Piketuosiančius pedagogus remia ir panevėžiečiai

Dienraščio pašnekovai pritaria šalies Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimams tobulinti mokytojų darbo įvertinimo sistemą, peržiūrėti mokinio krepšelio sudarymo metodiką, tačiau yra įsitikinę, jog netinkamai savo pareigas einantiems švietimo įstaigų vadovams atleisti šiandien užtenka ir kas penkerius metus rengiamų atestacijų.

Objektyvūs reikalavimai

Kitą savaitę prie Švietimo ir mokslo ministerijos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos rengiamo piketo reikalavimai yra priimtini ir Panevėžio mokyklų vadovams.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vykdomasis komitetas, jau gavęs oficialų leidimą kitą trečiadienį surengti 200-400 dalyvių piketą, šioje protesto akcijoje ministerijai ketina priminti nevykdomus įsipareigojimus. Profsąjungininkai laukia nesulaukia žadėto parengti mokytojų ir klasių vadovų mokamų darbų aprašo, pageidauja, kad išeitinės pašalpos ir kompensacijos pedagogams būtų mokamos ne iš švietimo įstaigos, o iš jos steigėjos – savivaldybės ar valstybės – biudžeto, reikalauja keisti esą jau pasenusią mokinio krepšelio sudarymo metodiką.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga taip pat pasisako už būtinybę reglamentuoti švietimo įstaigų vadovų kadenciją bei įvesti rotacijos principą, už tai, kad mokyklose plintant nevaldomam mokinių elgesiui būtų labiau akcentuojamos ir mokytojų teisės, kad pedagogai nuo nelaimingų atsitikimų būtų draudžiami socialiniu draudimu.

Pirmiausia – didinti pamokos įkainį

„Aišku, kad išeitines pašalpas ir kompensacijas savo darbuotojams šiuo metu mokančių mokyklų biudžetai nukenčia. Dar keblesnėje situacijoje atsiduria tos švietimo įstaigos, kurios nėra sukaupusios jokio rezervo“, – atsiliepdamas į piketuotojų reikalavimą prievolę rūpintis šiomis išmokomis perkelti ant švietimo įstaigos steigėjų pečių, svarstė J.Balčikonio gimnazijos direktorius R.Dambrauskas.

Laikinojo Lietuvos gimnazijų asociacijos vadovo įsitikinimu, mokytojams ir klasių vadovams turėtų būti didinamas ne mokamų valandų skaičius, o pamokos įkainis.

„Mokinio krepšelis yra labai gerai, nes iš jo pinigų ir mokami atlyginimai, ir keliama pedagogų kvalifikacija, perkami vadovėliai bei mokymo priemonės, organizuojamos ekskursijos. Aš pritariu piketo dalyvių idėjai, jog mokinio krepšelio lėšas mokyklos galėtų perskirstyti – gal kuri mokykla, pavyzdžiui, neišleidžia visų pinigų, skirtų darbuotojų kvalifikacijai kelti?“ – vakar PB teigė R.Dambrauskas.

Direktoriams pakanka ir atestacijos

Paklaustas, ką manąs apie švietimo darbuotojų profsąjungininkų raginimą švietimo įstaigų vadovus į pareigas skirti konkrečiai apibrėžtai kadencijai, „Žemynos“ vidurinės mokyklos direktorius sakė šio siūlymo nekritikuojąs, tačiau priminė, kad mokyklų direktorių tinkamumas eiti pareigas ir dabar įvertinamas kas penkerius metus rengiamų atestacijų metu.

„Nors mūsų gimnazijoje rūpesčių dėl agresyvaus vaikų elgesio neturime, aš esu už abipusę mokytojų ir mokinių pagarbą vieni kitiems. Nereikia mokyklose policininkų, reikia tarpusavio pagarbos, tolerancijos bei supratimo“, – komentuodamas siūlymą labiau akcentuoti ir pedagogų, priverstų kone kasdien tramdyti įžūliai besielgiančius mokinius, teises, kalbėjo R.Dambrauskas.

Išėjusiųjų nebus kuo pakeisti

„Žemynos“ vidurinės mokyklos direktoriaus R.Grilausko teigimu, išeitinių pašalpų ir kompensacijų mokėjimas pedagogams iš tiesų yra problema, kurią reikia spręsti: „Mokyklos pinigų tam dažniausiai neturi, o savivaldybės šioms išmokoms lėšų taip pat nenumato“.

„Didinant atlyginimus pridedama po vieną papildomą valandą. Jei taip atsitinka mokslo metų viduryje, tai tą valandą pridėti mokytojui beveik visiškai neįmanoma. Mano manymu, geriau būtų, jei būtų didinamas valandos įkainis“, – vakar kalbėdamasis su PB žurnaliste svarstė Panevėžio mokyklų vadovų asociacijos pirmininkas.

Paklaustas apie švietimo įstaigų direktorių skyrimą griežtai nustatytai kadencijai, R.Grilauskas, kaip ir R.Dambrauskas, paminėjo savivaldybių švietimo skyrių rengiamas vadovų atestacijas.

„Sunku pasakyti, ar direktoriai tam tikra kadencija apribotas savo pareigas eitų geriau. Kitas dalykas – įsivaizduokime, kad po, tarkim, penkerių metų kadencijos išeina daug vadovų. Ar turėsime kuo juos pakeisti? Juk direktoriais būti kol kas tikrai nesiveržiama – ir alga palyginti nedidelė, ir jos koeficientai neauga“, – samprotavo R.Grilauskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Piketuosiančius pedagogus remia ir panevėžiečiai"

  1. Dėl direktorių

    Geriau jokio, nei tokie kokie yra dabar. Korupcija, protekcionizmas, arogancija, nebaudžiamumas, savivalė – tokia situacija mokykloje, kai direktoriai tapo „visiems laikams“ Kas imsis tvarkos daryti? Valdininkai? Ar jiems nesitingi po teismus valkiotis? Juk jie irgi žmonės. Geriausias variantas – tautos kontrolė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.