Auksinės žirklės išdalytos Kaune

Kirpėjai iš visos Lietuvos kėlė ovacijas geriausiai šiemet prestižiniame konkurse pasirodžiusiems kolegoms

Konkursas „Auksinės žirklės” Lietuvoje organizuojamas jau ketvirtus metus. Apie tai, kad reikėtų įvertinti šalies meistrų darbus, naujas idėjas, pasiektą profesionalumą ir kūrybiškumą pamanė profesionalus fotografas Igoris Opriško, tapęs šio renginio organizatoriumi. Taip Lietuvoje be „Pelenės” kirpėjų čempionato atsirado dar vienas kirpėjų konkursas. Rengiama jų ir daugiau, tačiau tai daro profesionalią kosmetiką tiekiančios firmos ir kviečia dalyvauti meistrus, kurie dirba būtent su tos firmos produkcija.

Nepanašu į sporto varžybas

„Geriausi Lietuvos kirpėjai išties linkę dirbti ne su vienos firmos priemonėmis, todėl konkursas be apribojimų jiems tapo patrauklus. Be to, jei kirpėjų čempionatas yra panašus į sporto varžybas, tai „Auksinėse žirklėse” meistrui nereikia skubėti, komisija vertina jų darbus pagal nuotraukas arba filmuotą medžiagą”, – sako I.Opriško.

Ankstesnieji „Auksinių žirklių” finalai vykdavo Vilniuje. Šiemet – pramogų centre „Los Patrankos”. Tai, anot I.Opriško, atsitikę dėl kelių priežasčių – Kaunas yra patogiausia vieta suvažiuoti iš bet kurio Lietuvos krašto, „Los Patrankų” salė itin tinka tokiam renginiui, o kauniečiai dar nėra taip persisotinę įvairaus pobūdžio renginiais. Į „Auksines žirkles”, kaip ir dera, susirinko profesionalai kirpėjai, jų antrosios pusės ir palaikymo komandos.

Konkurse dėl geriausio 2007 metų Lietuvos kirpėjo vardo, geriausios komandos ir prestižinės ,,Auksinių žirklių” statulėlės, kurios autorė – architektė Ieva Žukauskaitė, varžėsi 27 meistrai ir 3 grožio salonai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Alytaus, Panevėžio, Telšių.

„Džiaugiuosi, kad konkurse dalyvauja vis daugiau meistrų, kad pakilo jų darbų lygis. Po konkursų Lietuvoje meistrai puikiai pasirodo ir pasaulinėje arenoje. Praėjusių metų „Auksinių žirklių” nugalėtojas Andrius Mašauskas laimėjo IV vietą pasaulio konkurse Milane „Wella Trend Vision Aword”. Tarptautinė „Auksinių žirklių” komisija, rinkdama įspūdingiausią vyrišką ir moterišką darbus pagal jų fotografijas ar filmuotą medžiagą vertina dažymo bei kirpimo technikas, bendrą madingą įvaizdį, o geriausią komandinį darbą vertina pagal artistiškumą ir mados pajautimą. Vertinimo komisijos nariai savo nuomonę išreiškia balsuodami elektroniniu paštu”, – pasakoja I.Opriško.

Daugiau pasitikėjimo – tarsi sparnai

„Daugumai meistrų Lietuvoje trūksta pasitikėjimo, tad dalyvavimas konkurse suteikia drąsos, skatina stengtis dirbti, siekti aukštumų. Labai gerai, kad meistrų darbus vertina tarptautinė komisija, todėl vertinimas labai objektyvus”, – sako Andrius Mašauskas.

Šiemet jis kartu su grožio salonu ,,Andrė” ir drabužių dizainere Vida Leonavičiūte-Insodiene pristatė kolekciją „Ping Pong”. Tai žaisminga, subtiliai spalvinga kolekcija, kurioje susipins ketvirtojo dešimtmečio elegancija ir Tolimųjų Rytų formų subtilumas.

„Andrius dabar drąsiai gali būti vadinamas geriausiu meistru Lietuvoje. Jis jau perėjo iš kirpėjų lygio į stilistų, o klientas dabar nori būtent to, kad šukuosena atitiktų viso jo ansamblio dvasią. Vyresni meistrai daugiau rūpinasi savo salonais, verslu, o Andrius dar nori parodyti, ką gali”, – sako I.Opriško.

Salonas „Aurora Bona” (Šiauliai), pernai laimėjęs geriausio komandinio darbo titulus už darbą projekte „Dangus”, pristatė naują šukuosenų kolekciją.

Lietuvos kirpėjų darbus vertino Antonete Binders „British hairdressers Aword 2004″ laimėtoja (Didžioji Britanija), Sergi Bancelis C&C magazine” redaktorius (Šveicarija), Tamara Koriakina tarptautinės kategorijos teisėja (Estija).

Pagrindiniai laurai – klaipėdiečiui

Aktyviausio metų meistro laurai šiemet atiteko Anatolijui Pajanok iš Klaipėdos. Jam įteiktas ir svarbiausias prizas -„Auksinės žirklės 2007”.

Už geriausią avangardinį ir kūrybinį darbą apdovanota meistrė iš Kauno – Otilija Širvulytė. Vyrišką komercinį darbą geriausiai atliko Silvija Maksvytienė iš Šiaulių. Vilnietė Audra Daugėlaitė pateikė geriausią moterišką komercinį darbą. O grožio salonas „Bomond”, subūręs šaunią profesionalų komandą Vilniuje ir pateikęs konkursui labai aukšto lygio komandinių darbų, pripažintas geriausiu salonu.

Geriausių šalies kirpėjų apdovanojimo idėja gimė 6-ajame dešimtmetyje Didžiojoje Britanijoje ir išplito visame pasaulyje. Konkursą išpopuliarino ir iki šiol organizuoja prestižinis, seniausias pasaulyje kirpėjų leidinys profesionalams „Hairdressers Journal International”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.