Tarptautinėje misijoje tarnaujantys kariai iš Lietuvos muzikantų pasirinko patrauklių blondinių grupę. Pasak kariuomenės psichologo, su ginklais nesiskiriantiems vyrams atšiauriame krašte būtina bent jau paganyti akis.
Rūpindamasi Afganistano Goro provincijoje tarnaujančiais Provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariais Lauko pajėgų vadovybė svarsto galimybę paįvairinti jų gyvenimą nykiame krašte muzikantų iš Lietuvos koncertu.
Pasak lauko pajėgų vado padėjėjo tarptautiniams ryšiams kapitono Dainiaus Pašvensko, pagrindinis kriterijus parenkant atlikėjus – karių pageidavimai. Juose minimos kelios grupės.
Motyvuodami tuo, kad dar nėra galutinio sutarimo, kariškiai nenori atskleisti mūsų karių muzikinio skonio. Tačiau LŽ duomenimis, kaip pageidautinos minimos merginų grupės „Mango”, „Yva” ir Andrius Rimiškis. „Kariai nori bet ko, bet merginoms – prioritetas”, – paaiškino kapitonas. Keliauti į Afganistaną sutiko tik „Yva”.
Narsios blondinės
Didžiausia planuojamos kelionės problema – transportas. Pasak kariškių, į Afganistaną pradėjus skraidyti neseniai kariuomenės įsigytam transporto lėktuvui „Spartan” bus galima nuskraidint ir kelias grupes iškart. Bet norint koncertą surengti jau netrukus, reikėtų naudotis Lietuvos kariuomenės partnerių lėktuvais. Tada rastųsi teisinių ir finansinių problemų.
Be to, skrendant „pakeleivingais” kitų kariuomenių orlaiviais, kelionė pirmyn ir atgal gali užtrukti iki 2 savaičių. Viešnagė pavojingajame Afganistane neišgąsdino tik „Yvos”. Grupės lyderė Natalija Zvonkė LŽ pareiškė: „Mes merginos drąsios, nieko nebijome”. Tačiau dar neaišku, ar koncertas PAG-4 įvyks, net jei kariuomenė ir išspręs transporto problemas. Pasak Zvonkės, dvi grupės merginos yra studentės ir dėl mokslų negali bet kada ilgam išvykti iš šalies.
Merginos – „į temą”
Grupės lyderė sutiko, kad pasirodymas karinėje bazėje, kurioje tarnauja daugybė moterų pasiilgusių vyrų, „būtų į temą”. Pasiteiravus, kaip būtų atrodę, jei bazėje būtų koncertavęs privalomosios karo tarnybos vengimu pagarsėjęs Rimiškis, Zvonkė iki galo neatsakė: „Kažkaip įdomiai bandyta prastumti šitą projektą, bet…” To paties paklaustas Karo prievolės administravimo tarnybos atstovas Laimis Bratikas buvo lakoniškas: „Negalima visą gyvenimą prikaišioti. Jis dokumentus susitvarkė, turime pamiršti tą istoriją.”
Nieko juokingo
Žinia, kad atšiauriame krašte tarnaujantys kariai pageidauja „Yvos” net pačioje kariuomenėje daug kam kelia šypsenas. Tačiau garsusis artistas ir renginių vedėjas Vytautas Kernagis į šį sumanymą reagavo rimtai: „Man nejuokinga. Manau, kad tradicijos tęsiamos – atsimenu istorinius kadrus, kai laimingi amerikiečių kareiviai alpo nuo Marilyn Monroe. Dabar laimingi Lietuvos kareiviai Afganistane alps nuo „Yvos”. Visiškai logiška. Ar jie turėtų pageidauti vyrų okteto?! Kareiviai nori „Yvos”. Logiška.”
Su kariais, išvykstančiais į misijas, dirbantis psichologas vyresnysis leitenantas Andrius Jurgaitis apie kareivių pageidavimą išvysti merginų grupę LŽ sakė: „Dėl vaikinų ten problemų nėra. Jų ten ir taip daug. Galima suprasti, kaip jie ten jaučiasi: keturis mėnesius vyko pasirengimas misijai, vėliau pusė metų misijoje – beveik metai atskirai nuo draugių, žmonų, šeimų. Šimtas vyrų beveik metus mato tuos pačius veidus. Juk ten jaunuoliai, dauguma – iki 30 metų. Tikriausiai aktualu prasiblaškyti, bent jau paganyti akis, kiek leidžia galimybės.”
Kitos šalys seniai organizuoja įvairius pramoginius renginius savo kariams užsienio misijose. Lietuvos kariuomenė tokių ketinimų irgi turėjo jau anksčiau, tačiau iki šiol jų nepavyko įgyvendinti. Jei šįkart pavyktų, tai būtų pirmas kartas Lietuvos kariuomenės istorijoje.