LKL, SEB BBL arba LKF Panevėžio klubui skirtų paramos, ekipa sezoną baigtų tvirtai ir išsaugotų LKL užimamą 3-iąją turnyro lentelės vietą.

Jackevičius teigė, kad „Panevėžio“ klubo vadovai prieš sezoną suklydo pernelyg pasitikėdami savo jėgomis. Kontraktai su krepšininkais buvo sudaryti neturint sutarčių su klubo rėmėjais. Su pastaraisiais dėl paramos buvo kalbama tik privačiai.

Jackevičius skundėsi, kad pastaraisiais metais krepšinio padėtis Panevėžyje yra sunki, nes daugelis didžiųjų miesto įmonių, anksčiau noriai remdavusių krepšinį, buvo privatizuotos ir parama nutrūko.

Vis dėlto panevėžietis tikino, kad sunkumai laikini: „Sezoną tikrai baigsime, viskas bus gerai. Žaidėjams atlyginimai vėluoja tik vieną mėnesį, padėtis nėra labai prasta. Manau, atlyginimai vėluoja daug kur, mes nesame išimtis.“

LKL varžybų direktorius Tomas Rimkus patvirtino, kad gautas prašymas iš Panevėžio miesto krepšinio federacijos, tačiau teigė, kad lyga klubui teikti paramos neketina: „Šiuo metu skirti jokių dotacijų nežadame. Už komandos biudžeto formavimą ir jo laikymąsi yra atsakingi klubo vadovai.“

Rimkus nekomentavo, ar Panevėžio krepšinio klubas gali nebaigti sezono ir dėl finansinių įsipareigojimų žaidėjams nevykdymo gali būti pašalintas iš LKL. „Esame gavę skundų iš kelių „Panevėžio“ žaidėjų dėl vėluojančio atlyginimo, tačiau apie tai, kad klubas gali būti pašalintas iš LKL, kalbų nėra. Jeigu šį klausimą inicijuotų LKL prezidentas ar lygos generalinis direktorius, jis būtų svarstomas visuotiniame klubų vadovų susirinkime“, – sakė jis.

Pasak Rimkaus, „Panevėžio“ klubo vadovai žada likviduoti skolas ir atsiskaityti su žaidėjais, todėl panikos dėl galimo ekipos bankroto kol kas nėra.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.