Masalas ilgapirščiams – mobilieji telefonai

Praėjęs savaitgalis Kaune tapo gatvės plėšikų ir kitokio plauko ilgapirščių darbymečiu. Nepaisant to, kad šalies kriminalinės policijos biuro pareigūnai teigia išaiškinę ir demaskavę stambią telefoninių sukčių gaują, viena garbaus amžiaus kaunietė vis tiek neišvengė tokios bėdos ir į nusikaltėlių rankas atidavė tūkstantį litų. Akivaizdu, kad populiariausias plėšikų grobis – mobiliojo ryšio telefonai, į kuriuos taikomasi netgi dienos metu.

Penktadienį vakare į policiją kreipusis 66-erių metų Dainavos mikrorajono gyventoja pranešė tik ką tapusi telefoninių sukčių auka. Moteris išdėstė jau tradicinį tapusį ir daugeliui iki skausmo pažįstamą nusikaltimo scenarijų: į namus paskambinęs vyriškis pranešė apie sūnaus sukeltą automobilių avariją, kurioje nukentėjo žmogus. Skambinusysis tikino, kad už sutartą pinigų sumą nukentėjusysis atsisakys bet kokių pretenzijų, o moters sūnus išvengs neva gresiančios baudžiamosios atsakomybės. Netrukus į kaunietės namus atvykęs vyriškis paėmė iš moters tūkstantį litų ir pasišalino, o kiek vėliau moteris atsitokėjo ir suprato buvusi apgauta.

Tuo tarpu Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai teigia nustatę visoje šalyje veikusią stambią telefoninių sukčių grupuotę, kuriai, kaip įtariama, vadovavo Marijampolės pataisos namuose kalintis nuteistasis. Jau nuo balandžio turėtų pradėti veikti speciali įranga, blokuosianti mobiliųjų telefonų skambučius šioje laisvės atėmimo vietoje.

Tą patį penktadienį Kaune neapsieita ir be kitokių nusikaltimų. Varnių gatvėje tądien vidury baltos dienos panaudojant ginklą buvo apiplėštas 22-ejų metų jaunuolis. Paguoda tik viena – šįkart nusikaltėliai naudojosi ne koviniu, bet dujiniu pistoletu. Panaudodami ginklą užpuolikai pagrobė iš aukos mobiliojo ryšio telefoną.

Nukentėjusysis netrukus buvo pristatytas į gydymo įstaigą, kur medikai konstatavo vaikinui pirmojo laipsnio akių nudegimus. Suteikus būtinąją pagalbą, jaunuolis išleistas gydytis į namus.

Gatvės apiplėšimais vadinamų įžūlumu ir brutalumu pasižyminčių nusikaltimų netrūko ir šeštadienį. Atrodo, kad užpuolikai jau įprato nebelaukti tamsaus paros meto ir savo užmačias drąsiai vykdo dieną. Šeštadienį, apie 15 val., Kovo 11-osios gatvėje ties 67-uoju namu esančioje visuomeninio transporto stotelėje buvo užpultas, sumuštas ir apiplėštas 31-erių metų kaunietis. Du panašaus amžiaus vyriškiai, panaudodami fizinį smurtą, iš aukos pagrobė mobiliojo ryšio telefoną.

Laimė, šįkart nukentėjusiajam į pagalbą nedelsiant atskubėjo netoliese buvę saugos tarnybos „Komanda“ darbuotojai. Apsaugininkai sulaikė vieną įtariamųjų – 27-erių metų Jonavos rajono Ruklos miestelio gyventoją, kuris tuoj pat buvo pristatytas į Kauno miesto policijos areštinę.

Dar vienas incidentas, kuriame minimas ginklas, įvykdytas tądien apie 20 val., kai prie V.Krėvės prospekto 31-ojo namo du nepažįstami jaunuoliai, grasindami daiktu, panašiu į pistoletą, iš keturiolikmečio pagrobė mobiliojo ryšio telefoną.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.