Žvilgsnis pro fantazijos šydą

Užuolaidų mados keičiasi priklausomai nuo namų interjero ir stilistikos

Kambario langai teikia ne tik šviesos, bet gali atlikti ir kitokią – estetinę funkciją, tapti svarbia interjero detale. Viskas priklauso nuo to, ką norėsime matyti savo kambaryje: pro langą spindinčią saulę ir prie namų esantį vaizdą ar mėgautis užuolaidomis, kurios, priderintos prie kambario baldų, pridengs šaltą lango stiklo blizgesį ir suteiks patalpai jaukumo.

Madingiausi – klasikinių raštų audiniai

Nors užuolaidų mados, kaip ir žmonių poreikiai, keičiasi, jų įvairovė tebelieka didelė. Vieniems patinka langus pridengti tik dieninėmis, kitiems – dar ir naktinėmis užuolaidomis, dar kitiems jaukiau, kai namuose ant langų kabo markizės, žaliuzės, romanetės, ar širmos. Jei būsto šeimininkai mėgsta minimalistinį stilių, jiems galbūt smagiau ant langų matyti ritinines užuolaidas, pagamintas iš specialiai impregnuoto audinio arba pintomis iš bambuko, nendrių, jūros žolių ir panašias.

„Madinga viskas, kas tinka konkrečiam kambariui, priklausomai nuo to, kaip langų apdangalas dera su visu interjeru, – sako dizainerė Nijolė Šabūnienė. – Jei kambarys apstatytas klasikiniais baldais, žaliuzės ar ritininės užuolaidos jame tikrai netiks. Tada patariama rinktis užuolaidas iš lengvo krentančio audinio. Jos gali langus puošti vienos, gali būti pridengiamos ir portjeromis. Ant minimalistinio stiliaus kambario langų gražiai atrodys pakeliamos užuolaidos – romanetės.“

Dizainerės teigimu, šiemet į madą grįžta klasikiniai raštai ir klasikiniai barokinio stiliaus audiniai. Iš jų pasiūtos užuolaidos, žinoma, labiau derės prie tokio paties stiliaus svetainės baldų. Iki šiol labai madingą ploną vientisą organzos audinį vis dažniau keičia įvairių faktūrų glamžyti, gofruoti, karpyti ir kitokie audiniai. Jie gali būti ne tik iš poliesterio, bet ir iš taftos, šilko, tiulio. Labai madingas užuolaidų drapiravimas (garbanojimas). „Šių metų stilingiausios spalvos – auksinės ir sidabrinės, – sako dizainerė. – Žinoma, natūralios spalvos iš mados neišeis niekada, bet nereikia ir siuvant užuolaidas bijoti blizgesio. Jei kambaryje – klasikiniai baldai, gražiai atrodys romanetės iš standaus klasikiniais raštais išmarginto audinio, jas originaliai papildys panašaus audinio drapiruotės.“

Lemia šeimininko fantazija

Pasak dizainerės, klasikiniais baldais apstatytame kambaryje ant langų ypač gražiai atrodys austrijietės – drapiruotos pakeliamos užuolaidos. Jos gali ant langų kaboti vienos, bet, norint išlaikyti kambario stilių, galima langų šonus papildomai pridengti drapiruotėmis iš storesnio arba lengvesnio audinio. Svetainei jaukumo suteiks austrijietės, pasiūtos iš lengvo audinio ir portjeros, kurioms tinka sunkesnis audinys, derinys. Portjeros ypač gražiai atrodys, jei bus asimetrinės ir parištos kutais, kaspinais ar kitais aksesuarais.

Pastaruoju metu populiarėja portjeros su pamušalu – taip pasiūtos jos atrodo solidesnės ir gražiau krenta, be to, pamušalas atlieka ir apsauginę audinio funkciją: jis ne taip greitai sudyla ir išblunka nuo saulės. Su pamušalais siuvamos ir romanetės ar austrijietės. Madinga komponuoti ir dviejų sluoksnių audinį – tada geriau išgaunamas norimas spalvos žaismas. Pasak N.Šabūnienės, pastaruoju metu labai populiarus natūralus šilkas, tinkantis tiek dieninėms, tiek naktinėms užuolaidoms. Jei kambario langai aukšti ir platūs, ant jų gražiai derės širmos – nuo viršaus iki apačios langą dengiantis įtemptas audinys. Širmos apačioje specialiai sutvirtintose kišenėlėse dedamos liniuotės ar svareliai, kad audinys nesiplaikstytų.

