Apklausa dėl prekybos alkoholiu ribojimo nepavyko

Klaipėdiečiai į Savivaldybės raginimą išsakyti savo nuomonę dėl prekybos svaigiaisiais gėrimais laiko ribojimo reagavo itin vangiai.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad savivaldybės teisę riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką jų teritorijose esančiose prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse laiką įgijo Seimui atitinkamai pakoregavus Alkoholio kontrolės įstatymą.

Prieš teikdama sprendimą miesto Tarybai, Savivaldybės administracija nusprendė atsiklausti klaipėdiečių nuomonės. Gyventojai, visuomeninės organizacijos ir kitos suinteresuotos institucijos buvo paragintos teikti pasiūlymus, ar prekybos svaigalais laiką reikėtų riboti visoms be išimties prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms, ar tik toms, kurios įsikūrusios gyvenamuosiuose namuose ir yra gavusios pagrįstų nusiskundimų. Taip pat laukta pasiūlymų ir dėl prekybos alumi iš kioskų laiko apribojimo.

Pasak Savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Zitos Žižytės, praėjusį penktadienį iki 15 val. buvo sulaukta tik dešimties pasiūlymų. „Žinant, koks ne per seniausiai buvo kilęs triukšmas dėl alaus ir sidro pardavinėjimo kioskuose, kiek buvo gauta dėl to skundų, kiek sulaukta kioskų kaimynyste pasipiktinusių miestiečių skambučių, toks klaipėdiečių abejingumas tiesiog kelia nuostabą“, – sakė valdininkė.

Jos nuomone, taip galėjo atsitikti todėl, kad pasiūlymams teikti buvo duota per mažai laiko – jie registruoti vos vieną savaitę. Kita priežastis – informacijos stoka. „Daugelis miestiečių apie šį mūsų raginimą galėjo ir nežinoti, todėl šią savaitę spręsime, ką daryti. Galbūt pratęsime pasiūlymams teikti skirtą laiką, nes bendruomenės nuomonė priimant sprendimus tokiais opiais klausimais labai svarbi“, – samprotavo skyriaus vedėja.

Gautieji pasiūlymai, sakė Z. Žižytė, patys įvairiausi – nuo prašymų nežymiai sutrumpinti prekybos svaigalais kurioje nors konkrečioje parduotuvėje ar viešojo maitinimo įstaigoje laiką iki raginimo apskritai uždrausti naktinę prekybą alkoholiniais gėrimais visoje miesto teritorijoje.

Gauti pasiūlymai sutrumpinti prekybą svaigalais Naujakiemio g. 26 esančioje parduotuvėje – iki 23 val., taip pat kavinėje-picerijoje „Rodilė“ Taikos pr. 101, J. Janonio g. įsikūrusiame „Ikiuke“ – iki 22 val., kavinėje „Trys mylimos“ – iki 21 val. Pasak Z. Žižytės, itin negailestingi klaipėdiečiai parduotuvės Šilutės pl. 76 atžvilgiu. „Kadangi ši parduotuvė įsikūrusi gyvenamajame name, – sakė Z. Žižytė, – siūloma leisti jai dirbti tik nuo 8 iki 22 val. ir dar nustatyti poilsio dienas, tačiau riboti darbo laiką – ne Savivaldybės galioje.“

Pasak Z. Žižytės, siūlydami sutrumpinti kurioje nors konkrečioje parduotuvėje ar viešojo maitinimo įstaigoje prekybos alkoholiu laiką, gyventojai neįvardijo jokių motyvų, nenurodė priežasčių, dėl kurių toks sprendimas turėtų būti priimtas.

Anot valdininkės, būta ir gan savotiškų pasiūlymų. Pavyzdžiui, apskritai sumažinti parduotuvių Liepų gatvėje skaičių – mat vieno piliečio įsitikinimu, jų čia esą akivaizdžiai per daug.

Tuo tarpu kokių nors apibendrinančių pasiūlymų, kaip derėtų reguliuoti prekybą alkoholiu mieste, apskritai nesulaukta.

Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus duomenimis, šiandien Klaipėdos mieste teisė prekiauti svaigalais yra suteikta 774 įmonėms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.