Muzikiniame teatre paskelbtos paliaubos

Valdžios susidomėjimas konfliktu Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre neslūgsta: vakar pakeliui į Kretingą porai valandų į teatrą užsuko Seimo narė, Kultūros pakomitečio pirmininkė Dalia Teišerskytė.

Ji pati pasisiūlė atvažiuoti ir apgailestavo, kad pirmąkart lankosi Klaipėdos muzikiniame teatre, nėra mačiusi nė vieno jo spektaklio.

D.Teišerskytė atskirai susitiko su konfliktuojančiomis pusėmis: prieš teatro vadovę Audronę Žigaitytę-Nekrošienę sukilusiais artistais ir ją palaikančiais orkestrantais.

Iš jų seimūnė išgirdo, kad abi konfliktuojančios pusės pačios jau paskelbė paliaubas ir bando vienytis, ieškodamos sutarimo ir bendrų išeičių iš susiklosčiusios konfliktinės situacijos. Per savaitę teatro kūrybiniai darbuotojai drauge surašys savo pageidavimus ir pasiūlymus teatro vadovei bei numatys terminą, kiek laiko lauks ją ištaisant vadovavimo klaidas. Maištininkai teatre įkūrė savo profsąjungą, jos pirmininku pasisamdė šios srities profesionalą ir nusiteikę ginti savo teises, jei prireiks.

D.Teišerskytė į Klaipėdą atvyko susipažinusi su viešu 60-ies artistų protesto pareiškimu ir Klaipėdos muzikiniame teatre buvusio Kultūros ministerijos audito išvadomis, kurios jai paliko gerą įspūdį. Kaip ir praėjusį ketvirtadienį teatre lankęsis Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas, D.Teišerskytė tvirtino, kad audito ataskaita turi būti paviešinta, o jei joje yra netikslumų ar klaidų, reikia pataisyti nedelsiant.

„Norite išmesti Žigaitytę? Tuomet suraskite juridinį grūdą. Jei vadovė klastoja skaičius – įrodykite. Noriu gauti viską raštu”, – sakė D.Teišerskytė maištininkams.

„Surinkite 61 parašą, jei turite kitą nuomonę nei jūsų kolegos, kurie pasirašė aną pareiškimą”, – siūlė ji vadovę palaikančiam orkestrui.

Išgirdusi apie darbo organizavimo problemas, Seimo narė stebėjosi, kad teatre niekas nematė teatro įstatų. „Jei jų nėra, tai – įstatymo pažeidimas”, – tvirtino ji.

D.Teišerskytė padarė išvadą, kad konfliktas Klaipėdos muzikiniame teatre – labai gilus, bet reikia ieškoti kompromiso. Jei abi konfliktuojančios pusės, savaitei ar dviem paskelbusios moratoriumą diskusijoms, vis dėlto nepasieks susitarimo, Seimo narė siūlė sudaryti specialią darbo grupę iš abiejų konfliktuojančių pusių, Kultūros ministerijos, miesto savivaldybės Kultūros skyriaus atstovų ir, atlikus tyrimą, dar kartą viską patikrinus, daryti išvadas, ieškoti išeities.

„Jei nesusitvarkysite patys, būtinas kelias – „nukapoti nereikalingas šakas”, – tvirtino D.Teišerskytė. Anot jos, „pavasarį – pats laikas, ataugs naujos, medis duos daugiau vaisių”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.