Miegamajam, dizainerės patarimu, geriausiai tinka lengvos dieninės ir naktinės užuolaidos. Šio kambario užuolaidos turėtų būti ramesnių spalvų, nes tai – poilsio kambarys. Prie užuolaidų derinama ir lovatiesė, bet ji neprivalo būti to paties audinio kaip naktinės užuolaidos. „Viskas priklauso nuo žmogaus psichologijos – kai kas, ypač jei gyvena aukščiau esančiame bute, visai gerai jaučiasi ir be užuolaidų“, – sako N.Šabūnienė. Jaunuolio kambaryje labiau tiks romanetės ar ritininės užuolaidos. Vaikų ar jaunuolio kambario užuolaidas galima papuošti įvairiais aksesuarais – kutais, kaspinais, aplikacijomis. Anksčiau jaunimo labai mėgtos žaliuzės jau nėra labai madingos.

Karnizai – irgi lango puošmena

„Labai šiuolaikiškai atrodo juostuoto ir gėlėto audinio derinys, taip pat šiemet užuolaidoms patariama rinktis juodos ir baltos spalvų derinius“, – sako dizainerė. Užuolaidos gaminamos iš įvairių medžiagų, tačiau praktiškiausios ir dėl to paklausiausios yra iš poliesterio. Jis gali būti maišytas su medvilne, viskoze. Pastaruoju metu populiarėja medvilninės užuolaidos. Šiuolaikinės technologijos leidžia išausti labai ploną, peršviečiamą lino audinį, kuris ant langų atrodo itin originaliai. Nepraranda populiarumo audiniai, imituojantys natūralumą.

Be užuolaidų neapsieiname ne tik svetainėje, miegamajame, bet ir virtuvėje, valgomajame, net vonioje. Virtuvės langus, pasak dizainerės, patogiausia puošti romanetėmis. Jei valgomojo ir virtuvės erdvė – bendra, spalvų ir audinio derinys turi būti toks pats. Tarkim, jei kambaryje kabos lengvos peršviečiamo audinio užuolaidos, virtuvėje gražiai derės romanetė, pasiūta iš tokio paties ir storesnio audinio. „Vonioje, jei ji pakankamai didelė ir romantiška, šeimininkai gerai jausis žiūrėdami į langus puošiančią romanetę ar net austrijietę“, – sako pašnekovė.

Dizainerė pataria atnaujinti ir kambario kėdes – joms galima pasiūti žaismingus klostuotus užvalkaliukus, kurie būtų priderinti prie pagalvėlių ir portjerų. Geriausia pasirinkti lengvai skalbiamą audinį – geriausiai šiomis savybėmis pasižymi medvilnės ir poliesterio derinys.

Šiuolaikiniame interjere naudojami ir netradiciniai užuolaidų kabinimo būdai: galima naudoti audinyje spaustus žiedus, drapiruotas juosteles ar net magnetinius laikiklius. Norint sujungti kelis naktinių užuolaidų sluoksnius, naudojamos virvelės. Tokie aksesuarai gali būti kaip dekoratyvinės detalės ir kartu atlikti lango užtraukimo funkciją. Užuolaidos kabinamos ant karnizų ir ant lubų montuojamuose bėgeliuose. Priklausomai nuo audinio spalvos ir rūšies, jie gali būti sendinto ar matinio aukso, matinio sidabro, net juodos spalvos. Vaikų kambaryje patariama nevengti spalvotų karnizų ir tokių pat įvairiaspalvių žiedų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

One Response to Žvilgsnis pro fantazijos šydą

  1. Silvija

    Namų langams plisuotos žaliuzės manau yra naudingiausios. Didelis pliusas dar, kad ir nuo saulės apsaugo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.