Ambulatorinis skyrius po reanimacijos

Onkologijos ligoninės padalinio atnaujinimu pradėta visos gydymo įstaigos renovacija

Po kapitalinio remonto atidarytas Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) Onkologijos ligoninės Ambulatorinis skyrius.

Pagerėjo sąlygos ir ligoniams, ir medikams: išplėsti bei atnaujinti gydytojų kabinetai, registratūros patalpos.

Įrengti didesni laukiamieji, privažiavimas prie poliklinikos neįgaliųjų vežimėliams.

Kapitališkai neremontuota 20 metų

Onkologijos ligoninės Ambulatorinis skyrius kapitališkai nebuvo remontuotas nuo ligoninės įkūrimo 1985-aisiais. Patalpų renovacija buvo būtina.

„Ligonių eilės pas onkologus poliklinikose – didžiulė problema visoje Lietuvoje, todėl, siekdami sukurti geras sąlygas ambulatoriniams pacientams, ligoninės kapitalinį remontą ir renovaciją pradėjome nuo Ambulatorinio skyriaus, – teigė Onkologijos ligoninės direktorius Žilvinas Saladžinskas. – Šio skyriaus darbas – pats „karščiausias“. Vienas pagrindinių tikslų buvo išplėsti ambulatorinės grandies patalpas ir šiek tiek padidinti specialistų, dirbančių ambulatorinėje grandyje skaičių, kad ligoniai laiku patektų pas gydytoją.“

Remonto metu medikams teko dirbti susispaudus, tačiau net ir tokiomis sąlygomis gydytojai pernai priėmė apie 70 tūkst. ligonių.

„Esu dėkingas kolegoms, kurie dirbo nelengvomis sąlygomis remonto metu. Dėl gydytojų, slaugytojų, pagalbinio personalo gerai organizuoto ir pasiaukojančio darbo net ir uždarius pusę poliklinikos dėl remonto pavyko konsultuoti ir ambulatoriškai gydyti beveik tiek pat pacientų kaip ir ankstesniais metais“, – džiaugėsi Ž.Saladžinskas.

Palaipsniui atnaujinama visa ligoninė

Ambulatorinio skyriaus remontas kainavo per 2 mln. litų. Į renovuoto skyriaus atidarymą atvykęs sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas teigė, kad dalį renovacijai reikalingų lėšų skyrė Sveikatos apsaugos ministerija, kitą dalį – KMUK.

„Vienas svarbiausių mūsų tikslų – saugios ir kokybiškos paslaugos pacientams, – sakė R.Turčinskas. – Šalies ligoninių atnaujinimui, renovacijai 2007 metais skirta per 100 milijonų litų. Džiugu, kad atnaujintas Onkologijos ligoninės padalinys, kuriame paslaugos teikiamos pacientams iš visos Lietuvos.“

Atnaujintas Ambulatorinis skyrius – tai pirmasis Onkologijos ligoninės restruktūrizacijos projekto, kurio bendra vertė – 6,8 mln. litų, etapas. Šį pavasarį, įgyvendinant restruktūrizacijos programą, bus pradėtas remontuoti antrasis ligoninės aukštas. Čia bus įrengti dienos chemoterapijos ir chirurgijos stacionarai, o vėliau bus remontuojamas Paliatyviosios onkologijos skyrius.

„Taip palaipsniui bus atnaujinta visa ligoninė, – teigė gydymo įstaigos direktorius Ž.Saladžinskas. – Jau baigiamas renovuoti ir įrengti Endoskopijų skyrius – viena stambiausių diagnostinių grandžių mūsų gydymo įstaigoje. Vasario pabaigoje endoskopuotojai jau turėtų dirbti naujose patalpose. Kovo mėnesį bus baigtas citologinės laboratorijos remontas.“

Dar šiais metais iš valstybinės investicijų programos Onkologijos ligoninei už 3,5 mln. litų bus nupirkta naujos diagnostinės bei gydomosios aparatūros: ultragarsinės, endoskopinės, rentgenodiagnostikos, rentgenoterapijos, operacinės, anesteziologinės ir kitokios įrangos, kuri iš esmės atnaujins fiziškai ir moraliai pasenusią bei pasaulinių standartų nebeatitinkančią įrangą.

Ligoniai patenkinti pagerėjusiomis sąlygomis

Pagerėjusiomis sąlygomis Onkologijos ligoninėje džiaugėsi Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“, ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos nariai.

Kol ligoninės svečiai apžiūrinėjo po remonto atnaujintus kabinetus, registratūros ir kitas patalpas, gydytojai, slaugytojos dirbo savo kasdieninį darbą: konsultavo ir gydė ligonius. Prie daugelio kabinetų konsultacijų ar procedūrų lūkuriavo nemažai pacientų.

Rima Grigaitienė į Onkologijos ligoninę atvažiavo iš Kazlų Rūdos. Moteris pas gydytoją užsiregistravo telefonu pirmadienį, o taloną gavo penktadieniui.

„Šioje ligoninėje mane operavo 2003 metais ir retkarčiais atvykstu pasitikrinti sveikatos, – pasakojo R.Grigaitienė. – Paskutinį kartą buvau beveik prieš metus. Šiandien atvažiavusi polikliniką radau labai pasikeitusią: švaru, šilta, gražu, patogu.“

Jonavos gyventoja Janė Sipavičienė Onkologijos ligoninėje gydosi jau ne pirmą kartą.

„Maloniau būti ten, kur supa graži aplinka. Po remonto Ambulatorinis skyrius tapo jaukus ir šviesus, tačiau svarbiausia, kad šioje ligoninėje dirba rūpestingi bei puikūs gydytojai ir sesutės. Jau buvau praradusi viltį dėl savo sveikatos, bet medikų pastangomis ir rūpesčiu vėl džiaugiuosi gyvenimu“, – tvirtino J.Sipavičienė.

Moteris norėtų, kad ligoninė būtų savarankiška. „Manau, kad geriau būtų, jei ligoninė nebūtų prijungta prie Klinikų. Nors, antra vertus, Onkologijos ligoninėje gydžiausi ir prieš prijungimą, ir po prijungimo prie Klinikų, bet skirtumo ligonių atžvilgiu nematau jokio: ir tada, ir dabar man buvo suteikta visokeriopa pagalba, sulaukiau daug medikų dėmesio ir šilumos“, – sakė J.Sipavičienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

One Response to Ambulatorinis skyrius po reanimacijos

  1. setonas

    Parazitas paskutinis tas saladzinskas, toks zmogus, kuris saiposi ir zemina kita nevertas buti mediku! Is ubago tapes ponu zmogus nebegerbia nieko! Geda!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.